Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Nové kancelářské centrum FENIX v Jeseníku, postavené jako objekt s téměř nulovou spotřebou energie

Nové kancelářské centrum FENIX v Jeseníku, postavené jako objekt s téměř nulovou spotřebou energie

V červnu 2016 byla dokončena výstavba FENIX OFFICE CENTRA, nové kancelářské budovy v Jeseníku, realizované jako objekt s téměř nulovou spotřebou energie ve standardech roku 2020. Administrativní centrum tak od léta letošního roku slouží nejen jako nové zázemí firmy, ale zejména jako pilotní projekt pro ověření spolupráce střešní fotovoltaické elektrárny s domovními bateriemi a „smart grid“.

reklama

Na tiskové konferenci, kterou vedení holdingu FENIX svolalo do Jeseníku, představil ing. Cyril Svozil, majitel a ředitel společnosti, nejen samotnou novou kancelářskou budovu, ale i výsledky loňského roku, plány na rok 2016, produktové novinky a současný stav na poli evropských směrnic a regulací.

Nejlepší výsledky ve své historii dosáhla podle Cyrila Svozila v loňském roce 2015 skupina Fenix Group a.s.. Tahouny loňských rekordních prodejů jsou topné rohože a kabely ECOFLOOR a sálavé panely ECOSUN. Úspěšně pokračovala i spolupráce s UCEEB (Univerzitní centrum energeticky efektivních budov) ČVUT Praha, kde byla v závěru roku 2015 dokončena 1. etapu měření účinnosti, spotřeby energie a kvality vnitřního prostředí při použití různých topných systémů. V současné době probíhá v laboratořích ČVUT (UCEEB) doposud nejkomplexnější porovnávání účinnosti jednotlivých elektrických topných systémů.

Miroslav Petr, vedoucí tuzemského prodeje FENIX Trading seznámil přítomné hosty s novým skleněným sálavým panelem ECOSUN GS, který spojuje elegantní design bezrámových skleněných panelů GR a univerzálnost panelů ECOSUN G/E. Sálavé panely byly ostatně v centru jeho pozornosti. Právě prodeje sálavých topných panelů v posledních letech rostou, od roku 2000 se prodej vzrostl více jak 7x. Významu této produktové skupiny odpovídá i marketingová podpora.

Nové příležitosti pro elektrické topné systémy v éře výstavby nízkoenergetických domů a budov s téměř nulovou spotřebou dokumentoval FENIX na domě KUBIS 77 Evo od společnosti RD Rýmařov. Ta v posledních letech vybavuje své domy topnými systémy FENIX a její obchodní ředitel, ing. Jiří Pohloudek, se tiskové konference v Jeseníku také zúčastnil.

V centru zájmu bylo samozřejmě nové administrativní centrum. V objektu se třemi nadzemními podlažími, realizovaném podle projektu STING Project s.r.o. z Jeseníku, budou ve zkušebním dvouletém období testovány různé zkušební režimy, kontinuálně bude přitom sledována spotřeba jednotlivých technologických celků, vlastní výroba energie i její ukládání do bateriového uložiště. Detailně budou vyhodnocovány i mikroklimatické podmínky v budově. Zkušební dvouletý režim bude odborně zajišťovat UCEEB s tím, že po prvním roce a po ukončení budou vydány a zveřejněny hodnotící zprávy. V této plně elektrifikované budově je podle slov ing. Cyrila Svozila elektrické vytápění velmi efektivním i ekologickým řešením.

Nastavení parametrů budovy proběhlo pod technickým dohledem UCEEB, své experty do pracovní skupiny vyslalo i Ministerstvo průmyslu a obchodu, Ministerstvo životního prostředí a Energetický regulační úřad. Skupina na své první schůzce definovala podmínky testovacího režimu, další jednání pracovní skupiny proběhlo týden po slavnostním otevření nové kancelářské budovy holdingu FENIX.

Autor: Fenix (tisková zpráva)

Klíčová slova:


Související články

Administrativní centrum budoucnosti už v Jeseníku funguje 4  fotek

Administrativní centrum budoucnosti už v Jeseníku funguje

Česká společnost FENIX, založená v roce 1990 v Jeseníku, se specializuje se na elektrické vytápění již 26 let. V červnu 2016 ale spustila pilotní p ...


Domy s téměř nulovou spotřebou energie

Spotřeba a ceny energií, náklady na vytápění – neustále diskutované téma. Domy s nulovou spotřebou energie – to je sen snad každého z nás. Je to vš ...

Maximální tepelný komfort poskytuje v úsporném bytě či domě podlahové a stropní vytápění 6  fotek

Maximální tepelný komfort poskytuje v úsporném bytě či domě podlahové a stropní vytápění

V souvislosti s vytápěním se mezi odborníky a laiky vedou neustálé diskuse o optimálním topném systému z pohledu pořizovacích a provozních nákladů. ...


Co ještě možná nevíte o sálavém vytápění 7  fotek

Co ještě možná nevíte o sálavém vytápění

O sálavém vytápění se v poslední době poměrně často píše, takže jste už možní četli, že sálání je proces, při kterém se teplo z tepelného zdroje (n ...


reklama
reklama

reklama
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×