Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Nová betonová podlaha snadno a rychle

Nová betonová podlaha snadno a rychle

Novinek v oblasti betonů je obvykle během roku jako šafránu. Proto každá novinka je zajímavá, zejména pokud přinese vysokou přidanou hodnotu. A právě taková novinka zamířila na český trh. Jedná se o výrobek Liasu Vintířov, který se nazývá Liapor Mix. Jedná se v podstatě o suchou směs určenou pro snadnou přípravu lehkého betonu, ovšem s vynikajícími tepelně-izolačními vlastnostmi. Jde o novou technologii, kdy je klasický keramický materiál Liapor (keramzit), tak jak ho známe pro zásyp, zpevněn cementem. Vzniká tak pevná tepelně-izolační a odolná vrstva s minimálním obsahem vlhkosti.

reklama

Ideální pro rekonstrukce

Za příklad použití Liapor Mixu nám posloužila rekonstrukce nepoužívaného prostoru staršího domu. Majitel pojal nápad, že místnost využije a udělá zde pokoj pro hosty navíc společně s koupelnou. Když se na nás obrátil, našli jsme ihned rychlé řešení. V první fázi se místnost vyklidila, instalovaly se elektrické sítě a rozvody včetně odpadu budoucí koupelny. Majitel požadoval, aby finální nášlapná podlaha byla z keramické dlažby. Řešení bylo samozřejmě několik, ale my vsadili na novinku v podobě Liapor Mixu. Což je v podstatě lehký beton, který nebude nikterak zatěžovat současnou konstrukci. Technik posoudil stav věci a usoudil, že nová rovná podlaha se udělá z lehkého betonu celá, následně se srovná cementovou stěrkou, cca 2cm silnou, a na tu se nalepí finální keramická dlažba. Pevnost lehkého betonu je v tlaku zhruba 2 MPa, což je ale pro obytnou místnost i s malou koupelnou naprosto dostačující. Dodejme, že v prostoru budoucí koupelny se pod dlažbu instalují tepelné rohože (cca do 5 mm tloušťky) pro podlahové vytápění.

Postup zpracování je absolutně jednoduchý

Příprava lehkého betonu Liapor Mix je velmi jednoduchá. V našem případě měl majitel k dispozici menší stavební míchačku, ale lze použít i klasickou vaničku. Směs, která je dodávána v 25kg pytlích, se smíchá se 4 až 5 litry vody. Posléze se směs dobře promíchá, jen je nutné mít na paměti, že rychlostní vrtačku lze použít pouze na nízké otáčky (300-600 otáček). Na míchání stačí 2 až 3 minuty. Nyní je směs připravena pro aplikaci. Větší prostor lze bez problémů udělat postupně, protože se Liapor Mix dobře napojuje. Připravená směs se v požadované tloušťce nanesla na očištěný podklad v místnosti o rozloze 20 m2. Tím byla vytvořena souvislá, pevná a rovná podlaha.

Na závěr několik rad

Ke stěžejním vlastnostem Liapor Mixu patří nehořlavost a žáruvzdornost s deklarovaným stupněm hořlavosti A1. Protože se jedná o anorganický, čistě keramický přírodní materiál, je samozřejmě ekologicky nezávadný. Stavebníci uvítají i jeho další vlastnost – je rychleschnoucí. Již po 5 hodinách lze na něj vstoupit a zcela pochozí je po 24 hodinách. Po několika dnech (zpravidla 4 až 7) od instalace je zbytková vlhkost pěticentimetrové vrstvy méně než 7 %. Liapor Mix se kromě rekonstrukce podlah používá také jako tepelně-izolační beton, nebo drenážní beton a také stěrkový beton pro rekonstrukce podlah bez dilatačních spár. Dobře se hodí jako podklad pod podlahové vytápění, rovněž pro rekonstrukce keramických a klenbových stropů, případně na ochranu inženýrských sítí, izolačních vrstev, lehkých výplňových a vyrovnávacích vrstev.

Liapor Mix se prodává v prodejní síti Liaporu, ale také v e-shopu: obchod.liapor.cz. Další informace na www.liapor.cz

Autor: Liapor (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Rychlá rekonstrukce podlahy 6  fotek

Rychlá rekonstrukce podlahy

Představme si situaci, kdy jsme koupili starší dům, nebo rekonstruujeme chalupu, domek, ale i byt v panelovém domě. Pokud potřebujeme předělat jen něk ...


Stará chalupa, nová podlaha 4  fotek

Stará chalupa, nová podlaha

Koupili jste chalupu a hodláte rekonstruovat podkroví? To je zcela běžná praxe. Ve většině případů jsou však v horních prostorách objektu staré pod ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
3
Výběr žumpy Stavební materiály
Poslední příspěvek: 18.9.2018 11:47 Zuzana
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Zbělení cihel s vodním sklem Stavební materiály
Poslední příspěvek: 21.6.2016 10:27 Pavel Dufek
0
střecha podzemního domu Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Petr
0
Nová koupelna-vybavení Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 adéla malá
0
instalace odpadů pvc Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Petr
0
Betonové tvárnice Svahovka Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 roman suchánek
3
Výběr žumpy Stavební materiály
Poslední příspěvek: 18.9.2018 11:47 Zuzana
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Zbělení cihel s vodním sklem Stavební materiály
Poslední příspěvek: 21.6.2016 10:27 Pavel Dufek
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×