Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

RAKO obklady jako dřevo, kámen nebo železo?

RAKO obklady jako dřevo, kámen nebo železo?
Moderní keramika je materiál mnoha tváří. Díky inovativním výrobním technikám dokážou obklady RAKO přijmout podobu drahého mramoru, ochozené cihlové dlaždice, plátu rezavého železa, či jakéhokoli dřeva.
reklama

Kamenný chameleon

„Chameleónství“ keramiky se uplatňuje zejména v nových rozměrech a dezénech napodobujících právě přírodní materiály, které však předčí svou odolností. Na tyto přednosti sází například série Wood, Chateau, Glamour, Pietra a další, vyráběné pod značkou RAKO. Tam, kde by dřevo trpělo vlhkem i sluncem, je keramická „dřevěná“ podlaha výborná náhrada. Stejně tak obří podlahové dlaždice s kamenným povrchem, které se dnes používají především do minimalistických interiérů, působí na dotek přece jen příjemněji, než pravý kámen.

Další novodobé keramické povrchy - jako například hlína, mokrá stěrka, záměrná „omšelost“ nebo naopak metalický lesk, vzhled hrubé tkaniny či jiný plastický reliéf – to vše dodává moderní obkladové keramice téměř nedostižnou schopnost obohatit každé prostředí. Například kalibrované dlaždice a řezané dekorační pásky Pietra imitující pískovcový povrch dokážou dokonale propojit dům s okolním prostředím.

Nové formáty, nové možnosti

Naše tradiční značka RAKO vkus zákazníků jednak reflektuje, na druhé straně ho však svými novými sériemi každý rok tříbí a posunuje někam dál.

V RAKO nabídce se najdou jak obklady s tradičními rozměry a oblíbenými ornamenty – květinami, proužky a jinými motivy – tak nové velké formáty (30x60, 60x60 cm) a způsoby jejich kombinace. Například do malé koupelny už nemusíte volit pouze malé obkládačky, velký rozměr ji naopak dokáže opticky zvětšit.

Vzhledem k tomu, že jeden design obsahuje často dlaždice několika rozměrů, vyskládáte i použitím jedné série zajímavý efekt. Dlaždice již dávno nepatří pouze na podlahu, stále častěji se objevují i na stěně.

Méně dekorů, zajímavější povrchy

V letošních novinkách se RAKO zaměřilo především na precizní povrchovou úpravu obkladů a dlažeb, které jsou často plastické. Díky kalibraci dlaždic, která umožňuje minimální spáry, vyniká jejich jednoduchost zejména ve velké ploše. Zajímavé povrchy už nevyžadují kombinaci s příliš nápadnými dekory, také ubylo barevnosti.

Směřování, které značka RAKO ve svých nových sériích nastolila, zaručuje, že takto upravený prostor si zachová dlouho svou eleganci a jen tak se neokouká. Nebude však trpět ani chátráním, jemuž se bohužel nevyhne pravé dřevo nebo látková tapeta, kterou dokáže obklad také skvěle napodobit.

www.rako.cz

Autor: LASSELSBERGER, s.r.o. (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Podle spáry poznáte mistra 7  fotek

Podle spáry poznáte mistra

Chystáte se na novou dlažbu nebo obklady? Rozhodující význam výsledného efektu připisujeme správnému výběru vzoru, barevnosti, případně formátu. Ti, k ...


Pokládka velkoformátové dlažby krok za krokem 26  fotek

Pokládka velkoformátové dlažby krok za krokem

Velkoformátová dlažba při správném provedení optimálně propojí všechny obývané prostory v jednotný a estetický celek. Obkládání podlahy však představu ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
2
Výměna odtoku umyvadla Koupelny
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:02 Pavlína
1
desinfekce Koupelny
Poslední příspěvek: 9.3.2018 11:32 Milos novy
1
oprava wc Koupelny
Poslední příspěvek: 9.3.2018 11:29 Iveta
1
0
zápach z odpadu Koupelny
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Válek Richard
0
Romana Koupelny
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Romana
0
Nefunkční přepad vany Koupelny
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Pavel
0
instalace sprchového koutu Koupelny
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jiří
0
Paneláková koupelna svépomocí Koupelny
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Milan
2
Výměna odtoku umyvadla Koupelny
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:02 Pavlína
1
oprava wc Koupelny
Poslední příspěvek: 9.3.2018 11:29 Iveta
1
desinfekce Koupelny
Poslední příspěvek: 9.3.2018 11:32 Milos novy
1
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×