Warning: file_get_contents(https://ceskykutil.cz/service/newurl/pepuv-tip/tipy-a-triky/bakterie-v-prasku-do-septiku-a-zumpy): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /www/doc/www.ceskykutil.cz/www/sites/default/system/page/PageController.php on line 422
 Bakterie do septiku v prášku - Český kutil.cz
Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Bakterie do septiku a žumpy v prášku

Bakterie do septiku a žumpy v prášku

Máte rodinný domek, chalupu či chatu na vsi bez kanalizace a čističku odpadních vod zatím možná jen plánujete? Pak určitě víte, že plnější žumpa, septik či suchý záchod přináší spolehlivé zprávy o počasí. Jakmile se blíží déšť, „cítíte to“. A pokud dlouho neprší, musíte se spolehnout na svou paměť a pečlivé pravidelné kontroly. I na vývoz odpadních vod se totiž nějakou dobu čeká. A samozřejmě také něco stojí. Jiné to ovšem je, pořídíte-li si domů ty správné, cíleně vyšlechtěné bakterie do septiku.

reklama

Bio Golem S je směs vybraných a speciálně vypěstovaných kmenů bakterií, které rozkládají organické látky. Když se bakterie setkají s vodou obsahující organický odpad, „probudí se“, začnou produkovat specifické bílkoviny (enzymy), které dokáží rozkládat jiné bílkoviny, škrob, uhlovodany, živočišné a rostlinné tuky, papír a další odpadní materiály. Tráví rychle, a proto jsou velmi účinné. Nejen že odstraní zápach, ale také výrazně prodlouží interval vyvážení tuhého obsahu septiku či žumpy. Snižuje totiž hromadění pevných nežádoucích organických látek, kalů a tvorbu pěny. Odpadní vody lze bez jakýchkoli obav použít jako hnojivovou zálivku pro květiny či zatravněné plochy.

Protože jde o bakterie v prášku, musíte je před použitím oživit. Není to nic složitého – potřebné množství stačí rozmíchat ve vlažné vodě (35 až 45 °C), nechat půl hodiny v klidu, vylít přímo do septiku, či do odpadu nebo toaletní mísy a spláchnout. Nikdy nesypejte suchou směs přímo do septiku!
Nejhladovější jsou bakterie při teplotách od 20 do 40 °C, ale dobře tráví už od 5 °C. Bio Golem S je vhodný i pro použití v domovních čistírnách odpadních vod.

Pokud s bakteriemi začínáte, odstartujte jejich působení jednorázovou dávkou 100 g na 1 m3 odpadní hmoty. Po sedmi dnech zvyšte množství na 200 g a aplikujte ji po dobu tří týdnů. Poté již stačí, když se vrátíte k startovacímu množství a spláchnete je do septiku jednou za měsíc. Mějte na paměti, že jakékoli dezinfekční prostředky, které obsahují chlor, louh či bělící přípravky bakterie zabijí, a proto například na čištění toalet používejte přípravky, které tyto látky neobsahují. Což je dnes již na trhu většina dezinfekčních přípravků.

Bio Golem S neobsahuje žádné zdraví škodlivé bakteriální kmeny, kyseliny, louhy, fosfáty či další ekologicky nevhodné látky. Byl schválen Ministerstvem zdravotnictví ČR.

Připraveno ve spolupráci s Druchema.cz.

Autor: komerční prezentace, Druchema (text) , Druchema, PePa (foto)

Související články

BIO Kompostér - urychlovač kompostu 18  fotek

BIO Kompostér - urychlovač kompostu

Kompostování je poměrně časté slovo ve slovníku zahrádkářů a chalupářů. Kdo vlastní nějaký ten kousek trávníku, na začátku sezony začíná řešit problém ...


Bio Golem funguje bez šému 4  fotek

Bio Golem funguje bez šému

Krásné počasí většinu kutilů, majitelů chat, chalup a zahradních chatek, táhne o víkendu do přírody, zvelebovat své nemovitosti a užít si pobytu na če ...


Čištění septiku s BIO GOLEMEM 9  fotek

Čištění septiku s BIO GOLEMEM

Dnešní téma se určitě nebude týkat těch, co bydlí v bytovce, paneláku, zkrátka tam, kde se o odpady stará správce či obec. Ovšem ti z nás, co mají ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
páskovačka Dílna
Poslední příspěvek: 25.9.2015 11:03 karel nový
0
Pujcit nebo koupit stepkovac? Dílna
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Bob Stavitel
0
Ruční páskovačka-návod? Dílna
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 karel nový
0
Jakou vybrat vrtačku? Dílna
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Vilém Votcházel
0
ponk - kde sehnat Dílna
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 jan krásný
1
páskovačka Dílna
Poslední příspěvek: 25.9.2015 11:03 karel nový
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×