Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Organické zemědělství – moderní trend a návrat k přírodě

Organické zemědělství – moderní trend a návrat k přírodě
V poslední době slýcháváme v médiích často pojem organické neboli ekologické zemědělství. Je to pouze móda současnosti, nebo se opravdu chceme vrátit k přírodě, ze které jsme vzešli? To je otázka, kterou si klade spousta z nás.
reklama

Dnešní organické zemědělství staví na zkušenostech našich předků, kteří se řídili přirozenými koloběhy přírodních dějů a lepším zužitkováním půdy, kterou obhospodařovali. Výsledkem je produkce velmi kvalitních potravin i šetrný přístup k přírodě a životnímu prostředí, podpora biodiverzity neboli rozmanitosti živočišných a rostlinných druhů a ochrana vody a vodních zdrojů. S organickým zemědělstvím se pojí i péče o krajinu.

Organická hnojiva a substráty podléhají přísným kontrolám podle platné legislativy jednotlivých států či legislativy EU. Existuje velké množství organických hnojiv, ale pouze některá jsou vhodná k ekologickému zemědělství. Organické zemědělství se dostává i do našich domovů, zvláště mladší generace touží po návratu k přírodě a zdravému způsobu života. Proto se firma Rašelina a.s. rozhodla rozšířit současné výrobky o přírodní řadu Vita Natura obsahující privátní značku Biocont, kterou uděluje nezávislá organizace a která zaručuje, že výrobky jsou v souladu s platnou legislativou, a tudíž vhodné pro ekologické zemědělství.

Řada Vita Natura obsahuje základní organické produkty

Kopřiva plus - Kopřiva plus je růstový aktivátor s výživou, který podporuje tvorbu kořenů, růst listové plochy, kvetení a vývoj plodů. Udržuje rostlinu v dobré zdravotní kondici a podporuje její celkovou vitalitu. Je vyrobený ze směsi kopřivy dvoudomé a břízy bělokoré, s přídavkem dalších živin a stopových prvků. Je určen pro zeleninu, drobné ovoce i balkonové a pokojové rostliny během vegetace.

Organické hnojivo pro jahody a drobné ovoce - Organické hnojivo pro jahody a drobné ovoce je peletované organické hnojivo, které je vyrobeno z fermentovaného slepičího trusu a melasy, a následně stabilizováno sušením. Používá se hnůj od slepic z volných chovů. Je určené k základnímu hnojení před výsadbou rostlin, případně k přihnojování rostlin během vegetace.

Organické hnojivo pro plodovou zeleninu - Organické hnojivo pro plodovou zeleninu pomáhá k lepšímu prokořenění rostlin a následnému lepšímu růstu a větší násadě květů a plodů. Při dlouhodobějším používání se podílí na zvyšování podílu humusu v půdě. Je určené k základnímu hnojení před výsadbou rostlin, případně k přihnojování rostlin během vegetace.

Farmářský hnůj slepičí, organické hnojivo - Farmářský hnůj slepičí je peletované organické hnojivo. Používá se hnůj od slepic z volných chovů. Uvolňování živin je pozvolné a rovnoměrné v průběhu celého vegetačního období, čímž se omezuje jejich vyplavování. Hnojivo je vhodné pro rostliny vyžadující organické hnojení - především zeleninu. Kromě toho je vhodné pro hnojení pokojových a balkonových rostlin, nebo při přípravě půdy před výsadbou stromů a keřů, či pro základní hnojení trávníků a sportovních hřišť.

Přírodní substrát univerzální - Přírodní substrát univerzální je vyroben ze směsi kvalitních rašelin přechodového, slatinného a vrchovištního typu, přírodní jílovité složky a organických hnojiv. Substrát neobsahuje průmyslová hnojiva. Je vhodný pro pěstování zeleniny, ovoce, květin a okrasných dřevin. Není vhodný pro kyselomilné rostliny.

Více o sortimentu na www.raselina.cz

Autor: Rašelina a.s. (text a foto)

Související články

Jahody, naše sladké červené potěšení 5  fotek

Jahody, naše sladké červené potěšení

Jahody, při tomto slovu se většině lidí vybaví krásné sladké červené plody, které jsme si jako malí trhali v létě u babičky na záhonku. Jak je to ale ...


LIGNOHUMÁT pro všechny rostliny 3  fotek

LIGNOHUMÁT pro všechny rostliny

Chcete aby vaše zahrádka kvetla a plodila? Nevíte si s tím rady. Máme pro vás pomocníka. Lignohumát značky HORTUS je univerzální a jednoduše aplikovat ...


Hnojivo z přírodních zdrojů 3  fotek

Hnojivo z přírodních zdrojů

Majitelé zahrad se dříve či později začnou potýkat s likvidací zahradního odpadu.


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
2
Svinky ve skleníku Pěstujeme
Poslední příspěvek: 20.7.2019 20:42 Miroslava Kubešová
9
čím čistit zámkovou dlažbu Zahrada
Poslední příspěvek: 13.4.2019 19:25 Jaroslav Marinak
1
Čemeřice - jakou půdu? Pěstujeme
Poslední příspěvek: 8.2.2019 21:07 Anna
1
Jak zkrášlit betonovou stěnu? Zahrada
Poslední příspěvek: 20.9.2015 18:43 Magdalna Kuchaříková
0
Vyklízení trávníků Pěstujeme
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Pavlína
0
usychající hrušeň Pěstujeme
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Marek
0
Choroba rajčat Pěstujeme
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jana
0
Plamenka latnatá Pěstujeme
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Soňa
0
dovolena Pěstujeme
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Petr
0
Zkvalitnění sena Pěstujeme
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Pavel Karas
9
čím čistit zámkovou dlažbu Zahrada
Poslední příspěvek: 13.4.2019 19:25 Jaroslav Marinak
2
Svinky ve skleníku Pěstujeme
Poslední příspěvek: 20.7.2019 20:42 Miroslava Kubešová
1
Čemeřice - jakou půdu? Pěstujeme
Poslední příspěvek: 8.2.2019 21:07 Anna
1
Jak zkrášlit betonovou stěnu? Zahrada
Poslední příspěvek: 20.9.2015 18:43 Magdalna Kuchaříková
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×