Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Nové odstíny barev pro nábytek i hračky

Nové odstíny barev pro nábytek i hračky
Odstíny jako je hnědá, červenohnědá nebo okrová nikdy nepřestanou být aktuální, připomínají totiž přírodu, zemi, dřevo nebo třeba padající listí, které ze stromů prší rok co rok ve stejnou dobu. Přírodními odstíny se nemusí pyšnit pouze oděvy ve vašem šatníku, ale třeba i židle, stůl, zahradní lavička nebo dokonce dětský nábytek a hračky. Nové odstíny s názvem „Nugát“ a „Karamel“ právě doplnily barevnou škálu univerzálních vrchních barev na dřevo a kov Balakryl UNI.
reklama

Balakryl UNI mat a lesk jsou univerzální vodou ředitelné vrchní barvy určené pro venkovní i vnitřní použití na dřevo, kovy (vč. pozinkovaných plechů a hliníku), beton a další materiály. Ideálně se uplatní při natírání dveří, oken, zárubní, zábradlí nebo nábytku. Hodí se také k nátěrům těles ústředního topení. Díky ekologické a zdraví neškodné receptuře lze Balakrylem UNI natírat i dětský nábytek a hračky. V tomto ohledu samozřejmě lesklý i matný Balakryl UNI splňuje evropskou normu pro povrchovou úpravu hraček a dětského nábytku EN 71.

Nové barevné odstíny "Nugát" a "Karamel" doplňuje červenohnědá u barvy Balakryl UNI lesk a červená u barvy Balakryl UNI mat. Lesklý i matný Balakryl UNI vyniká hladkým vzhledem, výborně se roztírá, je vysoce odolný proti povětrnostním vlivům i mechanickému namáhání. Díky těmto novým barevným variantám lze Balakryl UNI mat koupit již v celkem 24 odstínech, od bílé a světle šedé, přes zelenou, tmavě zelenou, modrou až po červenohnědou, tmavě hnědou, palisandr a černou. Balakryl UNI lesk je v prodeji v nejatraktivnějších devatenácti odstínech.

Nátěr barvou pro nábytek Balakryl UNI dodá povrchu atraktivní hladký vzhled, vysoce odolný proti povětrnostním vlivům i mechanickému namáhání, s dlouhou životností. Při natírání se barva dobře roztírá, výborně kryje a je vydatná. Nátěr je rychleschnoucí a zůstává trvale pružný.

Práce s nátěry Balakryl UNI

Před použitím nejprve rozmíchejte obsah. Balakryl UNI nanášejte vždy na pevný, bezprašný, suchý, hladký, čistý, vosku a mastnot zbavený podklad ve 2 - 3 vrstvách v intervalu 4 - 6 hodin. Dřevo (savé podklady) napusťte zředěným Balakrylem UNI nebo barvou Tebakryl. Kovy natřete základní barvou např. barvou Balakryl Antikor. Balakryl UNI lze použít pro podkladové i vrchní nátěry a po zředění vodou i jako napouštědlo na porézní stavební materiály.

Postup práce při natírání v minulosti již natřeného dřeva

1. Původní nátěr je v dobrém stavu

Je-li starý nátěr v poměrně dobrém stavu a chcete-li jej pouze obnovit, či změnit odstín, stačí povrch po umytí, odmaštění a částečném zdrsnění brusným papírem přetřít barvou Balakryl UNI.

2. Původní nátěr je částečně poškozený

Pokud je nátěr z velké části v pořádku a jen místy je buď poškozen nebo se trochu loupe, zbruste pouze poškozená místa a celou plochu přetřete. Jsou-li v ploše např. dírky po šroubech nebo ostré rýhy, musíte použít vyrovnávací tmel. Celé místo obruste a očistěte. Zředěnou základní barvou Balakryl UNI proveďte penetrační nátěr. Po zaschnutí naneste špachtlí na poškozené místo tmel a místo maximálně vyhlaďte. V tenčí vrstvě tmel zaschne za 2 – 4 hodiny. Po zaschnutí tmelené místo do hladka vybruste. Nakonec celou plochu natřete některou z barev Balakryl UNI.

