Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Nové řetězové pily NAREX - Připravte si dřevo, bude to nářez!

Nové řetězové pily NAREX - Připravte si dřevo, bude to nářez!
Společnost NAREX, výrobce profesionálního ručního elektrického nářadí, přináší 3 nové modely z řady řetězových pil o jmenovitém příkonu 2 400W, čímž se řadí mezi nejsilnější řetězové pily na trhu. NAREX dodává elektrické řetězové pily již desítky let a těší se stále větší oblibě, díky kvalitními provedení, jednoduchému ovládání a dlouhé životnosti. Nové pily jsou ergonomicky tvarovány tak, aby lépe padly do ruky a práce se tak stávala snadnější a pila lépe ovladatelnější.
reklama

NAREX Česká Lípa s.r.o. patří k nejvýznamnějším výrobcům profesionálního ručního elektrického nářadí v České Republice. V letošním roce slaví 70 let výroby kvalitního nářadí, které odpovídá požadavkům nejnáročnějších uživatelů. NAREX, charakteristický svou modrou barvou, je tradiční značkou vysokých užitných vlastností, spolehlivosti a bezpečnosti, špičkové kvality a technických parametrů. Patří k těm výrobcům elektronářadí, kteří svými novinkami pravidelně přispívají k rozvoji v oblastech průmyslu a řemeslné výroby.

Nové modely řetězových pil NAREX:

  • EPR 35-24 A s pracovní délkou lišty 350 mm a výkonným motorem 2400W
  • EPR 40-24 A s pracovní délkou lišty 400 mm a výkonným motorem 2400W
  • EPR 45-24 A s pracovní délkou lišty 450 mm a výkonným motorem 2400W

Vysoký výkon, spolehlivost, jednoduché ovládání

Automatické dávkování oleje
zajišťuje rovnoměrné promazávání řetězu a vodicí lišty. Olejovou nádržku o objemu 200 ml uzavírá ergonomické víčko s dorazem proti ztrátě. Kontrolu stavu oleje v nádržce usnadňuje přehledný olejoznak, umístěný na boku pily, přímo v zorném poli uživatele.

Ergonomické, dvousložkové držadlo
pro bezpečné a pohodlné držení pily při práci. Měkký pogumovaný povrch neklouže a optimálně navržený tvar držadla padne každému dokonale do ruky.

Promyšlený fixační systém
v zadní části držadla pro pohotové uchycení a jednoduché uvolnění libovolného prodlužovacího kabelu.

Beznástrojové napínání řetězu
zaručuje vysoké tempo řezání s minimem pracovních prostojů. Vyměnit nebo dotáhnout řetěz, jakož i sejmout lištu během čištění či před uskladněním lze s pomocí jednoduchého napínacího mechanizmu, a to velice pohotově a rychle. Tvar ruční upínací matice i stavěcího kolečka byl navržen s ohledem na co největší uživatelský komfort.

Nový patentovaný systém bezpečnostní spojky,
který se ve vybavení stroje uplatňuje jako tzv. doběhová rychlobrzda a zároveň jako rychlobrzda řetězu při zpětném vrhu, vychází z relativně jednoduchého pružinového mechanizmu, který se vyznačuje vysokou účinností, okamžitým brzdným efektem s krátkou reakční dobou, velmi nízkým opotřebením klíčových dílů a klidnějším chodem stroje, což v konečném důsledku vede k prodloužení životnosti stroje a vyšší bezpečnosti obsluhy.

Univerzální pilový řetěz 91 PX Oregon
je vhodný i pro profesionální použití. Jednotlivé články tohoto řetězu jsou navrženy tak, aby co nejvíce snižovaly riziko zpětného vrhu, omezovaly vibrace a zajišťovaly dokonalé promazání řetězu a vodicí lišty.

Silný motor 2 400 W
má dostatečnou výkonovou rezervu i pro řezání celým záběrem lišty o délce 450 mm. Plynulý náběh do pracovních otáček zajišťuje omezovač rozběhového proudu. Tepelně proudová ochrana prodlužuje životnost motoru.

Výměnný vzduchový filtr
zachytává rozvířené částice nečistot a brání jejich škodlivému usazování v motoru.

Páka brzdy proti zpětnému vrhu
je zakončena stabilním velkoplošným krytem, který bezpečně chrání ruku. Příjemné, oblé tvary předního obloukového držadla usnadňují držení a manipulaci. Pohodlný a lehce ovladatelný hlavní spínač zjednodušuje práci se strojem.

