Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Epoxidová plastelína Epo Putty – vlastnosti a použití

Epoxidová plastelína Epo Putty – vlastnosti a použití
Také si, milí kutilové, píšete seznam prací, které musíte do prázdnin stihnout? Patří k nim i opravy lepením, které je zapotřebí udělat v zahradě a kolem domu. Využijte k tomu moderní lepidla, k nimž bezesporu patří dvousložkové epoxidové plastelíny.
reklama

Drobné opravy předmětů si ponechte na opravy do domácí dílny. Dvousložkové epoxidové plastelíny jsou materiály určené nejen pro lepení, ale také pro tmelení tvrdých materiálů. Pokud se vám třeba odštípl schod nebo praskl obrubník (ale také bojler, radiátor apod.), jsou právě ony tím ideálním pomocníkem při opravě.

Doplnění chybějícího místa: oprava vozíku na zahradní hadici

Z vlastního názvu vyplývá, že se jedná o dvousložkové tmely, které se po smíchání složek vytvrzují ve velice tvrdé hmoty, jež se pak dají brousit, řezat, vrtat a následně i přetírat. Jsou nepostradatelným pomocníkem při opravách prasklin a trhlin bojlerů, radiátorů, chladičů, kameninového i PVC potrubí, jakož například i karoserií automobilů.

Ojedinělá plastelína ALTECO Epo Putty

Epoxidová plastelína ALTECO Epo Putty patří svými vlastnostmi k ojedinělým na trhu. Její zpracovatelnost je 30 minut, což je dost dlouhá doba na to, abychom plastelínu kvalitně aplikovali na poškozené místo a následně ji upravili do požadovaného tvaru.

Dodává se v balení po dvou válečcích. Z nich je nutné odříznout dva stejně velké kusy (výrobce doporučuje pracovat s mokrým řezákem pro snazší odříznutí) a následně je namočenými prsty spojit a hníst tak dlouho, až vznikne jednobarevná hmota (asi jednu minutu). V této chvíli je plastelína připravena k použití.

Jak na to

  • Pokud opravujete prasklinu či trhlinu, naneste plastelínu v dostatečném množství na poškozenou plochu.
  • Vmáčkněte ji do praskliny silou tak, aby plastelína vyplnila celé poškozené místo.
  • Následně máte dostatek času na to plastelínu upravit do požadovaného tvaru běžnými nástroji nebo navlhčenými prsty.
  • Po vytvrzení můžete s plastelínou dále pracovat, to znamená - obrousit ji a natřít.

Doba tvrdnutí

Plastelína má smetanovou barvu, manipulační pevnosti je dosaženo po 2 a ½ hodinách a plně vytvrzená je po 24 hodinách.

Častým poškozením bývá odštípnutí kusu materiálu (schod, květináč, žulová deska, apod.), který je třeba nahradit. Zde je použití plastelíny ALTECO Epo Putty přímo nutností. Dlouhá zpracovatelnost nám umožní plastelínu dobře aplikovat a především během 30 minut, které máme k dispozici, dotvarovat plastelínu do požadovaného tvaru. Touto plastelínou můžeme nahradit mramor, beton, keramiku, kámen, kov, plast, dřevo i jiné materiály.

Pepův tip

Každému se již někdy ve zdivu vydrolila hmoždinka. Již nemusíte sádrovat nebo zasunovat dřevěné třísky k hmoždince tak, aby se neprotáčela. Toto je nejsnazší oprava: do otvoru naneste dostatečné množství plastelíny, zamáčkněte do ní ještě za měkka hmoždinku a po vytvrzení stačí jen zašroubovat háček.

Další informace najdete na www.alteco.cz.

Autor: Elena a UHU (text), UHU (foto)

Související články

Lepení plastů býval tvrdý oříšek 6  fotek

Lepení plastů býval tvrdý oříšek

Skoro každý, kdo se někdy doma snažil slepit bez praxe chemika některé předměty z plastu, se mohl cítit jako prohnaný alchymista Scotta ze známého ...


Soutěž o 10 pohlcovačů vlhkosti 4  fotek

Soutěž o 10 pohlcovačů vlhkosti

V každém domě se vyskytuje vlhkost. V zatuchlých sklepech a kůlnách, v těžko přístupných místech. Ale může být problém s vlhkostí i v obytných pros ...


Snadné opravy dřeva pomocí tmelení 8  fotek

Snadné opravy dřeva pomocí tmelení

Praskliny v trámech nemusí být vždy na škodu a vypadají zajímavě. Chalupě nebo srubu dodají šmrnc a působí přirozeně, bez umělých továrních dokonal ...


Epoxidová plastelína 5  fotek

Epoxidová plastelína

Epoxidová plastelína má na rozdíl od tekutých lepidel podobného složení formu měkké hmoty. Oceníte ji všude tak, kde selže běžné lepidlo. Kromě schopn ...


S UHU slepíte i dřevo a plasty 6  fotek

S UHU slepíte i dřevo a plasty

Lepidlo UHU většinou doma všichni máme v podobě bílé lepicí pasty v tyčince. K tomuto sortimentu však náleží i další produkty, které se hodí do dílny ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×