Warning: file_get_contents(https://ceskykutil.cz/service/newurl/pepuv-tip/tipy-a-triky/vyzkouseli-jsme-eternal-in-stop-ucinny-zmizik-nezadoucich-skvrn): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /www/doc/www.ceskykutil.cz/www/sites/default/system/page/PageController.php on line 422
 Zbavte se skvrn na stěně - nátěr ETERNAL IN stop - Český kutil.cz
Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Jak se zbavit skvrn na stěně - nátěr ETERNAL IN stop

Jak se zbavit skvrn na stěně - nátěr ETERNAL IN stop
Každý, kdo zažil nepříjemnosti s vytopením bytu či plísní na stěnách, řešil také následné malování těchto ploch. A ne vždy se nám daří tyto skvrny skrýt natrvalo. Přes veškeré snažení ze zdi vystupují znovu a znovu. A o dětských barevných „kresbách“ na stěnách ani nemluvě.
reklama

Takže se jeden den rozhodnete a začnete malovat byt. Vyhrnete rukávy, oškrábete starou barvu ze stěn a snad bez úhony je natřete novou. A po dobře odvedené práci jdete spokojeně spát, protože konečně budete mít po dlouhé době stěny krásně vymalované a čisté. Ale ouha, ráno skřípete zuby, protože ta potvora skvrna po loňské příhodě se soudedovic pračkou se objevila ve své plné kráse!

Skvrny v zakouřených místnostech, nekonečné vrstvy starých pastelových maleb (tak oblíbených v sedmdesátých letech), mapy vystupující ze dřeva a dřevotřískových desek při nátěrech dispersními barvami. A konečně již zmiňované skvrny po vytopení sousedy či prosakování vody do stěn.

To všechno jsou nepříjemnosti, se kterými se určitě každý z nás již setkal. Několik podobných designových vad jsme také našli a vyzkoušeli jsme na ně vodou ředitelný vnitřní nátěr ETERNAL IN stop. Výrobce nátěru, firma AUSTIS, doporučuje používat ETERNAL IN stop právě pro tyto domácí „pohromy“, k nátěrům zabraňujícím průniku zmiňovaných skvrn do nové malby.

My jsme řešili kresbičky voskovkami na stěnu, místo na stěně zakouřené od svíčky a zakouřená místa od špatně nasměrovaných bodových světel stropního lustru. U zakouřených míst byla již v minulosti snaha je přetřít běžnými nátěry, ale bez valného úspěchu.

Jak na to?

Každý z nás již minimálně jednou v životě ve svém bytě či domě maloval, takže to pro většinu z vás není nic složitého. Nátěr ETERNAL IN stop se používá stejně jako jiný vnitřní nátěr. Rozředí se 5–10 % vody a po důkladném promíchání se nanáší malířskou štětkou, širokým štětcem nebo válečkem v jedné či dvou vrstvách. Povrch musí být suchý, čistý, odmaštěný a nesmí se samozřejmě jakkoliv drolit či být jinak porušený. ETERNAL IN stop má čistou bílou barvu, takže ihned po prvním nátěru je vidět velmi slušný výsledek.

Nátěr je možné provádět při teplotě podkladu a prostředí od +5 °C až do +30 °C. Mezi jednotlivými nátěry je nutná přestávka 6 hodin. Po 4 hodinách je možné zaschlý nátěr přetřít disperzními barvami nebo běžnými vodou ředitelnými nátěrovými hmotami.

Nátěr ETERNAL IN stop můžete koupit v 1kg a 5kg balení, což by vám mělo při koupi většího balení a vydatnosti nátěru 3,3 až 5 m2/kg stačit na přemalování skvrn celého bytu. Nám stačil na přetření skvrn a kreseb jeden nátěr. Po následném nátěru klasickou vodou ředitelnou barvou skvrny nadobro zmizely.

Kde se dá sehnat?

Nátěr ETERNAL IN stop jsme sehnali v hobby marketu Bauhaus (1kg balení). Celkový přehled prodejců naleznete na webových stránkách firmy AUSTIS.

Tip nakonec

  • Přidáte-li ETERNAL IN stop k základnímu nátěru, zabráníte v silně zakouřených místnostech průniku nikotinových skvrn do nové malby.
  • Abyste si zbytečně neobarvili nátěrem koberec či plovoucí podlahu, použijte zakrývací fólii s maskovací páskou tesa Easy Cover®.

Autor: sk (text a foto)

reklama
reklama

reklama
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×