Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Pomůcky značky Kores nejen pro školáky – pastelky, kouzelné lepidlo a nůžky

Pomůcky značky Kores nejen pro školáky – pastelky, kouzelné lepidlo a nůžky
Máte také doma budoucího školáka, nebo se už perete s písmenky a násobilkou? Prázdniny utečou co by dup a shánět některé věci do školy na poslední chvíli se nemusí vyplatit. Lépe je být připravený včas a letní pohodu si užívat bez starostí. Aktovku dostává prvňáček většinou jako dárek, ti starší už ji mají, ale co takhle přidat ještě něco do ní. Co třeba nové pastelky a nůžky a k tomu ještě kouzelné lepidlo? A kde je vzít? Pastelky s ergonomickým držením i „kouzelné“ lepidlo dodává do našich obchodů např firma Kores Praha.
reklama

Pastelky provázejí děti už odmalička a jejich spotřeba je nemalá, první obrázky mají maminky schované až do dospělosti svých ratolestí. Při výběru pastelek byste se však měli zaměřit nejen na jejich barvy a cenu, ale také na to, aby se dobře držely a nekazily dětem „úchop“. Pokud se mrňous nenaučí držet tužku a pastelku správně, hrozí, že bude špatně psát a při vyrovnávání špatného uchopení křivit záda. Možná si říkáte, že to přece pohlídají paní učitelky, ale můžete jim i dětem malinko pomoci, když vyberete pastelky, které správnému úchopu pomáhají.

Některé pastelky mají místo na podpis, takže se nestane, že by se zatoulaly k někomu jinému, jiné jsou zase dvoubarevné, takže stačí je v ruce jen otočit a máte jinou barvičku.

Prvňákům se proto doporučují pastelky s trojhranným průřezem, které se dobře drží. Dětem na nich ruka neklouže a nedrží je křečovitě.

Kouzelné lepidlo

Ptáte se, co může být na lepidle kouzelného? Natřete jej na lepené plochy a je fialové, a když lepidlo zaschne, zprůhlední.

Jedná se o barevnou lepicí tyčinku, která umožňuje optickou kontrolu lepené plochy. Barevná lepicí vrstva po zaschnutí zprůhlední. Proto je toto lepidlo obzvlášť vhodné pro děti. Jednak je bude práce s lepidlem bavit, jednak jim půjde lépe, protože uvidí, co lepidlem natřely. A pokud se zrovna nestrefí a umažou si od lepidla i ruce, nic se neděje, je netoxické a snadno se umyje (a samozřejmě také vypere z oděvu)!

Nůžky nesmí chybět

Kromě malování a lepení budou děti jistě také stříhat a vystřihovat. S novými nůžkami s kulatou špičkou a ergonomickými držadly jim to určitě půjde lépe. A podle obliby nebo třeba podle barvy aktovky či penálu si mohou vybrat i barvu rukojetí nůžek.

Autor: Petra (text a foto)

Související články

Jaké vybavení pro školáky budeme potřebovat? 7  fotek

Jaké vybavení pro školáky budeme potřebovat?

Začátek školního roku je vždy náročný nejen pro školáky druhého stupně a studenty, ale především pro jejich rodiče. Každý školák nebo student potře ...


Kores - Máte čím kreslit? 6  fotek

Kores - Máte čím kreslit?

Začátek školního roku je za dveřmi, sháníme penály, přezůvky, desky na výkresy… a spoustu dalších věcí. Já první školní dny většinou teprve zjišťuju, ...


Poznejte barevné trendy na výstavě Colour Passion v pražském Mánesu 2  fotek

Poznejte barevné trendy na výstavě Colour Passion v pražském Mánesu

Plánujete letos vymalovat? A nad jakou barvou přemýšlíte? Pokud stále nevíte, nechte si poradit od specialistů značky Dulux, kteří pro vás připravili ...


Netopýři na nitku i na stůl 12  fotek

Netopýři na nitku i na stůl

Potřebujete na chvíli zabavit děti, abyste jim mohli nachystat haloweenské pohoštění? Dejte jim barevné papíry a glitrové lepidlo a nechte je vyrobit ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×