Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Padá listí, Fiskars sviští aneb Zahradní hrábě Fiskars

Padá listí, Fiskars sviští aneb Zahradní hrábě Fiskars
Tak už je to opět tady. Naše krásné úhledné zahrady se začínají schovávat pod hromadou žlutého, hnědého i zeleného cosi, co na stromech obdivujeme, ale na zahradách nenávidíme. Ano, mluvím o listí. Podzim není jen o nádherně zbarvených kopcích, houbaření a sklízení úrody ovoce ze stromů. Je i o hrabání, hrabání a hrabání.
reklama

Vzpomínáte na dobu, kdy jste jako malí caparti lítali hromadami napadaného listí? Nebo coby zaláskovaní jste se vodili s partnerem překrásně zbarvenou alejí a šeptali si něžná slůvka? Neměli jste někdy chuť popadnout barvy a štětec či pastelky a tu hru barev namalovat? Vzpomeňte si na tyto chvíle, až budete s hrůzou v očích hledět na větrem unášené lístky směrem na váš udržovaný trávník a se skřípajícími zuby čapnete stoleté hrábě a vrhnete se na odklízení toho neřádu.

Hrabání nemusí být zas až taková hrůza, pokud máte to správné nářadí. Už slyším některé z vás, jak namítají, že peněženka se sama nenaplní a kvalitní hrábě přeci něco stojí. To je sice pravda, ale jen z části. Zahradní hrábě Fiskars mají totiž obrovskou výhodu. Zakoupíte jednu násadu a k tomu již jen dokupujete spodní výměnné nástavce dle potřeby. Co takhle poradit svým bližním, že místo bonboniéry k narozeninám uvítáte nástavec s kluznými křidélky, protože ten vám zrovna chybí.

Hliníková násada má jednoduchý upínací zámek, díky kterému nemusíte používat při výměně nástavců žádné kleště či jiné nářadí. Prostě zacvaknete a je to. Při sundávání opět jen zamáčknete zámeček a nástavec se uvolní. Jak prosté, jak jednoduché. K čemu mít čtyři tyče, když postačí jedna jediná. K čemu platit za materiál navíc, když si můžeme vystačit s jednou jedinou tyčí.

Přiznejme si to, listí odklízejí většinou dámy. Chlap se rád chopí sekerky či pily a zlikviduje hromadu dřeva, ale jakmile dojde na hrabání, k práci se dostaví většinou to něžnější pohlaví. Pokud tedy k tomuto úkonu nedonutíme vzpouzejícího pubertálního potomka, aby v rámci krocení svých vášní protáhl údy nikoliv u počítače, ale u užitečné činnosti. Konec konců, kolečko také samo neodjede s hromadou listí ke kompostu.

Zahradní hrábě Fiskars mají velice užitečnou šířku. O kolik více pohybu uděláte se starými kovovými hráběmi, které jsou ještě navíc těžké a věčně se z nich musí odstraňovat napíchané listí. Velké hrábě na listí Fiskars mají vylepšený tvar zubů, který zabraňuje zachytávání větviček i listí.

Univerzální zahradní hrábě Fiskars mají jeden užitečný kousek plastu navíc. Jsou to kluzná křidélka. Také nevíte, k čemu slouží? Kluzná křidélka jednoduše nasadíte a díky nim pouze kopírujete nízko nad zemí hrabaný terén. Nezaseknete se o výstupky, natož abyste vytrhávali celé drny, trávník tudíž zbavujete pouze napadaného listí, nikoliv samotné trávy.

Neublíží květinám ani účesu

Úzké hrábě vám zas pomohou zlikvidovat napadené listí ze záhonků a zpod keřů. Dlouhé a úzké zuby nezničí žádnou květinku, nezamotají se do keřů, a pokud, tak je lehce díky jejich ohebnosti vytáhnete. Pak je stačí umýt a můžete si upravit i rozcuchaný účes.

Není plast jako plast

Možná že podobný obrázek najdete i ve vaší kůlně s nářadím. Staré pomocníky s vylámanými zuby, "chlupaté" násady držící na nástavci jen silou vůle či díky hrsti hřebíků nebo dokonce dřevěné hrábě po prapředcích, které skutečně už dosluhují, lépe řečeno přesluhují. Pokud ještě stále váháte nad pořízením nového zahradního nářadí, je zde ještě jedna vynikající vlastnost hrábí Fiskars, která stojí za zmínku. Mluvím o materiálu, ze kterého jsou hrábě vyrobeny.

Vyzkoušejte si jednoduchý test. Vezměte své staré opotřebované hrábě na beton a šlápněte na ně. Pravda, ty kovové vám pravděpodobně vyrazí zuby, ale ty plastové či dřevěné to asi nepřežijí. Buď se vylámou zuby nebo se prolomí celé. V každém případě se zničí. Hrábě Fiskars jsou díky svému materiálu velice pružné. Můžete po nich šlapat do nekonečna a stejně je nezlomíte. Pokud jim samozřejmě ohnete zuby do 180 stupňů, asi je nakonec také zničíte. Ovšem v běžném životě většinou na hrábě šlápnete ve chvíli, kdy někde leží a v takové poloze opravdu úhel 180 stupňů nehrozí.