Zesílené uložení převodovky
vylepšuje hned v několika rovinách torzní tuhost stroje v jeho nejnamáhanější části a prodlužuje tak životnost celého převodového ústrojí. Silnostěnná ocelová příložka zároveň slouží jako vodítko čepu napínacího mechanizmu, ozubený doraz a zachytávač řetězu.

Výkon a inovace

Nový patentovaný systém bezpečnostní spojky.

Neuvěřitelný počet 80 000 cyklů sepnutí a odpojení vykázal během tvrdého a časově náročného testování nový patentovaný systém bezpečnostní spojky – vybavené doběhovou rychlobrzdou s krátkou reakční dobou. Vedle nadprůměrné životnosti a vysoké účinnosti, která spočívá ve velmi nízkém opotřebovávání klíčových dílů, je klidnější chod tohoto systému šetrnější k mechanizmu celého stroje a vnáší do práce více pohodlí a bezpečnosti obsluhy.

Porovnání pořizovacích nákladů vzhledem k výkonu a vybavení stroje.

I přes širokou škálu nových technických řešení a vylepšení, které nemají na současném trhu řetězových pil obdoby, se mohou nové elektrické řetězové pily NAREX i nadále chlubit nejnižším ukazatelem pořizovacích nákladů vzhledem k výkonu a vybavení stroje. Zásadní rozdíl pak vykazuje přímé srovnání s nejdostupnějšími značkovými „benzínkami“, které, jak známo, jsou neporovnatelně hlučnější a v uzavřeném pracovním prostředí jsou zdrojem produkce a hromadění škodlivých emisí.

Tipy:

Řetěz musí být vždy správně naostřen. Špatně naostřený řetěz zvyšuje riziko úrazu, neboť může způsobit zpětný ráz.
Spirálový kulatý pilník NAREX se vyznačuje neměnnou ostrostí a je odolný proti zanesení.

Kvalitní biologický olej NAREX je v přírodě 100% odbouratelný a nezatěžuje životní prostředí.

Přepravní víceúčelové brašny NAREX FLEXI usnadňují přepravu a manipulaci s řetězovou pilou a drobným doplňkovým příslušenstvím.

Příslušenství

  • Ochranné pracovní rukavice s dlaňovými vycpávkami
  • Vodicí lišta Oregon pro řetězové pily v pracovních délkách 200-450 mm
  • Kvalitní řetěz Oregon

Více informací o novinkách NAREX naleznete u smluvních partnerů nebo na www.narex.cz.

Autor: NAREX (text a foto)

Související články

Nová generace vysavačů do dílny i na stavbu 4  fotek

Nová generace vysavačů do dílny i na stavbu

Každý správný montér či kutil ví, že nejlépe se dělá v prostředí čistém, bez prachu či různého nepořádku. Přesto ne v každém provozu se úklid dodrž ...


Na rekonstrukci bytu jedině s kvalitním nářadím 8  fotek

Na rekonstrukci bytu jedině s kvalitním nářadím

Dříve na úpravu příbýtku lidem stačila sekera, později kladivo, dnes si neumíme představit provádět rekonstrukci v bytě bez kvalitního nářadí. Vrt ...


Teplo a pohoda domova aneb kanadská kamna v praxi 6  fotek

Teplo a pohoda domova aneb kanadská kamna v praxi

Večer zatopit a ráno vstát do vyhřáté místnosti. Právě teď začíná roční období, kdy tento pocit rozhodně oceníte vy i vaše rodina. Pokud toužíte po ...


Listová pila s patentovaným vedením pilového plátku 7  fotek

Listová pila s patentovaným vedením pilového plátku

Lidé pracující se dřevem, laminátem a dalšími materiály ocení elektrickou listovou pilu, která šetří čas i námahu při zhotovování či úpravách danéh ...


Kozy (podpěry) na řezání dřeva 13  fotek

Kozy (podpěry) na řezání dřeva

Zima za chvíli zaklepe na dveře, podzim se také netváří tak, že by nás chtěl rozmazlovat teplem a i když doma netopíme klasickými kamny, třeba si rádi ...


Motorové pily, 2. díl – ostření a údržba řetězu 11  fotek

Motorové pily, 2. díl – ostření a údržba řetězu

Nemalý podíl na výkonu pily a kvalitní práci s ní má dobře naostřený a udržovaný řetěz. Správně naostřená pila jde sama do řezu, nemusí se na ni tolik ...


Narex slavil 65 let 11  fotek

Narex slavil 65 let

Český tradiční výrobce kvalitního nářadí slavil - nářadí a nástroje se v České lípě vyrábějí už 65 let.


reklama
reklama

reklama
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×