Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Nezničitelný nábytek s LOOM rohoži

Nezničitelný nábytek s LOOM rohoži
Anglicky „loom“ znamená tkát na stavu anebo také tkalcovský stav sám. Dá se ovšem „tkát“ ze dřeva? S využitím spousty technického umu to možné je. Výsledek, který stojí za to, se podle způsobu, jak vznikl, jmenuje LOOM rohož.
reklama

Dřevo na rohože, které vyrostlo ve Skandinávii, se netěží jen tak v lese, ale pěstují ho plantážním způsobem. Při složitém zpracování se změní na celulózové vlákno (jmenuje se Art Fiber), a z něj pak na speciálních stavech utkají rohož. Buď je celkově celulózová, nebo její osnovu tvoří celulózou opletené ocelové vlákno. Hotovou rohož ještě impregnují, takže je schopna dobře odolávat i povětrnostním vlivům.

Svatba přírody a techniky

Samozřejmě nemusí mít vlákna pouze přírodní barvu. Lakují se hydrodynamicky, takže lak dobře kryje plochu a proniká i do výpletu, což se děje až třikrát, přičemž se rohož mezi jednotlivými kroky brousí, tím je výsledek prakticky dokonalý. Přirozeně má proto ve výsledku LOOM rohož vlastnosti, které je možné získat pouze vydařeným spojením přírodního a technicky získaného materiálu: je dlouhověká, pevná a přitom pružná. Navíc velmi dobře vypadá.

Nezničitelný nábytek

Společnost Komandor Czech republic, s. r. o., nabízí nábytek renomované společnosti KURT ROYCE, v němž se tento pozoruhodný materiál velmi dobře uplatňuje. Rohože se totiž dají snadno tvarovat a pak v nábytku kombinovat s jinými materiály – klasickým čalouněním nebo třeba kůží. Výborné jsou na opěrky zad a rukou u sedacího nábytku, který je příjemný a při sedání neztrácí tvar. Protože se dlouho neotluče, hodí se do frekventovaných prostor, ale i v bytě působí měkce a teple a přitom luxusně. Nejen nervózní uživatelé ocení, že nevrže.

Komplexní výtvarné řešení

Ovšem LOOM rohože se neuplatní jen ve výpletech sedacího nábytku. Společnost Komandor je využívá i na svých vestavěných skříních pro obýváky nebo ložnice, takže lze s dováženým nábytkem celý prostor ideálně sladit: což ve výsledku vypadá opravdu dobře. A v Komandoru jdou tak daleko, že vzor a motiv výpletu pro jednotlivé kusy, celé sedací soupravy anebo ložnicové postele si zájemci, kteří mají chuť, inspiraci a zkušenost, mohou sami navrhnout.

Připraveno ve spolupráci se společností Komandor.

Autor: Jiří Jan a Komandor (text), Komandor (foto)

Související články

Zapomeňte na almaru! 2. díl 5  fotek

Zapomeňte na almaru! 2. díl

Dnes budeme pokračovat v seznamování s výhodami vestavěných skříni. Zaměřila se na ně i česká společnost Komandor, která je součástí významného výrobc ...


Zapomeňte na almaru! 1. díl 6  fotek

Zapomeňte na almaru! 1. díl

Almara představovala sice majestátní kus nábytku, jakousi vizitku solidní domácnosti, ale bůhvíjak praktická zrovna nebyla, …a také zabírala dost míst ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
0
Stínění oken Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Milos novy
0
KŘUPE PODLAHA. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
Podlaha mi křupe. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
www.supersoused.cz - má někdo reference?? Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mirek Sýkora
0
Přeskládání parket - co použít jako podklad Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jan Novak
0
Porucha myčky Fagor Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Zuzana Dvořáková
0
Čím vytmelit díru v desce linky na baterii Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mil Plam
0
Čím přilepit umakart na lince Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jaroslav Patrný
1
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×