Plast má další výhodu a tou je, že tento materiál nekoroduje ani nehnije. U kovových či dřevěných hrábí máte již druhým rokem změny na povrchu. Ne však u plastových. Takové nářadí můžete bez obav mýt a udržovat neustále v perfektně čistém stavu aniž by to zanechalo negativní následky na jeho zevnějšku.

QuickFit

Zajímavou řadou v nabídce Fiskars jsou QuickFit - nářadí s teleskopickou násadou. Opět postačí jedno cvaknutí, abyste nástavec nasadili na tyč. V nabídce jsou kromě hrábí na listí, mech i trávu také kopáče a motyčky, česáček na ovoce, kultivátor i provzdušňovač. Násad je několik druhů. Od krátké, přes střední až po grafitovou. Váš partner si již nebude moct stěžovat, že ho díky krátké násadě bolí večer záda.

A tak třeba nakonec ještě dojde na ony procházky probarvenými alejemi či na brouzdání se ve spadaném listí.
A podzim se pro nás stane oblíbeným časem, kdy se příroda chystá k zimnímu spánku a my můžeme po celodenní práci na zahradě s úsměvem na tváři sednout ke kouřícímu hrnku s čajem a užívat si pohodu večera.

Veškeré informace o zahradním nářadí najdete na www.fiskars.cz

Autor: Pavla (text), Pavel (foto)

Klíčová slova:


Související články

Teleskopické a ergonomické nářadí Fiskars

Ergonomické a teleskopické násady zahradního nářadí Fiskars jsou navrženy tak, aby ulehčily práci na zahradě. S teleskopickými násadami může pracovat ...

Úklid listí bez nervů a bolesti zad 8  fotek

Úklid listí bez nervů a bolesti zad

Skřípete zuby vždy, když se na podzim začne ze stromů snášet listí a představujete si, kolik práce a námahy vás zase čeká? Proč si tuto nepříliš ob ...


 Jak na popadané podzimní listí v zahradě 3  fotek

Jak na popadané podzimní listí v zahradě

Je pro vás každoroční uklízení listí z trávníku příliš namáhavé? Pak oceníte fukar neboli zahradní vysavač, který je šikovným pomocníkem nejen při ...


Podzimní práce na zahradě si žádají nové zahradní nářadí 3  fotek

Podzimní práce na zahradě si žádají nové zahradní nářadí

Práce na zahradě se stává trendy relaxem a odpočinkem, který každý v dnešní přetechnizované době tolik potřebujeme. Ne každý má možnost aktivně trá ...


Pexeso s motivy podzimních rostlin 1  fotek

Pexeso s motivy podzimních rostlin

Je tu podzim, za chvíli začne padat listí. Někdo se těší na barevnou nádheru, jiný přemýšlí, kolikrát bude muset proběhnout zahradu s hráběmi. A pr ...


Hrábě – nezbytný pomocník 10  fotek

Hrábě – nezbytný pomocník

Při úpravě zahrádky nebo sadu se neobejdeme bez hrábí, dnes si můžeme vybrat z několika druhů, přesně podle toho, na co je potřebujeme. V nadcházející ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
2
Jaký křovinořez vybrat? Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 9.10.2019 10:07 Tomáš
1
1
kultivátor Eurosystem P70 Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 9.6.2019 09:53 honza
9
čím čistit zámkovou dlažbu Zahrada
Poslední příspěvek: 13.4.2019 19:25 Jaroslav Marinak
5
Sekacka pro starsi zenu Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 27.2.2019 13:28 Standa
3
Vysokotlaká vapka na auto Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 28.8.2018 14:32 Tomáš
1
Jak zkrášlit betonovou stěnu? Zahrada
Poslední příspěvek: 20.9.2015 18:43 Magdalna Kuchaříková
0
Kultivátor do 10.000,- Kč Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Monika T
0
Jak rozemlít drny? Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Pavel
9
čím čistit zámkovou dlažbu Zahrada
Poslední příspěvek: 13.4.2019 19:25 Jaroslav Marinak
5
Sekacka pro starsi zenu Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 27.2.2019 13:28 Standa
3
Vysokotlaká vapka na auto Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 28.8.2018 14:32 Tomáš
2
Jaký křovinořez vybrat? Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 9.10.2019 10:07 Tomáš
1
kultivátor Eurosystem P70 Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 9.6.2019 09:53 honza
1
1
Jak zkrášlit betonovou stěnu? Zahrada
Poslední příspěvek: 20.9.2015 18:43 Magdalna Kuchaříková
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×