Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Infrapanely Wellina v podobě zrcadla nebo obrazu

Infrapanely Wellina v podobě zrcadla nebo obrazu
Kdo má rád obrazy ví, že třeba reprodukce Van Goghových Slunečnic na stěně dokáže místnost rozsvítit. Jsou namalované tak přesvědčivě, jakoby bláznivý umělec do nich začaroval samo sluníčko. Zdá se dokonce, že hřejí. Dnes ale třeba v obrazech ukryté moderní infratopení Wellina hřeje doopravdy, dokonce se tak "domácí galerie" může stát součástí systému topení v našem bytě nebo domě.
reklama

Nejen obrazy: překvapivě může hřát třeba příslovečně studené zrcadlo, stejně jako nejrůznější ploché panely na stěnách či na stropě, nebo v prostoru umístěný sloup. Ačkoliv topení elektřinou se všeobecně považuje za poměrně nákladné, takže přímotopy a akumulační kamna z našich domácností pomalu mizí, elektřině k topení neodzvonilo - právě naopak. Zájem o originální sálavé infrapanely stále roste.

Řeklo by se, že tabule v kuchyni je věc šikovná, dá se na ní poznamenat, co v ledničce chybí a co je třeba dokoupit, nebo na ni napsat vzkaz partnerovi, když musíme pryč. Tahle tabule ale navíc hřeje.

Topení a topení

Klasické topení tak, jak je známe, funguje na principu ohřevu a cirkulace vzduchu. Jsou v tom ovšem i nějaké háčky: čím je například teplota v místnosti vyšší, tím víc se víří prach a vzduch je suchý. Mezi teplotou u stropu a teplotou u podlahy je také veliký rozdíl. Nás zebou nohy a na vlhkém zdivu roste plíseň. Nohám mohou krátkodobě pomoct ponožky, ale plíseň je nejen škaredá, ale jako startér nejrůznějších alergií funguje i jako tichý zabiják.

„Zrcadlo, zrcadlo, odpověz mi…“, jenže obyčejné zrcadlo třeba v koupelně se místo odpovědi zamlží nebo orosí. Infrapanel nikdy. Navíc máme u Welliny záruku dlouhé životnosti bez revizí a servisních zásahů.

Chytří předkové

Tak prastará záležitost, jako jsou kachlová kamna, jaksi mimochodem tento problém řešila. Jde o to, že – zjednodušeně - v principu předávaly do prostoru teplo formou sálání, takže se neohříval vzduch, ale všechna pevná tělesa v místnosti. Při takovém způsobu má zdivo nepatrně vyšší teplotu než vzduch, tím se vysouší a celkově rostou jeho tepelně-izolační vlastnosti. Od stěn se vzduch druhotně v celém prostoru ohřívá, a protože se to děje rovnoměrně, má ve všech výškových hladinách stejnou teplotu takže nevíří prach, necirkuluje: rozdíl teplot mezi stropem a podlahou nebývá větší, než jeden stupeň Celsia.

Panely vyznačuje moderní design a dokonalé zpracování: mohou být třeba z mléčného nebo černého skla, s rámem i bez něj, s náladovými motivy, nebo přinášet reprodukce známých uměleckých děl – v tomto případě visí nad schody slavný Gustav Klimt…

Může být topení elektřinou levnější, než plynem?

Může. Pokud vyměníme konvekční způsob vytápění za „sálavé infratopení“, snížíme v ideálním případě náklady až o padesát procent. A ještě ušetříme místo a interiér skutečně originálně ozvláštníme. Rakouské infrapanely Wellina po zapnutí dosáhnou optimální teploty povrchu asi 95 °C. Hřejí rovnoměrně do celého prostoru, takže sálavé teplo ohřívá celý interiér, zejména tedy podlahu, stěny a strop. A teprve od nich se druhotně prohřívá vzduch.

Přijatelná vstupní rychle návratná investice a snadná montáž, úspora nákladů na vytápění až 50 % v porovnání s přímotopy a o 20 % v porovnání s plynem: řekli byste, že sloup s květinami na fotografii vyzařuje teplo do všech stran?

Je to nezvyklé, ale funguje to

K novým věcem býváme podezíraví. Ale pořízeni infrapanelů Wellina je levnější, než plynového vytápěni. Ani nemusíme stavět komín nebo složité rozvody. Zdrojem tepla je patentované uhlíkové vlákno s vysokou životností. Seznam pěti mezinárodních certifikátů jasně hovoří o zdravotní nezávadnosti a opravňuje k nadstandardní pětileté záruce. A s pořízením infrapanelů získáme i nárok na výhodnější přímotopnou sazbu D45d, kterou můžeme využívat i pro ostatní elektrospotřebiče. Navíc nám ještě dovozce a prodejce infratopení Wellina, společnost USby s.r.o., na toto moderní vytápění nezávazně a zdarma zpracuje cenovou nabídku a zaměří vytápěný prostor.

Nejen o obrazech, které topí na www.usby.cz.

Autor: Jiří Jan a USby (text), USby (foto)

Související články

Infrapanely - konečně zdravé topení 4  fotek

Infrapanely - konečně zdravé topení

Způsob vytápění domova má zásadní vliv na naše zdraví. Střídání teplot, cirkulace vzduchu, studená podlaha... To všechno jsou negativa klasického způs ...


Zrcadlo, které topí a šetří peníze 3  fotek

Zrcadlo, které topí a šetří peníze

Podívejte se do zrcadla. Co vidíte? Po ránu zřejmě jen svůj obraz, který se vám nebude dvakrát líbit. Když se ale po probuzení podíváte do zrcadla ...


SmartRooms – čili co je chytré topení 5  fotek

SmartRooms – čili co je chytré topení

S topením je to tak, že vesměs užíváme klasický způsob – kamna, kotle, radiátory – a akceptujeme nanejvýš dokonalejší spotřebiče s lepšími užitnými vl ...


Infratopení Wellina v dřevostavbě 7  fotek

Infratopení Wellina v dřevostavbě

O tom, že moderní infratopení lze použít i v ekologických stavbách se přesvědčila čtyřčlenná rodina pana Petra. Před rokem opustila stísněný prostor p ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
2
Nový kotel Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 30.8.2019 10:27 Jan
2
Elektřina - plyn Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 19.10.2018 08:17 Mílo
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
2
Čím topíte ve starším RD? Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 4.6.2017 20:20 Matej
1
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
0
Jaký materiál pro rozvody topení Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Nicholas
0
oběhové čerpadlo ALPHA 2 Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jiří
2
Čím topíte ve starším RD? Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 4.6.2017 20:20 Matej
2
Nový kotel Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 30.8.2019 10:27 Jan
2
Elektřina - plyn Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 19.10.2018 08:17 Mílo
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
1
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×