Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Opravujeme židli

Opravujeme židli

Dřevěný zahradní nábytek nemusíte využívat jen na zahradě. V moderních interiérech bývá zajímavým doplňkem například v jídelně nebo v předsíni. Navíc se často jedná o nábytek, který se dá snadno složit a proto je ideální zejména do menších místností. Dřevo je navíc velice žádaný materiál a je vhodný jak do tradičních, tak do moderních interiérů. Vzhledem k tomu, že s takovým nábytkem často manipulujeme, snadno se stává, že se některá součást vyviklá nebo praskne a je potřeba jí opravit.

reklama

Zkusili jsme si takovou opravu sami a nakonec jsme ji zvládli během několika minut. Rozklížila se nám židle a nedalo se na ní již sedět. Proto jsme se pustili do opravy. Nebylo možné použít klasické lepidlo na dřevo, protože kousek dřeva se z otvoru vyštípl a otvor byl tak volnější a opěrka v něm nedržela.

Proto jsme zvolili opravnou hmotu Pattex Repair Express. Tato hmota je vhodná nejen na lepení, ale také na vyplňování a tmelení. Stačí odříznout potřebné množství, hmotu chvíli prohníst mezi prsty, a jakmile se dokonale propojí, můžeme začít s opravou. Stačilo pak vymodelovat chybějící část a přitlačit na místo.

Tip na opravy - Pattex Repair Express

Pattex Repair Express je speciální opravná hmota, se kterou můžete nejen lepit, ale také opravit chybějící kousek. Dokáže lepit nepřeberné množství materiálů od keramiky, dlaždiček, kameniny, přes plasty, až po dřevo, kov atd. Tato hmota je navíc voděodolná a odolá i širokému rozpětí teplot, proto ji můžete používat pro opravy v interiéru, ale i v exteriéru. Navíc práce s ní je rychlá, vytvrzuje během pěti minut.

Pattex Repair Express dokáže pomoci s různými opravami. V první fázi je potřeba důkladně očistit opravované místo, zbavit jej prachu, nečistot a případné mastnoty. Následuje příprava opravné hmoty. Vyjmete kousek opravné hmoty a pečlivě jej prohnětete mezi prsty, dokud se obě složky nespojí – tj. dokud hmota nezbělá a začne se nepatrně lepit na prsty. Hmota je připravená.

Pattex Repair Express dokáže nahradit chybějící část. Tato vlastnost se hodí například při opravě odštípnutého rohu komody, stolu nebo židle. Stejně tak dobře pomůže při opravě prasklého madla lednice nebo úchytu u skříně. Hmota je v této fázi velmi tvárná a připomíná modelínu. Vzpomeňte si, co vše jste s modelínou v dětském věku dokázali. Stejným způsobem vymodelujte chybějící část. Pak již jen stačí přitisknout na opravované místo a zahladit. Pracujte rychle, hmota vytvrzuje do 5 minut. Následně ji můžete brousit nebo natírat. To se hodí v případě, že je opravované místo vidět, když zvolíte stejný odstín, místo bude vypadat jako netknuté a opravy si nikdo nevšimne.

Oprava židle díky Pattexu byla snadná. Po aplikaci jsme opěrku pevně přitlačili na místo a chvilku ponechali vytvrdnout. Po pěti minutách byla již hmota tvrdá. Hmota nebyla na místě téměř vidět, proto jsme ji jen lehce přebrousili a hnědou barvou místo přetřeli a mohli jsme židli zase bez obav používat.

www.pattex.cz

Fotogalerie k článku:

Autor: Henkel (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Jak na plíseň v koupelně 6  fotek

Jak na plíseň v koupelně

Koupelna – místo, odkud pochází čistota. Právě proto, že zde provádíme osobní hygienu, měla by být koupelna nejčistším místem v našich obydlích. Pr ...


Jak na praskliny v hrubé omítce 3  fotek

Jak na praskliny v hrubé omítce

Vlivem klimatických podmínek, nebo při vysychání a zrání stavby dochází v rámci povrchů stěn na domech k různému pnutí, které často způsobuje nevzh ...


Oprava květináče lepidlem Pattex 18  fotek

Oprava květináče lepidlem Pattex

Křach...ozvalo se při otevření kufru auta a nový květináč je na dva kusy. Doprčic, přece nepojedu pro novej, stejně už zavírali..., ale do čeho to zas ...


Co čím lepit aneb praktické rady nejen pro kutily I. 4  fotek

Co čím lepit aneb praktické rady nejen pro kutily I.

Nalepit obložení stěny, přilepit práh, schod, zrcadlo nebo polici je v současné době snadné. Montážní lepidla za posledních několik let dokázala v mno ...


Dřevěná zvířátka v truhlíku 4  fotek

Dřevěná zvířátka v truhlíku

Velikonoce jsou svátky, které vám umožňují přenést si do svých domů a bytů kousek jara. Vajíčka, barevné mašličky, proutky, to vše dobře znáte. Pojďte ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
páskovačka Dílna
Poslední příspěvek: 25.9.2015 11:03 karel nový
0
Pujcit nebo koupit stepkovac? Dílna
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Bob Stavitel
0
Ruční páskovačka-návod? Dílna
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 karel nový
0
Jakou vybrat vrtačku? Dílna
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Vilém Votcházel
0
ponk - kde sehnat Dílna
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 jan krásný
1
páskovačka Dílna
Poslední příspěvek: 25.9.2015 11:03 karel nový
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×