Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Nezničte si záda hned při první sněhové nadílce aneb Úklid sněhu

Nezničte si záda hned při první sněhové nadílce aneb Úklid sněhu

Sněhová nadílka s sebou přináší i námahu spojenou s jejím odklízením. Je pravdou, že z chodníků a příjezdových cest za vás nikdo sníh nesklidí, ale vynaloženou námahu můžete velmi zefektivnit. Pomocí vhodných nástrojů od Fiskars a správné techniky si můžete ušetřit mnoho času i bolavá záda.

reklama

Odklízení sněhu není jen tak. Jedná se sice o zdravou aktivitu na čerstvém vzduchu, při které spálíte mnoho přebytečných kalorií, ale jen v případě, že dodržíte několik základních pouček. Jinak si velmi snadno přivodíte nějaké svalové zranění nebo se minimálně lidově řečeno „vyšťavíte“ za pár minut. Nejdůležitější je výběr a použití vhodného nářadí. Doporučujeme produkty Fiskars, jelikož díky jejich vlastnostem budete muset vynaložit daleko méně síly a způsobíte si menší námahu. Všechno nářadí Fiskars je totiž navrženo s ohledem na pohodlí uživatele.

Náčiní Fiskars určené na úklid sněhu je lehké, pevné, odolné a dodržuje ergonomické standardy, které zabraňují nepřirozenému držení nástroje a hrbení se při práci. Díky kovovým hranám a protipřilnavým kopečkům jsou lopaty odolné proti přichycení sněhu k povrchu lopaty.

Tip 1 - Důležité je správné nářadí

V závislosti na velikosti plochy a množství sněhu si vyberte vhodnou velikost hrabla. Dbejte na to, aby byl výrobek co nejlehčí – což produkty Fiskars splňují, váží průměrně 1,6 kg – a aby délka násady odpovídala vaší výšce. K základnímu vybavení pro odklízení sněhu patří hrablo na sníh a škrabka na odstraňování ušlapaného sněhu a ledu.

  • Lopaty na sníh a odhrnovače jsou dobré pro čištění menších ploch a odhazování sněhu.
  • Velký shrnovač sněhu s rukojetí je užitečným nástrojem, pokud potřebujete sníh shrnout na jedno místo bez použití lopaty nebo jiných nástrojů.
  • U odhrnování větších ploch je zase zcela bezkonkurenční dvouruční shrnovač. Při jeho použití můžete využít i sílu vašich nohou a můžete snadno zbavit sněhu větší plochy bez většího tlaku na paže a ramena.
  • Pro zodpovědné řidiče je tu lehká lopata do auta, která je užitečná při řízení v nepříznivém počasí a v nečekaných situacích na silnici. Šikovným pomocníkem je i skládací škrabka na led se smetákem v jednom.

Tip 2 - Kam se sněhem

Než začnete s odklízením, rozmyslete si, kde budete sníh hromadit. Nedávejte jej na silnici, protože tam bude překážet. Vyberte takové místo, na kterém nebude sníh nikomu vadit. Zároveň nesmíte zapomenout, že až bude sníh tát, bude z něj dost vody a co si budeme nalhávat, i spousta nečistot.

Tip 3 - Posypový materiál

Nejlepším materiálem pro posyp chodníků je štěrk nebo písek. Na jaře je ale nutné jeho zbytky zamést a odklidit. V mnoha regionech je zakázáno používat posypovou sůl, která poškozuje rostliny a životní prostředí. I na to je potřeba myslet, až budete ošetřovat kluzký povrch chodníku či cesty.

