Warning: file_get_contents(https://ceskykutil.cz/service/newurl/pepuv-tip/tipy-a-triky/na-ucpane-potrubi-nasadte-bakterie): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /www/doc/www.ceskykutil.cz/www/sites/default/system/page/PageController.php on line 422
 Ucpané potrubí - Český kutil.cz
Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Na ucpané potrubí nasaďte bakterie

Na ucpané potrubí nasaďte bakterie
Umyvadlo už zase téměř neodtéká a vařící voda s téměř půllitrem přípravku na mytí nádobí nepomáhá. „Co s tím?“, ptáte se sami sebe a chystáte se udělat to poslední – zavolat instalatéra. Možná ale úplně zbytečně. Učinnými pomocnicemi v této situaci totiž mohou být docela obyčejné bakterie obsažené v tzv. bio-enzymatických přípravcích.
reklama

Všechny kmeny bakterií obsažené v bio-enzymatických přípravcích se běžně vyskytují v půdě a nejsou geneticky měněné či jakkoli upravované,“ tvrdí Ing. Jiří Beránek, vedoucí odboru vývoje a kontroly výrobního družstva Druchema. Miliardy bakterií v roztoku Bio Golem P podpořené unikátní kombinací enzymů začnou okamžitě po „vypuštění“ stravovat organické látky usazené v potrubí. A vzhledem k obrovskému apetitu neskončí, dokud mají co jíst. Při pravidelném užívání se navíc v potrubí rozmnoží a dále jej samočinně čistí, chrání od nových nánosů a zabraňují vzniku nepříjemných pachů. Vlastní odpadní potrubí však Bio Golem P, na rozdíl od jiných agresivních přípravků v žádném případě nepoškodí, protože nemá korozivní účinky ani neobsahuje žádné agresivní látky.

Rozhodnete-li se tedy bakterie do vany preventivně, či již do své špatně odtékající či ucpaného potrubí, výlevky, gule, záchodové mísy či mušle nasadit, začněte takto:

Nejprve nechte potrubím protékat asi půl minuty teplou vodu.

Přípravek protřepejte, nalijte ho do odpadního otvoru a spláchněte přibližně půl litrem vlažné vody. Obvykle postačí 90 až 120 ml přípravku, které aplikujete na noc, kdy vodu příliš nepoužíváte. Pro dokonalou práci totiž bakterie potřebují 6 až 8 hodin času.

Pokud je ucpané potrubí silně zanesené, opakujte „terapii“ několik večerů za sebou.

Poté stačí, budete-li potrubí udržovat v čistotě preventivními dávkami 60 ml přípravku dvakrát měsíčně. Nekombinujte jej ale s žádnými dezinfekčními prostředky, louhy či kyselinami. Ty by bakteriální ochránce vašeho potrubí bez milosti a okamžitě zabily. A nejen to. Tyto agresivní látky jsou nejen neekologické, ale mohou při dlouhodobém používání narušit samotné stěny potrubí.

Bio Golem P neobsahuje žádné zdraví škodlivé bakteriální kmeny, kyseliny, louhy, fosfáty či další ekologicky nevhodné látky. Byl schválen Ministerstvem zdravotnictví ČR.

Připraveno ve spolupráci s Druchema.cz.

Autor: Druchema (text a foto), PePa (foto)

Související články

BIO Kompostér - urychlovač kompostu 18  fotek

BIO Kompostér - urychlovač kompostu

Kompostování je poměrně časté slovo ve slovníku zahrádkářů a chalupářů. Kdo vlastní nějaký ten kousek trávníku, na začátku sezony začíná řešit problém ...


reklama
reklama

reklama
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×