Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Pěstujte hladové bakterie Bio Golem

Pěstujte hladové bakterie Bio Golem
Už zase stojíte nad svým krásným, novým a ergonomicky dokonale promyšleným dřezem, který ovšem po mytí nádobí odtéká tak pomalu, že vás chytá běs, protože jste odpad nedávno vyčistili? Nebo šílíte z toho, že zase sáhnete hluboko do peněženky, abyste zaplatili odvoz naplněného septiku? Pak jste asi na našich stránkách nečetli o přípravcích z řady Bio Golem.
reklama

Nepřemýšlejte co s tím, zapomeňte na louhy a žíraviny a pusťte do potrubí nenasytné bakterie. Neděste se, jde o docela obyčejné bakterie obsažené v tzv. bio-enzymatických přípravcích. Jsou ovšem neobyčejně žravé a chutná jim všechen ten „hnus“, který se hromadí v potrubí i v septiku. Tedy nánosy z tuků, mýdla, vlasů a dalších organických látek, které se usazují na stěnách potrubí.

Princip fungování přípravků vysvětluje Ing. Jiří Beránek, vedoucí odboru vývoje a kontroly výrobního družstva Druchema: „Když do potrubí vypustíte miliardy speciálně vyšlechtěných kmenů bakterií z přípravku Bio Golem, které se živí organickými látkami, je všechno jinak. Jakmile se setkají s vodou obsahující organický odpad, začnou produkovat specifické bílkoviny – enzymy, které dokáží rozkládat jiné bílkoviny jako například škrob, uhlovodany, živočišné a rostlinné ruky, ale také papír apod. Proto jsou užitečné nejen pro potrubí, ale také do septiků a žump. Bakterie mají navíc velký apetit – jedí, dokud je co.“

Rychle tráví a množí se

Bakterie se v potrubí rozmnoží a dále jej samočinně chrání od nových nánosů. Bio Golem S zase skrývá bakterie živící se organickým obsahem septiků a žump. Hodí se tak i pro domovní čistírny odpadních vod. Podobně jako v potrubí i tady platí pravidlo o velké chuti k jídlu a rychlém množení. Kolonizace životaschopnými populacemi bakterií při pravidelném používání přípravku zajišťuje nepřetržitou samočisticí schopnost ve všech odpadech a septikovém systému. Nehromadí se kaly, nevytvářejí se plovoucí vrstvy z tukového povlaku a neusazují se zde tuhé organické částice. Tím se výrazně prodlouží interval vyvážení a sníží se zápach. Ale nejen to. Odpadní vody, vyčištěné bakteriemi, lze bez obav využít jako hnojivovou zálivku pro květiny či zatravněné plochy, která je doplní mikroorganismy zlepšujícími drenážní vlastnosti půdy.

Nezapomeňte je probudit

Bio Golem S obsahuje bakterie v prášku, proto je musíte před použitím oživit. Stačí potřebné množství přípravku rozmíchat ve vlažné vodě (teplé 35 až 45 stupňů Celsia), nechat ho půl hodiny v klidu – a pak vylít přímo do septiku, do odpadu nebo toaletní mísy a spláchnout. Nejhladovější jsou bakterie při teplotách od 20 do 40 stupňů Celsia, ale dobře tráví už od 5 stupňů Celsia.

První dávka bakterií by měla být 100 gramů na 1m3 odpadní hmoty. Po sedmi dnech zvyšte množství na 200 gramů a aplikujte jej po dobu tří týdnů. Poté již stačí, když se vrátíte k startovacímu množství a spláchnete-li bakterie do septiku jednou za měsíc.

Terapie 2× měsíčně

Chystáte-li se vypustit do potrubí bakterie z přípravku Bio Golem P, nechte jím nejprve asi půl minuty protékat teplou vodu. Přípravek protřepejte, nalijte ho do odpadního otvoru a spláchněte přibližně půl litrem vlažné vody. Obvykle postačí 90 až 120 ml přípravku, které aplikujete na noc, kdy vodu příliš nepoužíváte. Pro dokonalou práci totiž bakterie potřebují 6 až 8 hodin času. Pokud je potrubí silně zanesené, opakujte „terapii“ několik večerů za sebou. Poté stačí, budete-li potrubí udržovat v čistotě preventivními dávkami 60 ml přípravku dvakrát měsíčně.

Nezabijte si je

Bio-enzymatické přípravky neobsahují žádné zdraví škodlivé bakteriální kmeny, kyseliny, louhy, fosfáty či další ekologicky nevhodné látky. Naopak. Tyto látky jim škodí − jakékoliv dezinfekční prostředky, které obsahují chlor, louh či bělící přípravky, bakterie zabijí. A proto například na čištění toalet nepoužívejte přípravky, které je obsahují.

A jestli ani teď nevěříte, nebo nevíte, jak na to, můžete se v neděli 21.6. od 11. 55 hod podívat na TV Prima, kde bude řada Bio Golem představena v Receptáři prima nápadů.

Další informace získáte na www.Druchema.cz.

Autor: Elena a Druchema (text), Druchema (foto)

Klíčová slova:


Související články

Znáte zimní bakterie do jezírka? 6  fotek

Znáte zimní bakterie do jezírka?

Zahradní jezírka v zimě odpočívají a proto je potřeba jim dodat potřebnou výživu a vzpruhu, aby se do jara probudily v té nejlepší kondici a dělaly ...


Velikonce jsou za dveřmi - vyhrajte v soutěži balíček produktů OVO 5  fotek

Velikonce jsou za dveřmi - vyhrajte v soutěži balíček produktů OVO

Vánoce jsou dávno za námi a před námi svátky jara - Velikonoce. Také patříte mezi ty, kdo vytvářejí rok co rok kraslice všemožných barev? Nebo se drží ...


BIO Kompostér - urychlovač kompostu 18  fotek

BIO Kompostér - urychlovač kompostu

Kompostování je poměrně časté slovo ve slovníku zahrádkářů a chalupářů. Kdo vlastní nějaký ten kousek trávníku, na začátku sezony začíná řešit problém ...


Mefisto, pekelně chytrý pomocník 4  fotek

Mefisto, pekelně chytrý pomocník

Vyznat se ve spoustě čisticích prostředků, kterými je trh doslova zaplavený, někdy není jednoduché. A tak často stojíte před otázkou, zda si máte vybr ...


Bio Golem funguje bez šému 4  fotek

Bio Golem funguje bez šému

Krásné počasí většinu kutilů, majitelů chat, chalup a zahradních chatek, táhne o víkendu do přírody, zvelebovat své nemovitosti a užít si pobytu na če ...


reklama
reklama

reklama
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×