Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Poraďte si s úklidem sněhu z velkých i malých ploch aneb Sněhové frézy Husqvarna

Poraďte si s  úklidem sněhu z velkých i malých ploch aneb Sněhové frézy Husqvarna

Bílo sice ještě není, ale co nevidět může být vše jinak. Ráno se vzbudíte a zdá se, že vám před domem vysypali plný náklaďák sněhu a vám nezbývá nic jiného než napnout svaly a jít se sním poprat. Svaly nechte v klidu a raději sáhněte po sněhové fréze, s kterou si se sněhem elegantně poradíte. Ani zahradní traktor nebo rider přes zimu nemusí zahálet v garáži. Stačí jen vyměnit letní příslušenství za zimní a nechat je řádit v závějích. O hrablo by se s vámi nikdo nepral, místo na mašině, která zvládne každý sníh, vám možná leckdo bude chtít zasednout.

reklama

Jak vybrat tu pravou sněhovou frézu Husqvarna?

Sněhové frézy značky Husqvarna si hravě poradí s úklidem sněhu z velkých i malých ploch a jsou připraveny na různé klimatické podmínky. Pro mírné zimy postačí jednostupňové modely doplněné pryžovou hranou na šneku, díky které se přizpůsobí každému povrchu a odstraní i nepříjemný namrzající film. Výkonné dvoustupňové frézy doplněné poháněnými koly se poperou i s pravou sněhovou kalamitou. Dvoufázový mechanismus zajistí nahrnutí sněhu tzv. šnekem a následné vyhození pomocí oběžného kola s lopatkami výsypným žlabem. Tento typ sněhových fréz efektivně odklidí i těžký a uježděný sníh.

Mezi důležitá kritéria pro výběr sněhové techniky patří velikost plochy, na které bude třeba odklízet sníh, obvyklé sněhové podmínky i to, jak často budete frézu používat. Výkonnou sněhovou frézu Husqvarna z řady ST300 oceníte při častém používání, velkých ploch a těžkého sněhu. Se sněhem na příjezdové cestě a kolem domu pomůže řada fréz ST200. Na první sněhový poprašek, občasné využití a chodníky se skvěle hodí kompaktnější sněhová fréza z řady ST100.

Pohodlnou práci bez zbytečné námahy u sněhových fréz Husquvarna zaručí propracovaná ergonomie a lehká ovladatelnost. Aby s frézou bylo možné bezpečně pracovat i v zimním šeru přicházejícím v zimě už během pozdního odpoledne, je vybavena kvalitním LED reflektorem. Samozřejmostí je dnes již také nastavitelná a vyhřívaná rukojeť, aby u práce nebolela záda ani nezábly ruce.

Zimní příslušenství pro zahradní stroje

Zahradní traktory nebo ridery můžete s tím správným příslušenství používat po celý rok. Jsou to všestranné stroje. Lze k nim připojit sněhovou radlici nebo frézu a snadno prohrnete chodník, příjezdovou cestu i celý pozemek. Kola traktoru před odklízením sněhu opatřete sněhovými řetězy, které zabrání proklouzávání. Vyrovnávací protizávaží zajistí lepší přilnavost, aby stroj na povrchu dobře seděl. S čerstvě napadlým sněhem také velmi dobře poradí i rotační kartáč, který lze natočit v úhlu 20° na obě strany.
Příslušenství vždy vybírejte podle typu zahradního stroje, který vlastníte.

Pravidelná údržba pro spolehlivý výkon

U strojů pracujících v nepříznivých a extrémních klimatických podmínkách je velmi důležitá jejich kvalita a také správná údržba pro bezporuchovou funkčnost a dlouho životnost. Pokud stroj nepoužíváte celoročně je před uvedením stroje do provozu nutné vyměnit olej v motoru a provést jeho celkovou kontrolu. Bez toho riskujete poškození nebo dokonce zničení motoru. Nezapomeňte také vylít starý benzín, protože provozní kapaliny ponechané ve stroji se časem znehodnocují.

Nezapomeňte se podívat na startovací šňůru, svíčky, všechny kabely a bovdeny, dotáhněte výfuk a klínový řemen. Promažte čepy a dotáhněte všechny šroubky a nafoukněte na správný tlak pneumatiky na kolech. Nejvíce namáhaná je především oblast bunkru a šneku, proto těmto částem věnujte zvýšenou pozornost.

Fotogalerie k článku:

Autor: Husqvarna (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Celoroční využití rideru a traktoru 9  fotek

Celoroční využití rideru a traktoru

Pokud jste vlastníky rozsáhlých pozemků, tak vás jejich údržba jistě často časově i fyzicky zaměstnává. Není proto na škodu využít vymožeností dneš ...


Příprava palivového dřeva na zimu 6  fotek

Příprava palivového dřeva na zimu

Zvyšující se ceny elektrické energie a plynu nutí přemýšlet o jiných způsobech vytápění. Topení dřevem představuje tu správnou ekonomickou variantu. P ...


Bezpečnost při práci s řeznými nástroji je na prvním místě 5  fotek

Bezpečnost při práci s řeznými nástroji je na prvním místě

Přestože většinu lidí by nenapadlo vyrazit na cestu autem bez použití bezpečnostních pásů, při práci s řeznými nástroji je otázka bezpečnosti často ...


Zima na zahradě: praktické rady a tipy 14  fotek

Zima na zahradě: praktické rady a tipy

Zima je už definitivně tady. Příroda sice odpočívá a s ní bychom si měli dopřát oddychu i my, ale ani nyní nemůžeme nechat zahradu jen tak ladem na ...


Připravte se na zimu, dokud se nebrodíte v závějích 8  fotek

Připravte se na zimu, dokud se nebrodíte v závějích

Nečekejte na Svatého Martina, až přijede na bílém koni, a připravte se na zimu v klidu a včas. Místo další lopaty si pořiďte výkonný rider, který v ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
2
Jaký křovinořez vybrat? Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 9.10.2019 10:07 Tomáš
1
1
kultivátor Eurosystem P70 Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 9.6.2019 09:53 honza
9
čím čistit zámkovou dlažbu Zahrada
Poslední příspěvek: 13.4.2019 19:25 Jaroslav Marinak
5
Sekacka pro starsi zenu Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 27.2.2019 13:28 Standa
3
Vysokotlaká vapka na auto Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 28.8.2018 14:32 Tomáš
1
Jak zkrášlit betonovou stěnu? Zahrada
Poslední příspěvek: 20.9.2015 18:43 Magdalna Kuchaříková
0
Kultivátor do 10.000,- Kč Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Monika T
0
Jak rozemlít drny? Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Pavel
9
čím čistit zámkovou dlažbu Zahrada
Poslední příspěvek: 13.4.2019 19:25 Jaroslav Marinak
5
Sekacka pro starsi zenu Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 27.2.2019 13:28 Standa
3
Vysokotlaká vapka na auto Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 28.8.2018 14:32 Tomáš
2
Jaký křovinořez vybrat? Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 9.10.2019 10:07 Tomáš
1
kultivátor Eurosystem P70 Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 9.6.2019 09:53 honza
1
1
Jak zkrášlit betonovou stěnu? Zahrada
Poslední příspěvek: 20.9.2015 18:43 Magdalna Kuchaříková
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×