Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Moderní a designová tepelná čerpadla Stiebel Eltron

Moderní a designová tepelná čerpadla Stiebel Eltron
Podobně jako tomu bylo u panelových bytů, ani současné rodinné domky neplýtvají prostorem. Je to dáno jednak častou absencí podsklepení, jednak celkovým kompaktním typem domu, výhodným z hlediska energetických úspor. „Domácí strojovna“, tedy přístroje a agregáty zajišťující chod domu už tedy nemůžeme ukrýt například do sklepa. Proto má vedle technických parametrů stále větší význam i to, jak vypadají. I na to reaguje ve svých novinkách společnost Stiebel Eltron.
reklama

O přednostech využití tepelného čerpadla jsme již psali hodně, protože představují nepochybně progresivní způsob vytápění, v provozu velice úsporný a navýsost šetrný i k životnímu prostředí. Nová tepelná čerpadla země/voda od od firmy Stiebel Eltron se nabízejí v základních variantách WPF - E a WPF - cool, kde varianta cool má kromě integrovaného měřiče tepla a elektroměru vestavěný i výměník umožňující pasivní chlazení objektu.

Moderní způsob topení

V tepelných čerpadlech Stiebel Eltron je vestavěný vnitřní, postupně spínaný elektrokotel, sloužící jednak jako bivalentní zdroj pro dotop v nejchladnějších dnech, a zároveň jako zdroj pro antibakteriální dohřev při přípravě teplé užitkové vody. To, že tato integrovaná čerpadla jsou kompaktní, neznamená jen že zaberou méně místa, ale také že montážní firma ušetří mnoho pracovních úkonů, materiálu a času při jejich instalaci. Ideální sladění vestavěných komponent také zvyšuje provozní spolehlivost a bezpečnost.

Díky integrovaným elektronicky řízeným oběhovým čerpadlům, jak na straně zdroje tepla ( vrty, plošný kolektory), tak na straně vytápění, je výrazně zvýšena účinnost vytápěcího systému. Extrémně malý příkon použitých oběhových čerpadel přináší vyšší topný faktor, neboť podle nové normy pro udávání výkonových parametrů se elektrický příkon oběhových čerpadel a regulace započítává k odběru motoru kompresoru.

Kouzlo správného designu

Začali jsme u velmi omezeného prostoru na agregát pro vytápění a přípravu teplé užitkové vody v nových rodinných domcích. Výrobce, který si je těchto trendů vědom dbá na to, aby nalezl uspokojivé řešení, to znamená co nejvíc funkcí sloučí do jednoho místa a přístroji dá takový vzhled, aby se mohl stát součástí méně exponovaných prostorů. Tedy nejen aby z něj netrčely různé trubky, roury a dráty, ale aby jeho design přinejmenším nevadil.

Stiebel Eltron jde ještě dál: jedinečný vzhled přístrojů řady WPF-E / WPF-cool se vyznačuje ergonomickým provedením ovládacích prvků regulace a uspořádáním, které umožňuje optimální ovládání tepelného čerpadla všemi uživateli. Víceúrovňové ovládací menu perfektně vyhovuje jak uživatelům, tak i servisním partnerům.

Nové tepelné čerpadlo země/voda WPF..E je určené pro vytápění a přípravu teplé vody. Přístroj označený WPF..cool má navíc vestavěný přídavný výměník tepla pro pasivní chlazení. Pasivní chlazení mám umožňuje velmi levné chlazení i v těch nejteplejších dnech. Pasivní chlazení využívá jako zdroj chladu nízkou teplotu vrtu, nebo plošného kolektoru. Díky profesionální regulaci se stávající podlahové topení dá použít ke komfortnímu chlazení, díky kterému lze velmi levně ochladit vnitřní prostory až o 7 °C oproti venkovní teplotě. Navíc při používání pasivního chlazení se nám velice zrychluje regenerace vrtu, nebo plošného kolektoru. Vyšší teplota zdroje tepla má za následek zvýšení výkonového čísla tepelného čerpadla a tím vede k dosažení výších úspor při vytápění a přípravě teplé užitkové vody.

Je z čeho vybírat

Všechna tepelná čerpadla sériově obsahují ekvitermní regulaci, která je schopna řídit jak okruh pro přípravu teplé užitkové vody, tak spínání externího nebo vestavěného bivaletního zdroje. S přidaným příslušenstvím lze čerpadlo ovládat přes externí vzdálený počítač.

Inovační technika, vysoká kvalita zpracování a jedinečný design jsou atributy, které vyznačují tepelná čerpadla Stiebel Eltron. Firma pro tepelná čerpadla dodává též akumulační a solární zásobníky, hydraulické připojovací sady a další příslušenství – všechno registrované i pro program „Zelená úsporám“.

Informace o novinkách této firmy na www.stiebel-eltron.cz.

Autor: Jiří Jan a Stiebel Eltron, s.r.o., (text), Stiebel Eltron, s.r.o., (foto)

Klíčová slova:


Související články

Ušetřete s tepelným čerpadlem vzduch voda 5  fotek

Ušetřete s tepelným čerpadlem vzduch voda

Tepelná čerpadla jsou moderním systémem, díky kterému uspoříte elektrickou energii a také se vyhnete starostem s kotli na tuhá paliva. Tepelné čerp ...


Nové inteligentní úsporné ohřívače vody 3  fotek

Nové inteligentní úsporné ohřívače vody

Společnost Tatramat přichází na trh s novou řadou inteligentních úsporných ohřívačů vody s elektronickou regulací a třemi ECO funkcemi. Tato řada oh ...


Medaile pro výrobek šetřící teplo, které by jinak uteklo 3  fotek

Medaile pro výrobek šetřící teplo, které by jinak uteklo

Veletrhy, výstavy a přehlídky mají vždy řadu pravidelných návštěvníků, protože jsou možností seznámit se s novinkami a špičkami oboru a také dávají ji ...


Čerpadla Stiebel Eltron výhodněji 3  fotek

Čerpadla Stiebel Eltron výhodněji

Když techničtí nadšenci mluví o tom, jak jim funguje třeba zemní čerpadlo, svítí jim přitom oči. Mávají vám před nosem kalkulačkou a zaplavují vás tec ...


Speciální nabídka firmy Stiebel Eltron 1  fotek

Speciální nabídka firmy Stiebel Eltron

Firma Stiebel Eltron pro vás připravila speciální nabídku sestavy tepelného čerpadla země-voda a solárního SETu. Zakoupíte-li si tepelné čerpadlo Stie ...


Jak topí elektřina v nízkoenergetických domech 4  fotek

Jak topí elektřina v nízkoenergetických domech

Když se řekne kabelová elektrická tepelná technika s odpovídající elektronickou regulací, ne každému bude hned jasné, o co jde. Pokud ale řekneme podl ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
2
Nový kotel Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 30.8.2019 10:27 Jan
2
Elektřina - plyn Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 19.10.2018 08:17 Mílo
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
2
Čím topíte ve starším RD? Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 4.6.2017 20:20 Matej
1
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
0
Jaký materiál pro rozvody topení Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Nicholas
0
oběhové čerpadlo ALPHA 2 Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jiří
2
Čím topíte ve starším RD? Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 4.6.2017 20:20 Matej
2
Nový kotel Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 30.8.2019 10:27 Jan
2
Elektřina - plyn Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 19.10.2018 08:17 Mílo
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
1
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×