Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Nová hmoždinka do sádrokartonu se samořezným integrovaným vrtáčkem od fischera.

Nová hmoždinka do sádrokartonu se samořezným integrovaným vrtáčkem od fischera.

Hmoždinka DUOBLADE zajistí upevnění do sádrokartonu během okamžiku. Pevná konstrukce se skládá z více částí, díky kterým má hmoždinka vyšší výkon a funguje spolehlivěji. Samořezný kovový hrot odbourává potřebu předvrtávání otvoru a čistě a přesně připraví cestu pro osazení hmoždinky. Hmoždinka je určena pro předsazenou montáž nejen pomocí akušroubováku, ale i klasického šroubováku.

reklama

Hmoždinka se zavrtá se do roviny s povrchem sádrokartonové stěny. Nejlépe se používá s vruty do dřeva nebo do plechu o průměru od 4 do 5 mm nebo také se závitovými oky, skobami a háky. fischer DUOBLADE se báječně hodí k upevňování požárních hlásičů, garnýží, záclonových tyčí nebo žaluzií, ovšem pozor - neměli byste vědomě překračovat garantovanou únosnost (nejen hmoždinky, ale také stavebního materiálu).

Ve fischer DUOBLADE se snoubí výhody a dobré vlastnosti všech ostatních hmoždinek:

- K montáži není zapotřebí žádných přípravků, DUOBLADE můžete do SDK zašroubovat stejným bitem, jaký posléze použijete k zašroubování vrutu - PZ 2.

- Oproti předchozím hmoždinkám má DUOBLADE nově integrovaný kovový hrot. Proč? Její prostřední břit usadíte přesně do bodu, kde má být střed hmoždinky a tedy i vrutu. Postranní břity vyvrtají do SDK otvor, tedy cestu pro hmoždinku a nemusíte se zdržovat s výměnou vrtáku nebo montážního přípravku. Další výhodou je vyšší odolnost hmoždinky při osazování do dvojmontáží sádrokartonu, sádrovláknitých desek nebo do protipožárního sádrokartonu, kdy se nezřídka stávalo, že plastové hmoždinky praskaly. Kovový hrot při šroubování vrutu vypadne, takže slyšíte, že jste hmoždinku správně namontovali.

Kombinace tvrdého a měkkého plastu má za následek lepší vedení vrutu při šroubování a dodatečné rozepření hmoždinky, což zvyšuje únosnost hmoždinky v materiálech, které to dovolují, např. v Knauf Diamant nebo Rigips Die Harte.

Únosnost nové fischer DUOBLADE v běžném sádrokartonu 12,5 mm je 10 kg. Bohužel se na jednovrstvý SDK nedá pověsit víc. Zato ve dvojmontáži DUOBLADE unese 20 kg. Pevné sádrovláknité desky unesou s DUOBLADE i 34 kg. Z těchto důvodů by fischer DUOBLADE měla mít své stálé místo nejen v kufru montéra, ale i v polici domácího kutila.

Více informací naleznete na www.fischer-cz.cz.

Autor: fischer (video, text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Aplikace na vyhledávání hmoždinek 2  fotek

Aplikace na vyhledávání hmoždinek

Hledat se dá ledacos. Zatoulané klíče, zaběhnutou kočku nebo včerejší den. Dokonce na některé hledání lze použít aplikaci nebo-li apku. Ale už jste ...


Kovové hmoždinky pro sádrokarton 23  fotek

Kovové hmoždinky pro sádrokarton

Historicky starší než hmoždinky plastové byly kovové kotvy. Ty se však původně vyráběly jen v provedení do plného zdiva a do betonu. Pro připevňování ...


Hmoždinky do sádrokartonu – Zavěšujeme radiátor 15  fotek

Hmoždinky do sádrokartonu – Zavěšujeme radiátor

Jak bezpečně upevnit těžká břemena do tenkostěnných desek, je-li to vůbec možné? Stále aktuální téma pro mnoho kutilů. Pokud není jiná cesta, i sádrok ...


Zavěšujeme do sádrokartonu: Plochá televize 14  fotek

Zavěšujeme do sádrokartonu: Plochá televize

Protože zavěšovat do sádrokartonu sanitární zařízení už umíme, přesuneme se z koupelny do obývacího pokoje a ukážeme si, jak do sádrokartonu bezpečně ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
0
Schodiště do roubenky Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Tomáš Kocurek
0
stínění Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Milos novy
0
položení betonové dlažby Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Josef Kudlič
0
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×