Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Než přijdou Velikonoce – výroba velikonoční dekorace do květináče

Než přijdou Velikonoce – výroba velikonoční dekorace do květináče

Jen při myšlence na to, že na přání paní domu budou muset shánět velikonoční dekorace, běhat po obchodech a doma pomáhat uklízet, někteří z mužů propadají panice. Přitom stačí málo – udělat si jarní svátky jinak, než z nakoupených dekorací. Pobavte se a užijte si to. Velikonoční výzdobu si připravíte a nemusíte být nijak zruční.

reklama

Zabavte také děti. Zařiďte si s nimi pěkné odpoledne. Vydejte se na chvilku na nákup rostlin nebo na zahrádku a vyryjte tu pár kvetoucích primulek nebo jiných jarních kytiček, doma si připravte několik vajec, zbytky látek a barevných papírů a můžete se pustit do tvoření. Pokud ale doma ještě nemáte tavnou pistoli, nejprve si ji kupte.

Díky tavné pistoli, v našem případě značky Pattex, vykouzlíte za chvilku krásné věci, které vám bude závidět každá návštěva. Jak na to? Jednoduše. Kytičky, které jste přinesli ze zahrádky, zasaďte do vhodného květináčku. Jestliže není příliš hezký, nezoufejte, stačí jej na závěr obtočit třeba stuhou nebo provázkem, po takovém zásahu i starý květináč prokoukne.

Na stole si udělejte místo na práci, pozvěte k ní děti, bude je to bavit a navíc si s nimi užijete legraci. Připravte si různé zbytky látek, špejle, a barevné papíry. Na žlutý složený papír nakreslete obrysy – například kuřátka nebo kačenky tak, aby při stříhání vznikly dvě stejné figurky, děti je budou rády vystřihovat. Mezitím, co jste jim svěřili tento „náročný“ úkol, vezměte do ruky tavnou pistoli Pattex, vložte do ní lepící tyčinku a zapněte do elektřiny. Na nahřátí stačí opravdu chvilka.

Vezměte do ruky špejli a vystřiženou figurku, hrotem pistole naneste lepidlo na jeden motiv kačenky, přilepte špejli a překryjte ji druhou částí kačenky. Přitlačte a máte jednu dekoraci hotovou.

Zvládne to i malé dítě. Ani se nemusíte obávat, že se třeba spálí o hrot tavné pistole, protože Pattex pistole má tavící hrot chráněný umělou hmotou. Hrot je sice teplý, ale teplota není tak vysoká. Navíc se lepidlo neroztéká a tak nebude malý pomocník ulepený až za ušima.

Nyní udělejte kuřátko. Vezměte si vyfouknuté vajíčko, nebo korpus z polystyrenu či z plastu, z látky vystřihnětě zobáček, křidýlka, očička a můžete lepit.

Tavnou pistolí naneste malé množství lepidla a přitlačte, stejně nalepte všechny potřebné součásti a máte hotovou další dekoraci. Jen ještě přilepte stužku a můžete ji zavěsit. Kuřátek vytvořte několik, zapíchejte je do květináče společně s kachničkami, nebo je jen tak postavte mezi kytičky. Dozdobte stužkou květník a je hotovo. Prožili jste veselé odpoledne s dětmi a vykouzlili jste si originální dekorace.

Připraveno ve spolupráci s firmou Henkel ČR .

Autor: Elena a Henkel (text), Henkel (foto)

Klíčová slova:


Související články

Začíná postní doba, období příprav na Velikonoce 5  fotek

Začíná postní doba, období příprav na Velikonoce

Začíná období velkého půstu. Končí masopustní veselice a hodování a lidé se během následujících 40 dní budou připravovat na příchod Velikonoc. Post ...


Probuzení - Korálki 2/2019 2  fotek

Probuzení - Korálki 2/2019

Jaro začíná klepat na dveře, připravují se nejen zahrádkáři. Dámy sáhnout v šatníku po veselejších barvách oblečení, k tomu by potřebovaly jarní šp ...


Balení dárků se blíží 6  fotek

Balení dárků se blíží

Balení dárků je pro někoho zábavné, pro jiného malá noční můra. Připravili jsme pro vás pár obyčejných praktických rad, které vám pomohou zbavit se st ...


Veselí zajíčci Ušáčci 5  fotek

Veselí zajíčci Ušáčci

Asi před rokem jsme s dětmi sledovali na poli dva veselé zajíce. Honili se, předháněli a vyskakovali do výšky s obdivuhodnou energií. Byla to úžasná p ...


Velikonoční věnec 8  fotek

Velikonoční věnec

Tento věnec vždycky přesvědčí počasí, že opravdu musí přijít jaro. Pokud máte pocit, že vaší připravované velikonoční výzdobě ještě něco chybí, stihne ...


reklama
reklama

reklama
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×