Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Osvětlení bytu i domu - vybírejte moderně a při tom správně - třeba LED osvětlení

Osvětlení bytu i domu - vybírejte moderně a při tom správně - třeba LED osvětlení

Spolehlivá, výkonná, dle potřeby nenápadná nebo naopak nepřehlédnutelná a zapamatovatelná – to není ženská verze agenta Bonda, to jsou LED svítidla, která si už našla cestu do našich domácností i zahrad, nejen do technických provozů, velkých hal a multifunkčních prostor. Jedná se o výbornou volbu pro osvětlení bytu i domu.

reklama

Trocha technických informací na začátek:

Co je vlastně zkratka LED?

LED – Light Emitting Diode (světlo emitující dioda) je elektronická součástka, jejímž účelem je produkovat světlo. Takže to nejdůležitější uvnitř světelného zdroje.

Moderní LED světelné zdroje se vyznačují dlouhou dobou životnosti (od 25 000 hodin do 70 000 hodin). Mají velmi nízkou spotřebu energie, nízkou provozní teplotu, okamžitý start světla. LED světla jsou ekologická, neobsahují žádnou rtuť. Produkují více světla na watt energie než žárovky (nejmodernější přes 100 lm/W), to je užitečné v zařízeních napájených bateriemi nebo v úsporných zařízeních. Tam, kde potřebujeme funkci stmívání, nemění svou barvu při snížení napájecího proudu, na rozdíl od žárovek, které při snížení napájení vydávají žlutější světlo.

Dávno už si pod pojmem LED světlo nepředstavujeme nepříjemné, studené osvětlení, které by nás vůbec nelákalo k usednutí s knížkou do křesla nebo k posezení pod pergolou s přáteli.

LED osvětlení můžeme použít všude v domácnosti, v interiéru i exteriéru domu i v zahradě, stačí si jen vybrat podle místa a potřebné intenzity osvětlení. Co se týká vkusu, vzhledu a souladu s dalším zařízením domu či bytu, nemusíme se opravdu omezovat, v široké škále vzorů, typů i stylů moderních světel se budeme mít spíš problém zorientovat a zvolit mezi množstvím stylů od rustikálního až po moderní a určitě nebudeme trpět malou možností výběru.

Při zařizování nového bytu či domu se často radíme s architektem, hledáme tipy v časopisech, na internetu i u kamarádů a známých. Osvětlení bychom měli vybírat podle toho, do jakého prostředí a místnosti je určené, podle stylu zařízení pokoje či zahrady a samozřejmě také podle možností vlastní kapsy. Samozřejmě neplatí, že to nejlevnější popadneme a běžíme vítězoslavně domů, ani že to nejdražší musí být nejlepší.

Vždy je třeba ptát se na výdrž zdroje světla, úspornost při spotřebě energie, ale také na svítivost, intenzitu i barevnou teplotu světla. Všechna tato kritéria bychom měli při výběru osvětlení zohlednit, proto není od věci nechat si poradit, ať už nám byt zařizuje architekt nebo si vybíráme sami.

Ale i když si necháme poradit od kamarádů nebo odborníků na zařizování bytů, jedno hledisko nesmíme opomenout – osvětlení kromě praktických vlastností musí vyhovovat i našemu vkusu, zkrátka, musí se nám líbit, být nám příjemné, abychom si znovu a znovu rádi rozsvítili a mohli sami sebe pochválit, jak jsme si dobře vybrali.

Slyšeli jste název "Ledino"?

Samostatnou kapitolou, o které je třeba se v případě led osvětlení zmínit, je tzv. Ledino.

Představte si zdroj světla, který je tak energetický účinný a který vydrží až 20 let, takže si už nikdy nebudete muset dělat starosti s výměnou žárovky. Ledino je první úplná řada interiérového osvětlení na světě, jež využívá pokročilou technologii LED.

Svítidla s dlouhou životností, bez výměnného zdroje světla, subtilních a nadčasových tvarů. Svítidla, která v interiéru dotvoří atmosféru přesně podle vašich představ anebo se stanou solitérem při zařizování konkrétních místností.

Velký výběr svítidel různých typů najdete i zde.

Autor: Petra (text), Svítidla Králův Dvůr (foto)

Související články

LED barvy – kouzlete s atmosférou 4  fotek

LED barvy – kouzlete s atmosférou

O velkých možnostech LED diod jsme na stránkách Českého Kutila již psali. I když většina lidí má produkty LED v povědomí jako orientační a dekorati ...


Osvětlení zrcadel, obrazů i šaten 15  fotek

Osvětlení zrcadel, obrazů i šaten

Osvětlit zrcadlo či niku v předsíni nebo oblíbený obraz není tak jednoduché. Nejlépe to zvládnou bodová svítidla a osvětlení s pohyblivými rameny. ...


Osvětlení pracovní plochy v kuchyni 9  fotek

Osvětlení pracovní plochy v kuchyni

Nevidíte na krájení jednotlivých surovin při přípravě pokrmu? Pořiďte si osvětlení pracovní plochy přímo pod horní skřínky kuchyňské linky. Kuchyň ...


Posviťme si na zahradě 20  fotek

Posviťme si na zahradě

Máte krásnou zahradu a je vám líto, že ji po setmění málo využíváte, protože se vám nechce neustále přetahovat kabely k lampičkám, hlídat, jestli n ...


Hra se světlem a stíny oživí váš byt 22  fotek

Hra se světlem a stíny oživí váš byt

Máte nový obývací pokoj a k jeho vybavení vám chybí už jen krásné osvětlení? Nebo přemýšlíte, jak změnit atmosféru stávajícího zařízení? Osvětlení ...


Svítidla do koupelny 18  fotek

Svítidla do koupelny

V koupelně ráno startujeme den, všední nebo sváteční, v koupelně ve vaně plné pěny nebo pod sprchou spláchneme večer únavu a relaxujeme. Ve většině ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
0
Stínění oken Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Milos novy
0
KŘUPE PODLAHA. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
Podlaha mi křupe. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
www.supersoused.cz - má někdo reference?? Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mirek Sýkora
0
Přeskládání parket - co použít jako podklad Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jan Novak
0
Porucha myčky Fagor Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Zuzana Dvořáková
0
Čím vytmelit díru v desce linky na baterii Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mil Plam
0
Čím přilepit umakart na lince Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jaroslav Patrný
1
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×