Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Vestavěná skříň v podkroví

Vestavěná skříň v podkroví
Uříznout televizi nebo postel, aby se vešla do šikminy, to je trochu drastické a navíc nefunkční řešení, takže nevděčný zkosený prostor většinou schytá vestavěná skříň. Co dělat, aby vypadala dobře a moderně?
reklama

V šikmině je to, pravda, o něco obtížnější než v prostoru, kam se dá místit klasická rovná skříň, ovšem zkušená firma si s tím poradí, ať už je zkosení větší, menší nebo třeba z více stran. Fyzikální zákony tu prostě nehrají roli. No, to jsme možná trochu přehnali, antigravitační skříně se zatím na trh nedostaly. Chtěli jsme jen říci, že se nemusíte bát žádat skříň i do těch nejpodivnějších a obtížně přístupných prostor, o nichž by vám leckterý řemeslník donedávna řekl, že se pro umístění vestavěné skříně nehodí, ať už o ní uvažujeme z jakéhokoliv hlediska.

Máte doma manželku nebo jen plyšového medvěda? Řešení pro moderní podkroví z hlediska způsobu otevírání šikmé skříně

Jestliže vám dvě části mezititulku připadají trochu nesourodé, pak vás musíme vyvést z omylu – báječně se k sobě hodí. To, jaké dveře zvolíte, se totiž z velké části může odvíjet od toho, zda v domácnosti, či alespoň v místnosti s danou skříní, žijete sami nebo s partnerem. Známe totiž spoustu případů, kdy se manželé každé ráno při oblékání přetlačují o posuvné dveře a snaží se mít otevřenou svou část vestavěné skříně. Ten, jemuž patří díl se šikminou má menší výhodu, protože partnerovy „plné“ dveře se do něj nevecpou.

Tradiční otočné dveře sice nevypadají tak hezky jako posuvné, k jejich otevření potřebujeme více místa, nicméně tyto manželské tahanice s nimi odpadají. Proto před volbou typu otevírání skříně musíme pečlivě zvážit každou maličkost.

Řešení pro moderní podkroví z hlediska místnosti aneb podkroví nemusí vždy být jen podkrovím

Není podkroví jako podkroví, tento prostor může plnit několik různých účelů. Na toto hledisko si posvítíme nyní. Častá představa, že skříň je prostě skříň a podobu místnosti by měly odlišovat hlavní funkční součásti pokoje a doplňky je mylná. I úložné prostory musí na první pohled napovědět, kde se zrovna nacházíme.

Tenhle problém řešíme jednak členěním vnitřního prostoru, ale hlavně vzhledem vnějšku. Ten nejvíce ovlivňuje materiál, jeho povrchová úprava nebo třeba stále oblíbenější polepy. Díky nim velmi snadno odlišíme například nábytek do dámského pokoje od skříně do obývacího pokoje.

Atypické řešení atypického prostoru pro moderní podkroví

Ano, i v rámci atypických prostorů může být něco atypické, například pokud se šikmina nesvažuje klasicky doleva nebo doprava, ale směrem dozadu. A ojediněle se v bytech nevyskytuje ani kombinace obou zešikmení, tedy do strany i do hloubky. Ani to nepředstavuje pro konstrukci skříně neřešitelný problém. Zkrátka jen vzniknou netradiční poličky, které se dají využít k uskladnění dobře tvarovatelných, měkkých věcí jako polštáře, plyšové hračky či nafukovací lehátka.

Nápady a řešení pro moderní podkroví a jeho netypické prvky mohou být různé. V případě velmi složitého členění se můžete zcela vyhnout zkosení nebo vykrojení a zarovnat okraj skříně na míru s rušivým prvkem, tak jako na obrázku dole. Realizaci obvyklou pro podkroví, tedy šikmou skříň také můžeme využít i mimo místnost pod střechou, například v podobě skříně pod schody.

Především je dobré, pokud nejsme odborně na takové výši, abychom si skříň sestavili sami, vybrat správnou firmu, která dobře poradí a profesionálně realizuje zakázku. Poznáte ji třeba podle referencí nebo komunikace se zákazníkem. Vyzkoušet můžete firmu Vestavenky.cz, která působí na českém nábytkářském trhu již od roku 2000 a podílela se na vzniku tohoto článku. Na jejích stránkách se v sekci realizované zakázky na fotky skříní v podkroví můžete podívat a nějakou inspiraci si i odnést.

Autor: vestavenky.cz (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Šatní skříň v podkroví - 1. díl 8  fotek

Šatní skříň v podkroví - 1. díl

Velká šatna nebo aspoň šatní skříň na míru, sen mnohých z nás. Díky prostoru vsak není vždy snadno realizovatelný. Po přestavbě podkroví ve starším ...


Šatní skříň v podkroví - 3. díl 13  fotek

Šatní skříň v podkroví - 3. díl

Korpusy skříní celé sestavy jsou hotové a připravené pro připevnění polic a vnitřního vybavení. Rozmyslíme si, kolik místa potřebujeme na šatní tyče a ...


Šatní skříň v podkroví - 2. díl 14  fotek

Šatní skříň v podkroví - 2. díl

Podkrovní chodba je dlouhá a je osvětlena dvěma střešními okny. Abychom je nezakryli a zároveň využili i prostor pod nimi, vložíme mezi skříně úložnou ...


Podkroví - bydlení mezi trámy 35  fotek

Podkroví - bydlení mezi trámy

Povedlo se vám získat půdu nebo podkroví domu pro váš byt, máte zodpovězeny otázky, které se týkají statiky, střešní krytiny a oken a přemýšlíte jak d ...


Když světlo přijde za vámi 10  fotek

Když světlo přijde za vámi

Poměrně jednoduchým řešením problému, jak prosvětlit temnější zákoutí domu nebo i rozsáhlé plochy, je světlovod. Velkou výhodou světlovodu je, že k ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
0
Stínění oken Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Milos novy
0
KŘUPE PODLAHA. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
Podlaha mi křupe. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
www.supersoused.cz - má někdo reference?? Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mirek Sýkora
0
Přeskládání parket - co použít jako podklad Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jan Novak
0
Porucha myčky Fagor Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Zuzana Dvořáková
0
Čím vytmelit díru v desce linky na baterii Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mil Plam
0
Čím přilepit umakart na lince Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jaroslav Patrný
1
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×