Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Nová střecha a životnost? Bez velkých starostí desetiletí!

Nová střecha a životnost? Bez velkých starostí desetiletí!

Rekonstrukce střechy je poměrně náročná záležitost, ať už po finanční stránce, tak po té realizační. Nová střecha nevznikne za jeden den. A protože by tato investice měla vydržet opravdu dlouho, je důležité pečlivě vybírat kvalitní materiály i poctivou řemeslnou práci. Každá střecha si zaslouží tu nejlepší péči, ať už zvolíte krytinu jakoukoliv. A pokud si nejste něčím jisti, nebojte se zeptat na vše těch nejpovolanějších.

reklama

Jakou mají nové střechy životnost?

Střechy ZAKO působí v jihozápadních Čechách již osm let a kvalitní řemeslná práce, kterou odvádějí na tamních střechách, je dána firemními zásadami. Ty vychází z tradice poctivého řemesla a přesvědčení o potřebě kvalifikovaných a zkušených řemeslníků.

Václav Kohout působí u střech již 15 let, stejně jako společník Jiří Záhoř, který dělá řemeslo od vyučení. Od samého začátku jsou ve firmě vyučení tesaři, pokrývači, o něco později nastoupil klempíř a i ostatní kolegové mají několikaletou praxi v oboru. Řada z nich pracuje ve firmě od jejího vzniku a všech si za jejich práci velice vážíme.

Většina zákazníků má podle něj při prvním setkání požadavek, aby je nová střecha přežila a nemuseli se o ní příliš starat. Úplně bez údržby to nikdy nepůjde, ale volbou kvalitní střešní krytiny, doplňků a výběrem firmy lze do budoucna hodně ušetřit i přes vyšší počáteční investici.

Montáž moderní stylové krytiny s nízkým profilem Ruukki Decorrey namísto 80 let staré eternitové krytiny. Vpravo na přístavku můžete vidět původní azbestocementovou krytinu.

Kvalitní střecha nedělá kompromisy s materiály

Na střechách jsme už viděli spousty ‚zvláštností‘, jak v oblasti řemeslného zpracování, tak v použitých materiálech – například střešní tašku slepenou silikonem. Nic proti klempířským lepidlům, silikonům a různým druhům pěn. Dnes jsou běžnou součástí stavebnictví, ale měli by se používat při pracích, pro které jsou určená a v mnoha případech výrobcem dokonce předepsaná.

Kompromisy u kvality materiálu Střechy ZAKO příliš nedělají. Nová střecha má životnost maximální.

V době krize jsme se všichni ve stavebnictví museli přizpůsobovat ekonomickým možnostem zákazníků a třeba i experimentovat s levnějšími materiály. Po krátké době jsme si ale řekli, že takto to dělat nechceme. Lidem radši trpělivě vysvětlujeme výhody navrhovaných materiálů a většinou se to daří. Pokud má na střechu přijít profilovaná plechová krytina, pracujeme jen s kvalitní skandinávskou ocelí a neděláme kompromisy.

V pohraničí je mnoho starých domů s původními krovy, které byly postaveny pro dřevěné šindele, lehké eternitové krytiny nebo tradiční falcované plechy. Pokud se majitel takového domu nechce pouštět do úpravy krovu a dalších souvisejících stavebních prací je použití plechové krytiny Ruukki ta správná volba.

U složitých střech, kde se jedná o kombinaci několika typů střech na jednom domě, si pokrývači cení profesionální poradenství výrobce krytiny, který ochotně pomůže například i se složitějšími výpočty.

Nejen kvalitní materiály, ale i profesionální servis výrobce

Profesionální servis, logistika a poradenství výrobce - dodavatele krytin jsou při realizaci střechy stejně důležité jako samotná kvalita materiálů. Ať už se jedná o technické poradenství, výpočty nebo přesnou logistiku a krátké dotací lhůty.

Když začnete práci na střeše objektu, ve kterém se bydlí, nebo kde jsou výrobní prostory, potřebujete jistotu, že domluvené termíny dodání krytiny platí a že výrobce dokáže operativně řešit vaše požadavky. Vždy se snažíme montáž nové krytiny provést co nejdříve, abychom měli my i investor‚ klidné spaní. Proto pracujeme jen s ověřenými a spolehlivými výrobci krytin.

V rámci výstavby tří pavilónů místní školky byla položena ocelová střecha Ruukki Monterrey, která imituje taškovou krytinu.

Text vznikl ve spolupráci s klempíři a pokrývači Střechy ZAKO www.strechyzako.cz a finské Ruukki.

Autor: Střechy ZAKO a Ruukki (text a foto)

Související články

Inspirace pro kutily – střecha s celoživotní zárukou 2  fotek

Inspirace pro kutily – střecha s celoživotní zárukou

Stavíte dům a nevíte jakou krytinu použít na střechu? Návod na to, jak získat extrémně odolnou střechu s neobvyklou zárukou dokonce až 50 let, nabízí ...


Kvalitní značka, která nabízí nadčasový design 4  fotek

Kvalitní značka, která nabízí nadčasový design

Ruukki je jednou z předních značek v segmentu ocelových střech v Evropě, známá prvotřídní kvalitou. Firma je aktivní v sektoru krytin pro rodinné domy ...


Nová střecha snadno, rychle a kvalitně

Stavíte dům a zvažujete výběr střešní krytiny nebo vaše stará střecha volá po rekonstrukci? Pak je právě pro vás určeno toto video. Dozvíte se, jak ...

Nakupujeme střešní krytiny: na co si dát pozor 3  fotek

Nakupujeme střešní krytiny: na co si dát pozor

Stavíte dům, nebo přišel čas provést výměnu stávajících střešních krytin a vy s nadšením sledujete, že nabídka je obrovská a leckteří prodejci láka ...


Ruukki představuje novou střešní krytinu Hyygge 3  fotek

Ruukki představuje novou střešní krytinu Hyygge

Tradiční výrobce kvalitních střešních krytin společnost Ruukki uvádí na trh novou maloformátovou střešní krytinu Ruukki Hyygge. Jednoduchá elegantn ...


Nezapomínejte na pravidelnou kontrolu střechy 5  fotek

Nezapomínejte na pravidelnou kontrolu střechy

Střecha je důležitým prvkem domu a je třeba jí věnovat náležitou pozornost. Pravidelná kontrola a revize střechy a tak včasné odhalení vad zajistí ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
3
Výběr žumpy Stavební materiály
Poslední příspěvek: 18.9.2018 11:47 Zuzana
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Zbělení cihel s vodním sklem Stavební materiály
Poslední příspěvek: 21.6.2016 10:27 Pavel Dufek
0
střecha podzemního domu Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Petr
0
Nová koupelna-vybavení Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 adéla malá
0
instalace odpadů pvc Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Petr
0
Betonové tvárnice Svahovka Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 roman suchánek
3
Výběr žumpy Stavební materiály
Poslední příspěvek: 18.9.2018 11:47 Zuzana
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Zbělení cihel s vodním sklem Stavební materiály
Poslední příspěvek: 21.6.2016 10:27 Pavel Dufek
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×