Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Plechová střecha jako nová

Plechová střecha jako nová
Představujeme již čtvrtou vítěznou střechou v dlouhodobé soutěži „o nátěr střechy zdarma“, kterou připravuje Český kutil ve spolupráci s výrobcem vodou ředitelných barev a nátěrových hmot a specialistou na střešní nátěry firmou Austis. Po loňských radách co si počít s eternitovými střechami letos došlo na plech.
reklama

Plechová střecha jako nová

Tentokrát jsme zvolili střechu paní Evy Burešové ze Sadské. Může se tedy těšit, že podle pravidel soutěže ji Austis střechu natře úplně zadarmo. Proč ale byla vybrána právě tato střecha?

Taková obyčejná plechová střecha je jako nová!

Střecha v Sadské je z Alukrytu, což je hliníkový tvarovaný plech. Pokud má porota odpovědět, co jí právě na ní zaujalo, musí po pravdě říct, že neupoutala záludnostmi, které pro nátěr přichystal její povrch, nebo snad mimořádně drsným prostředím v Sadské, před nímž má střecha chránit.

Když se rozhlédnete po domcích v naší krajině, jsou kolem takových střech tisíce. V lepším či horším stavu, ale podobnou střechu můžete najít opravdu v každém městě, v každé vesnici. Přitom naprostá většina z nich si o nový kabát přímo koleduje. Řekněte sami, není právě tohle ten nejlepší důvod?

Lesk a nebo mat?

V poslední době můžeme kolem nás pozorovat stále více lesklých střech – nových i natřených. A není to jen trendová záležitost. Z hladkého povrchu totiž špínu a další usazené nečistoty mnohem lépe spláchne déšť, takže střecha má mnohem vyšší samočisticí schopnost. Lesklý povrch má však na druhé straně i jednu nevýhodu: daleko více zvýrazní případné nerovnosti povrchu.

Naše vítězná červenohnědá střecha již dávno pozbyla svého lesku a prakticky veškerou původní barvu v průběhu let zcela spláchl déšť. Když jsme společně s majitelkou vybírali odstín a vhodnou barvu, lesklý povrch byl pochopitelně také ve hře.

Drobné důlky v plechu po nedávném krupobití jsou sice jen kosmetickou vadou, ale lesklý nátěr by je zbytečně „vytáhl“ na povrch. Proto jsme nakonec zvolili osvědčenou klasiku mezi střešními nátěry ETERNAL mat akrylátový. Má nejširší výběr odstínů a mezi řemeslníky i kutily je oblíbený zejména pro dlouhou životnost.

Musíme počítat s tím, že plechové střechy pracují

Vlivem střídání teplot dochází u kovových povrchů střech ke značnému rozpínání a smršťováním. A to není zrovna stav, který většina nátěrových hmot přijímá bezproblémově. Důvodem opravdu dlouhé životnosti barvy ETERNAL mat akrylátový je skutečnost, že tato nátěrová hmota vykazuje vysokou míru trvalé elasticity (je termoplastická) a pracuje tak spolu s kovovým povrchem.Z natírání vám příště přineseme podrobnou reportáž.

Připraveno ve spolupráci s firmou Austis.

Autor: Jiří Jan a Austis (text), Austis (foto)

Související články

Kdy si plechová střecha zaslouží nový nátěr? 5  fotek

Kdy si plechová střecha zaslouží nový nátěr?

Natírání střechy patří zvláště ve straších rodinných domech k pravidelným činnostem. Správně opravovaná a udržovaná střecha má tak velmi dlouhou ži ...


Známe vítěznou střechu 7  fotek

Známe vítěznou střechu

Rok se s rokem sešel a soutěž „o nátěr střechy zdarma“, kterou pro vás Český kutil ve spolupráci se specializovaným výrobcem barev na střechy společno ...


Na střechy je ETERNAL – plechová střešní krytina 10  fotek

Na střechy je ETERNAL – plechová střešní krytina

Plechová střešní krytina je velmi oblíbená a používaná již po staletí. Nejužívanějšími materiály, ze kterých jsou kovové střešní krytiny vyráběny, jso ...


Nátěr vítězné střechy v obci Díly 25  fotek

Nátěr vítězné střechy v obci Díly

Vážení a milí kutilové, sychravé počasí i místy mrazíky ohlašují, že zima se již tvrdě hlásí o svá práva, nicméně pro vás máme reportáž z dalšího natí ...


Pokračujeme v natírání vítězné střechy v obci Díly 16  fotek

Pokračujeme v natírání vítězné střechy v obci Díly

Vážení a milí kutilové, včera jsme vám ukázali, jak se čistila a penetrovala vítězná střecha v obci Díly. Jak jsme slíbili, dnes pokračujeme natíráním ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
3
Výběr žumpy Stavební materiály
Poslední příspěvek: 18.9.2018 11:47 Zuzana
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Zbělení cihel s vodním sklem Stavební materiály
Poslední příspěvek: 21.6.2016 10:27 Pavel Dufek
0
střecha podzemního domu Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Petr
0
Nová koupelna-vybavení Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 adéla malá
0
instalace odpadů pvc Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Petr
0
Betonové tvárnice Svahovka Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 roman suchánek
3
Výběr žumpy Stavební materiály
Poslední příspěvek: 18.9.2018 11:47 Zuzana
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Zbělení cihel s vodním sklem Stavební materiály
Poslední příspěvek: 21.6.2016 10:27 Pavel Dufek
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×