3. Starý nátěr je silně poškozen

Složitější varianta nastává, olupuje-li se starý nátěr ve větších plochách, případně je na dřevěném materiálu již mnoho starých vrstev barvy, a vy musíte přistoupit k jejich odstranění. Tlusté nátěry s malou přilnavostí lze odstraňovat broušením brusnými papíry, drátěným kartáčem, škrabkou nebo ocelovou vlnou. Pro odstraňování nátěrů na velkých rovných plochách jsou výhodné elektrické vibrační nebo kotoučové brusky. K odstraňování tlustých nátěrů z hladkých ploch bez plastických ozdob na dřevě, zdivu a kovech je vhodné opalování nátěrů. Třetí možností je použití odstraňovačů nátěrů.

Po opálení barvy zůstává povrch mastný a je nutné ho před nátěrem důkladně omýt ředidlem nebo lakovým benzínem. Místa očistěte a natřete zředěnou barvou Balakryl UNI. Po zaschnutí vyplňte všechny nerovnosti a nežádoucí otvory tmelem nechte ho proschnout. Zatmelené plochy po 2 – 4 hodinách přebruste středně jemným brusným papírem. Dále postupujte jako u nového materiálu.

Vydatnost nátěru: 5 – 8 m2/kg v jedné vrstvě podle savosti podkladu a tloušťky nátěru

Doba schnutí: 4 – 6 hodin při 20 °C

Balení: 0,7 kg | 2,4 kg* | 4,5 kg | 9 kg (*jen bílý a tmavě hnědý UNI mat)

Balakryl UNI lze zakoupit například v síti prodejen Dům barev a ve vybraných prodejnách barev a laků.
Více informací o výrobcích Balakryl najdete na www.balakryl.cz.

Autor: Balakryl (text a foto)

Související články

Výrobce nábytku JITONA posiluje síť vlastních prodejen 6  fotek

Výrobce nábytku JITONA posiluje síť vlastních prodejen

Přes neuspokojivou situaci v oboru a spíše opatrné výdaje spotřebitelů se společnosti JITONA daří posilovat svou pozici na domácím trhu i v zahraničí. ...


Dřevěná zahradní lavička – ze staré nová 12  fotek

Dřevěná zahradní lavička – ze staré nová

Dřevěná lavička na zahradě přišla časem o svůj pěkný vzhled, ale vyhodit ji je vám líto, protože se na ní dobře sedí a její konstrukce není poškozená. ...


Jak vybrat nábytek pro školáka 5  fotek

Jak vybrat nábytek pro školáka

Vždy je důležité myslet na to, aby se děti v dětském pokojíčku cítily dobře. Výběr školního nábytku musí plně vyhovovat jejich potřebám. Bezpečný, ...


Nový nátěr zahradní lavičky 3  fotek

Nový nátěr zahradní lavičky

Zahradní lavička byla vystavená po dlouhá léta povětrnostním vlivům, které na ní zanechaly svou pečeť. Přímo volá po novém nátěru. V dnešní době se ...


Malovaní na sklo 3  fotek

Malovaní na sklo

Z obyčejné láhve, demižonu nebo vázy si můžete vyrobit zcela originální výrobek. Stačí si pořídit barvy na sklo, štětec a případně i předlohu, kterou ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
páskovačka Dílna
Poslední příspěvek: 25.9.2015 11:03 karel nový
0
Pujcit nebo koupit stepkovac? Dílna
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Bob Stavitel
0
Ruční páskovačka-návod? Dílna
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 karel nový
0
Jakou vybrat vrtačku? Dílna
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Vilém Votcházel
0
ponk - kde sehnat Dílna
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 jan krásný
1
páskovačka Dílna
Poslední příspěvek: 25.9.2015 11:03 karel nový
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×