Tip 4 - Vhodné oblečení

Při odklízení sněhu noste teplé zimní oblečení. Nejlepší jsou prodyšné oděvy, oceníte je především při odklízení sněhu hrablem. Pokud by se totiž vlhkost hromadila na kůži, mohli byste se nachladit. A že úklid sněhu je pořádná dřina, ví každý, kdo se se sněhovou nadílkou každoročně potýká. Hodina této činnosti spálí 1590 kJ. Jen pro srovnání - hodina jízdy na běžkách vám spálí 1890 kJ při hodině tenisu spálíte 2050 kJ. A to už je nějakého propoceného prádla. Pozor! Pokud je sníh mokrý, nezvedejte hrablo se sněhem, ale jen jej odtlačte pryč. Práci na velkých plochách velmi usnadňují speciální hrabla na sníh. Pokud to není možné, naberte na hrablo pouze malé množství sněhu a pokrčte při zvedání kolena. Tak, jako při sportu musíte dodržovat správné držení těla, stejně tomu je u této práce.

Lopata na sníh Fiskars SnowXpert™s lehkou hliníkovou násadou je v místě držení potažena oranžovou vrstvou plastu. Ergonomicky navržené držadlo nabízí pohodlný a pevný úchop i pro ruce v těch nejsilnějších rukavicích. Hlava lopaty z polypropylenu je lehká a zároveň tvrdá pro snadné odhazování prašanu i těžkého sněhu, a to nejen kolem domu, ale také od aut a z jiných stísněných míst.

Všechny výrobky SnowXpert jsou unikátní tím, že v kovové liště mají zapuštěn odolný drát, který zvětšuje pevnost a trvanlivost výrobku až dvojnásobně proti běžnému nářadí.

Ze stejného designu a konstrukce vychází i shrnovač sněhu Fiskars SnowXpert™, který efektivně odstraňuje sníh přímo od země. Jeho provedení šetří vaše záda a výrazně usnadňuje práci, když odklízíte větší množství sněhu z velkých prostranství.

Jedním ze základních a všestranných pomocníků je i hrablo Fiskars SnowXpert™, se kterým díky zesílené hliníkové liště snadno odstraníte přimrzlý sníh i odklidíte zasněžený chodník nebo příjezdovou cestu.

Fotogalerie k článku:

Autor: Fiskars (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Fiskars pilky

Jarní sestřih stromů a keřů provádíme v době, kdy již nejsou mrazy, ale ještě neraší pupeny. Poškozené či suché větve je třeba prořezat čistě, aby se ...

Fiskars vrták - krtek, který poslouchá 21  fotek

Fiskars vrták - krtek, který poslouchá

„Ty jsi ale vrták“, tak tohle úsloví používala babička, když chtěla říct, že jsem něco pořádně pokazil, tedy „zvrtal“. O zemním vrtáku Fiskars to a ...


Praktičtí pomocníci pro zimní období 3  fotek

Praktičtí pomocníci pro zimní období

Zima v někom vyvolává příjemné pocity, řidiči ji v lásce moc nemají. Přijdou ráno k autu, které stálo celou noc před domem, a musí nejdřív odstrani ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
2
Jaký křovinořez vybrat? Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 9.10.2019 10:07 Tomáš
1
1
kultivátor Eurosystem P70 Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 9.6.2019 09:53 honza
9
čím čistit zámkovou dlažbu Zahrada
Poslední příspěvek: 13.4.2019 19:25 Jaroslav Marinak
5
Sekacka pro starsi zenu Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 27.2.2019 13:28 Standa
3
Vysokotlaká vapka na auto Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 28.8.2018 14:32 Tomáš
1
Jak zkrášlit betonovou stěnu? Zahrada
Poslední příspěvek: 20.9.2015 18:43 Magdalna Kuchaříková
0
Kultivátor do 10.000,- Kč Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Monika T
0
Jak rozemlít drny? Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Pavel
9
čím čistit zámkovou dlažbu Zahrada
Poslední příspěvek: 13.4.2019 19:25 Jaroslav Marinak
5
Sekacka pro starsi zenu Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 27.2.2019 13:28 Standa
3
Vysokotlaká vapka na auto Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 28.8.2018 14:32 Tomáš
2
Jaký křovinořez vybrat? Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 9.10.2019 10:07 Tomáš
1
kultivátor Eurosystem P70 Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 9.6.2019 09:53 honza
1
1
Jak zkrášlit betonovou stěnu? Zahrada
Poslední příspěvek: 20.9.2015 18:43 Magdalna Kuchaříková
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×