Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Opravujeme sprchu

Opravujeme sprchu

Každá oprava sprchy vyžaduje své. Důležité je znát materiál a prostředí, ve kterém opravená má sprcha fungovat. V koupelně je třeba dbát na to, aby veškeré materiály byly odolné vůči vodě. Na to je nutné myslet i při různých opravách a podle toho vybírat lepidlo, které odolává vlhkosti.

reklama

Pozor na vlhkost

Opravy na místech, jako je koupelna, jsou díky velké vlhkosti velmi náročné. Je potřeba vybírat taková lepidla, která odolávají vodě.

Materiál

Pro opravy je potřebné znát materiál, ze kterého je opravovaná věc vyrobená. Výjimku tvoří univerzální lepidla a tmely, které fungují na většinu materiálů.

Tip:

Univerzální lepidlo Pattex 100% Gel je vynikajícím pomocníkem při lepení široké škály materiálů - skla, kovu, kamene, keramiky, plastů, dřeva, kůže, korku, látek, betonu a mnoha dalších. Není tedy potřebné řešit, z jakého materiálu je lepený předmět vyrobený, hodí se na opravy různých věcí. Navíc oceníte jeho gelovou konzistenci. Při lepení na svislých plochách nestéká, a proto se s ním lepí snadno a čistě. Slepený spoj je velice trvalý a extrémně silný, právě proto potřebuje i delší dobu na vytvrzení. Finální pevnosti dosahuje po 24 hodinách. Lepidlo má průhlednou barvu, proto je lepený spoj téměř neviditelný. Vzhledem ke speciální receptuře lepí i ve vlhkém prostředí jakým je koupelna.

Než začnete s opravou

Nachystejte si k ruce věci, které budete používat: lepidlo, čistič a hadřík, uvolněnou sprchovou hlavici a lepicí pásku na stažení lepeného spoje. Nejdříve je potřebné lepené povrchy pečlivě očistit. Stačí vzít hadřík, čistič a pečlivě plochy setřít a případně nechat oschnout a odvětrat. Jestliže použijete na čištění saponát, pořádně jej smyjte, aby netvořil na lepených místech film. Lepidlo by pak dobře nepřilnulo k povrchu.

Lepení

Nanášení lepidla je snadné. Naneste je po obvodu celého krytu v bodech nebo v lince a následně pevně přitlačte. Pro lepení jsme zvolili univerzální lepidlo, které odolává vlhkosti – Pattex 100% Gel.

Nyní je potřebné lepené plochy k sobě pevně zafixovat. Nemusíte mít ovšem k dispozici profesionální nářadí jako svěrák a podobně, postačí vám klasická Pattex páska, několikrát jí pevně lepenou hlavici oviňte a nechte do finálního vytvrzení. Nůžky potřebovat nebudete, Pattex páska má jedinečnou vlastnost, i když udrží velký tlak, dá se snadno odtrhnout rukou.

Tubu lepidla pečlivě uzavřete, hodí se na další opravy, nebo se do nich můžete pustit ihned. Jistě se doma najde něco dalšího, co by si malou opravu zasloužilo. Po 24 hodinách strhněte Pattex pásku a můžete se sprchovat.

Opravy v koupelně, kuchyni, nebo v obývacím pokoji či venku na zahradě snadno zvládnete sami s malým pomocníkem – s univerzálním lepidlem Pattex 100% Gel.

Více se dozvíte na www.pattex.cz.

Autor: Henkel (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Co zvládne lepidlo 7  fotek

Co zvládne lepidlo

Připevňovat cokoliv na stěnu v paneláku může být opravdu pěkně tvrdý oříšek. Pokud zrovna nemáte po ruce pořádnou vrtačku a silného chlapa, co to t ...


Dřevěná zvířátka v truhlíku 4  fotek

Dřevěná zvířátka v truhlíku

Velikonoce jsou svátky, které vám umožňují přenést si do svých domů a bytů kousek jara. Vajíčka, barevné mašličky, proutky, to vše dobře znáte. Pojďte ...


Jak ve zdraví přežít (nejen) podzim? 5  fotek

Jak ve zdraví přežít (nejen) podzim?

U doktora jste pečení vaření, lékárnička praská ve švech, a stejně se vás kašel nebo respirační onemocnění drží zuby nehty? Možná je na čase nehled ...


Inspirujte se originálními nápady s Pattexem 6  fotek

Inspirujte se originálními nápady s Pattexem

Staňte se alespoň na chvíli designérem, architektem nebo bytovým stylistou a vytvořte něco nevšedního pro váš interiér. Stačí jeden originální nápa ...


Jak vyměnit snadno a rychle sprchový kout? 6  fotek

Jak vyměnit snadno a rychle sprchový kout?

Plánujete-li výměnu sprchového koutu, potažmo rekonstrukci celé koupelny, určitě už máte nějakou představu o tom, jak by měla budoucí místnost i pr ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
páskovačka Dílna
Poslední příspěvek: 25.9.2015 11:03 karel nový
0
Pujcit nebo koupit stepkovac? Dílna
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Bob Stavitel
0
Ruční páskovačka-návod? Dílna
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 karel nový
0
Jakou vybrat vrtačku? Dílna
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Vilém Votcházel
0
ponk - kde sehnat Dílna
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 jan krásný
1
páskovačka Dílna
Poslední příspěvek: 25.9.2015 11:03 karel nový
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×