Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Nátěry dřevěných podlah v interiéru

Nátěry dřevěných podlah v interiéru

Povrchová úprava dřeva v interiérech domů, včetně nábytku, bývá nejčastěji provedena různými laky, nebo dnes již také hojně oleji. Laky bývají většinou transparentní. K povrchové úpravě nábytku se také často používají krycí laky. V průběhu užívání dochází k jejich různému zatěžování oděrem, vodou, bytovými chemikáliemi, ale i pronikajícím sluncem a podobně. Tak dochází postupně k poškozování jejich povrchů.

reklama

Vzhledem k tomu, že požadujeme, aby povrchová úprava dřeva měla maximální životnost, tak musíme mít na vědomí, že různé povrchy jsou odlišně namáhány. Podle toho potom k povrchové úpravě dřeva musíme zvolit vhodnou nátěrovou hmotu. Neméně namáhanou plochou bude dřevěné obložení stěn, včetně podhledů. Potom nábytku. Nejvíce namáhanou plochou jsou bezesporu dřevěné podlahy.

Nátěr dřevěné podlahy

U dřevěných podlah se musíme rozhodnout, zda upřednostníme praktičnost, nebo estetický vzhled. Ale stále musíme mít na paměti, zda jde o podlahu v chodbě, nebo v obývacím pokoji pouze pro hosty. Tam může již být místě estetika.

V praktičnosti zvítězí laky a to i při zachování dokonalého vzhledu. Kvalitní laky nejvíce odolávají mechanickému namáhání, zátěži vodou a bytovými chemikáliemi. Mají snadné čistění stíráním, snadnou údržbu polišem a nejdelší frekvenci pro opravy. Budou se tedy přednostně používat na zvláště zatížené podlahy – v bytech chodby, kuchyně, přijímací prostory, sportovní haly, společenské sály a podobně. Značka SOKRATES® dodává na trh řadu dlouhodobě osvědčených podlahových laků.

Jaký podlahový lak zvolit?

Tango PLUS a Tango SPORT- 100% polyuretany pro nejvyšší zátěž a MOVIpur brilant - akryl polyuretanový lak. Pro sníženou zátěž Aquafin PLUS a Aquafin Plus Professional. Při použití řady Tango na dubové dřevo hrozí přítomností taninů ztmavnutí povrchu. Proto použijete k 1. nátěru Tango primer, nebo naředěný MOVIpur brilant. Laky splňují podmínky protiskluznosti a všechny obsahují velmi účinný UV filtr. Zásadně se aplikují na suché, čisté a všech mastnot zbavené suché podklady. Adhezi k neznámým neodstraněným lakům si předem odzkoušejte. Vyvarujte se použít pro 1. nátěr rozpouštědlový systém. A to proto, že pokud nedodržíte dostatečný odstup pro následnou aplikaci vodou ředitelného laku dojde k jeho změkčení. Laky jsou vodou ředitelné. Tím Vás zcela zbaví problému zápachu a nutnosti intenzivně větrat při aplikaci. Dodávají se v provedení lesk, polomat a mat.

Aplikují se válečkem, štětcem nebo stříkáním. Nesnažte se docílit maximální výtěžnosti nad hranici 12 až 15/ m2. Slabý, rychle zasychající, povrch nebude dokonalý, vznik pomeranče, který nelze odstranit následným ulitím se musí odbrousit. Stejný problém Vám hrozí vlivem intenzivního větrání v letním období. Nebo přetopením místnosti. Povrchy jsou velmi tvrdé a pružné, příjemné na omak. Silně odpuzují vodu.

Pokud se rozhodnete pro oleje a olejovosky, tak zn. SOKRATES® Vám nabízí zcela špičkové produkty německé firmy CLOU - Přední německý výrobce nátěrových hmot na dřevo.

Škála olejů začíná u tvrdých olejů na dřevo, přes olejovosky, vosky, vysokosušinové oleje, až po pečovací oleje.

Bližší informace získáte na www.barvy-sokrates.cz.

Autor: Building Plast (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Dobré rady pro oleje a olejovosky 9  fotek

Dobré rady pro oleje a olejovosky

Oleje a olejovosky na dřevěné a kamenné podklady se v posledních letech i v Česku dostávají do středu zájmu. Jsou ale často používány i na plochy, ...


Jak jednoduše na renovaci starých nátěrů dřeva? 5  fotek

Jak jednoduše na renovaci starých nátěrů dřeva?

Máme pro vás tip, jak si jednoduše poradit s renovací starých a zašlých nátěrů dřeva. Stačí tři jednoduché kroky a dřevěný povrch bude opět zářit j ...


Nátěry a renovace dřeva v interiéru 7  fotek

Nátěry a renovace dřeva v interiéru

Když je počasí nevlídné a venku nelze moc pracovat, pak přichází na řadu úprava interiéru domu či bytu. Polička, skříňka nebo židle by si zasloužil ...


Parketové laky SOKRATES 6  fotek

Parketové laky SOKRATES

Firma BUILDING PLAST spol. s r.o. z Chlumce n.C. patří již 22 let mezi přední české výrobce profesionálních nátěrových hmot. Mezi tyto produkty patří ...


Povrchová úprava dřeva v interiéru 7  fotek

Povrchová úprava dřeva v interiéru

Interiér rodinného domu by měl být nedílnou součásti architektonického řešení celé stavby a měl by tvořit s exteriérem jeden harmonický celek. Z uv ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
Prosím o radu, co je tohle za podlahu Podlahy
Poslední příspěvek: 10.8.2019 07:51 Matěj
1
skladba podlahy Podlahy
Poslední příspěvek: 13.3.2018 11:33 Stanislav
1
Kompletní rekonstrukce podlahy (část 1) Podlahy
Poslední příspěvek: 26.1.2018 11:51 Pavel
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
0
Co zvolit na asfaltovou izolaci Podlahy
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Michal
0
Vrzající dřevěná podlaha Podlahy
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Lenka
0
Zápach z podlahy Podlahy
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Eliška
0
Soutěž o novou podlahu Podlahy
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 jana
0
Skladba podlahy - OSB vs DTD Podlahy
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Václav
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Kompletní rekonstrukce podlahy (část 1) Podlahy
Poslední příspěvek: 26.1.2018 11:51 Pavel
1
Prosím o radu, co je tohle za podlahu Podlahy
Poslední příspěvek: 10.8.2019 07:51 Matěj
1
skladba podlahy Podlahy
Poslední příspěvek: 13.3.2018 11:33 Stanislav
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×