Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Pár tipů na jarní úklid vašeho auta

Pár tipů na jarní úklid vašeho auta

Jarní úklid nepatří jen vaší domácnosti, ale pořádnou očistu si zaslouží i vaše auto. Chystáte se do myčky? Jde to i jinak. Stačí vám jen pořádný pomocník a slabá hodinka vašeho času.

reklama

Moje auto nikdy nevidělo myčku. Ano, čtete dobře. Přiznávám se k tomu klidně veřejně! Nic pro mě není zbytečnější než nákladné mytí auta v drahé automyčce, po němž nablýskané káry rachotí vstříc dalším kilometrům silnic. A dalším kilům prachu, který bych pak měla jet znovu spláchnout do myčky. Nepojedu. Ani po zimě, kdy si auta péči opravdu hodně zaslouží, do myčky nemířím. Řeším to doma. S pomocí Kärcheru a jeho vysokotlakého čističe. Podívejme se společně na jarní úklid auta.

Jarní úklid auta: zablácený miláček

Musíte přitom vědět, že svoje auto miluju. Mám k němu nefalšovaný silný citový vztah – za ty desítky tisíc kilometrů si jej zaslouží. Jméno jsem mu sice nedala, ale můj život by bez něj neměl smysl, znáte to! Po zimě ale jako by bylo stejně unavené jako já. A zatímco sebe krmím vitamíny, vím, že mému autu prospěje pořádný úklid. Zvlášť po té letošní dlouhé a opravdu hodně prosolené zimě, jež skončila poctivou dávkou bláta. Všechna auta vypadala jako účastníci rallye… Přitom ta viditelná špína určitě nebyla největší problém. Tím se po každé zimě stávají pravě agresivní nečistoty, jež pomalu, ale jistě ničí lak nebo se zažírají do podvozku. Ano, vy jste to pravděpodobně vyřešili to automyčkou. Nicméně pokud zatím nestíháte nebo přemýšlíte, jak příště očistit zasolené nebo zablácené miláčky, aniž by jim v myčce poškrábali lak nebo jste jim tam za to nechali spoustu peněz, čtěte dál. Prozradím vám, že s vysokotlakým čističem od Kärcheru to jde taky. Ba co víc: jde to skvěle.

Od největšího k nejmenšímu

Na začátek je potřeba samozřejmě odstranit ty největší nečistoty. Vysokotlaká pistole je k tomu jako stvořená. Pokud víte, že třeba na ráfcích kol se vám špína „zažrala“, natřete je prostředkem k tomu určeným, tzv. detergentem, nechte působit. Na karoserii zatím pokračujte v mytí a na jemné leštění laku můžete použít mycí kartáč. Nakonec celý vůz včetně ráfků opláchněte tlakovou myčkou. Pro tento účel použijte plochou trysku. Ideální je ze vzdálenosti asi 30 cm od povrchu vozu. Tlak vody a dávkování čisticího prostředku přitom lze nastavit jednoduše v průběhu mytí, pomocí tlačítek umístěných na vysokotlaké pistoli. LCD displej, který na ní je, navíc vždy zobrazuje všechna důležitá nastavení. Až skončíte, zbývá po zimě zrevidovat škody na laku. Menší poškození obvykle opraví rychle a levně pero k tomu určené. Případné opravy skla obvykle pokrývá komplexní pojištění.

V autě jako v pokojíčku

Důležitý je pochopitelně také interiér auta. Stačí jedno živé dítě, jaké mám doma já, a otisky zasolených a zablácených bot jsou všude. Zakázat dítěti kopat do sedačky před sebou je nadlidský úkol. Stejně jako donutit ho, aby se vyhnulo zabahněnou botou krásnému koberečku pod sebou. Pokud je to fakt hodně zlé a už pomalu voláte odborníky, kteří mají pod palcem parní čištění, ještě zabrzděte a vyzkoušejte, jestli na ten váš interiérový nepořádek a jeho úklid nestačí síla páry, kterou zkrotil oblíbený Kärcher. Skvělý je například víceúčelový vysavač WD 5. Luxuje s velkou silou, šikmé a velmi dlouhé štěrbinové trysky vyčistí i těžko dostupná místa. Sací kartáče s tvrdšími štětinami zase odstraní odolné nečistoty z koberců nebo čalounění. A kartáče s měkkými štětinami můžete použít na povrchy citlivé na poškrábání, například na palubní desku. Pak se jen narovnáte, pyšně zkouknete výsledek své práce a vydechnete: HOTOVO!

Autor: Kärcher (text a foto)

Související články

Jak provést důkladný úklid 7  fotek

Jak provést důkladný úklid

O Silvestru či na Nový rok vzniká spousta nových předsevzetí. Od těch nejběžnějších, jako je přestat kouřit, zhubnout, učit se, pomáhat doma, až po ...


Kočka nebo pes v bytě? Žádný problém s úklidem! 5  fotek

Kočka nebo pes v bytě? Žádný problém s úklidem!

Stejně tak jako udržujete čistý svůj domov, měli byste uklízet i domečky vašich domácích mazlíčků, včetně jejich prostorů určených pro krmení. To z ...


Vyvrátíme 7 mýtů o špíně 12  fotek

Vyvrátíme 7 mýtů o špíně

To, jak máme hospodařit ve své domácnosti, se učíme již od svých matek a babiček. Stejně tomu je u vaření a uklízení. Nejlepší recepty jsou vždy ty ...


Jak uklidit dílnu, garáž i okolí domu za chvíli? 4  fotek

Jak uklidit dílnu, garáž i okolí domu za chvíli?

Již jste viděli zblízka dílnu pravého českého kutila? Patříte k nim? To je radost, když pod našima rukama vzniká něco hezkého a navíc, když to žena ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
7
Plíseň v bytě - větrák? Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 14.8.2019 19:56 Def Ender
1
Oprava hřídelky v nádobě domácí pekárny Kuchyně
Poslední příspěvek: 22.7.2019 14:30 Pavel Karas
2
zapojení dvou zářivek Kuchyně
Poslední příspěvek: 6.4.2019 14:31 roman suchánek
2
Rozdělení dětského pokoje Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 31.10.2018 13:05 Administrátor Andrea
1
Trouba Kuchyně
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:12 Jitka
1
Obklady v kuchyni Kuchyně
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:09 Tomáš
2
Výměna odtoku umyvadla Koupelny
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:02 Pavlína
1
desinfekce Koupelny
Poslední příspěvek: 9.3.2018 11:32 Milos novy
1
oprava wc Koupelny
Poslední příspěvek: 9.3.2018 11:29 Iveta
7
Plíseň v bytě - větrák? Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 14.8.2019 19:56 Def Ender
5
parkety Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 6.2.2018 12:51 jana
2
Výměna odtoku umyvadla Koupelny
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:02 Pavlína
2
Položení koberce Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 14.2.2018 07:24 jana
2
Rozdělení dětského pokoje Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 31.10.2018 13:05 Administrátor Andrea
2
zapojení dvou zářivek Kuchyně
Poslední příspěvek: 6.4.2019 14:31 roman suchánek
1
oprava wc Koupelny
Poslední příspěvek: 9.3.2018 11:29 Iveta
1
desinfekce Koupelny
Poslední příspěvek: 9.3.2018 11:32 Milos novy
1
nová skartovačka Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 5.2.2018 14:26 Andrea Roubalová
1
Výroba pohovky pro 2 lidi Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 5.2.2018 14:24 Martin Liškutín
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×