Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Renovace a nátěr starých garážových vrat – návod

Renovace a nátěr starých garážových vrat – návod
Plechová garážová vrata časem poněkud zchátrala a rozhodně již nedělají žádnou parádu domu, jehož jsou součástí. Vrata jsou poškrábaná a nechráněný ocelový plech zrezivěl. Rez není jen vada na kráse, jak by se mohlo zdát - jeho nebezpečí je hlavně v tom, že oslabuje strukturu plechu. Chcete-li, aby vaše garážová vrata vydržela dlouhou dobu a přestala dělat ostudu, opatřete je kvalitním nátěrem.
reklama

Pro natírání garážových vrat si vyberte den s příznivou předpovědí počasí. Déšť by čerstvému nátěru rozhodně neprospěl a ani sluncem rozpálená vrata se dobře nenatírají. Začněte tak, abyste práci dokončili ještě za denního světla.

Základem je základ

Vrata musíte nejprve očistit a odmastit, jinak by se nový nátěr loupal. Společnost Austis přichází na trh s novinkou, kterou je ETERNAL odmašťovač. Jedná se o vysoce účinný koncentrát pro přípravu nepěnivého odmašťovacího prostředku k čištění a odmašťování kovových povrchů, podlah, starých nátěrů a jiných povrchů před nátěry vodou ředitelnými i rozpouštědlovými nátěrovými hmotami. Nanáší se stříkací pistolí, válečkem nebo hadrem. V posledním případě jsou při mytí nezbytné gumové rukavice. ETERNAL odmašťovač se před použitím ředí vodou na pěti až patnáctiprocentní roztok (tj. 1 : 20 až 3 : 20). Po aplikaci následuje oplach vodou.

ETERNAL na kovy - samozákladující antikorozní ochrana

Společnost Austis přináší samozákladující nátěrovou hmotu k přímému použití na kovové podklady - ETERNAL na kovy. To znamená, že se obejdete bez základové antikorozní barvy. K jedinečným vlastnostem nátěru patří, že ke kovu silně přilne (vysoká adheze) a to i na zinku, lehkých kovech a dokonce antikorozních ocelích. Má vysokou odolnost vůči UV záření, povětrnostním vlivům a zvýšenou ochranu proti korozi, a to v celé tloušťce provedeného nátěru. ETERNAL na kovy využijete nejen k nátěru plechových garážových vrat, ale i vnějších povrchů nádrží, potrubí, plotů, zábradlí, plechových krytin, trubek, plechů, a dalších kovových výrobků.

Čištění a odmaštění

Vrata garáže nejprve nahrubo očistěte, případně omyjte vodou, abyste odstranili nejhorší špínu.

Pokud jsou zbytky barvy nesourodé a loupou se, uděláte dobře, když celý povrch zbrousíte brusným papírem na kov, upnutým ve vibrační nebo pásové brusce.

Z koncentrátu ETERNAL odmašťovač vyrobte podle návodu roztok s vodou a dobře promíchejte. Poté jím důkladně omyjte celý povrch plechových garážových vrat a nechte působit dobu určenou výrobcem.

Odmaštěný povrch poté důkladně opláchněte proudem vody. Nejlépe to jde tlakovou vodou z WAPky. Případně použijte zahradní hadici s rozprašovačem.

Natírání

Nechte vrata uschnout. Toto očištění proveďte bezprostředně před samotným nátěrem, nenechávejte očištěný povrch dlouho, např. přes noc, bez nátěru. Pak si důkladně rozmíchejte ETERNAL na kovy. Barva je vhodná pro nátěr plechových garážových vrat také proto, že silná přilnavost k podkladu zajistí, že nátěr na garážových vratech i přes jejich prohýbání při otevírání neoprýská.

Část rozmíchané barvy nalijte do vaničky a válečkem ji nanášejte shora dolů křížem krážem. Stejně tak dobře můžete k aplikaci nátěru použít stříkací pistoli.

Některá místa, jako lišty a rohy, bude lépe natřít štětcem. Válečkem pak pokračujte, dokud nebudou celá vrata natřena. Potom si dejte nejméně čtyřhodinovou přestávku, aby první vrstva mohla důkladně zaschnout. Nezapomeňte pracovní náčiní buď umýt, nebo zabalit do igelitu.

Po odpovídající době schnutí přistupte k druhému nátěru. Opět si rozmíchejte nátěrovou hmotu a nalijte část do vaničky. Dlouhými pravidelnými tahy válečkem naneste další vrstvu barvy.

Většinou dvě vrstvy postačí, ale pokud nejste ještě s výsledkem spokojeni, přidejte po odpovídající přestávce ještě vrstvu třetí. Pak nechte nátěr dostatečně uschnout. Nářadí, které jste používali, pořádně vymyjte vodou. Více se dozvíte na stránkách www.barvy-eternal.cz.

Autor: Med (text), Pavel Zeman (foto)

Klíčová slova:


Související články

Báječné léto na houpačce 21  fotek

Báječné léto na houpačce

Představte si letní prázdninový den, hodinu, kdy je už pozdě na zahradě cokoliv začínat, protože za chvíli se zešeří... A vy si hovíte na houpačce, ...


Garáž s Fortelockem

Podlahy z PVC dlaždic Fortelock jsou tvořeny systémem průmyslových dlaždic se zámkem pro volné kladení, které jsou aplikovatelné na starší i nové beto ...

reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
páskovačka Dílna
Poslední příspěvek: 25.9.2015 11:03 karel nový
0
Pujcit nebo koupit stepkovac? Dílna
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Bob Stavitel
0
Ruční páskovačka-návod? Dílna
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 karel nový
0
Jakou vybrat vrtačku? Dílna
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Vilém Votcházel
0
ponk - kde sehnat Dílna
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 jan krásný
1
páskovačka Dílna
Poslední příspěvek: 25.9.2015 11:03 karel nový
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×