Warning: file_get_contents(https://ceskykutil.cz/service/newurl/napady-jak-opticky-zvetsit-predsin): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 502 Bad Gateway in /www/doc/www.ceskykutil.cz/www/sites/default/system/page/PageController.php on line 422
 Nápady, jak opticky zvětšit předsíň - Český kutil.cz
Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Udělejte z malé předsíně velkou a opticky ji zvětšete

Udělejte z malé předsíně velkou a opticky ji zvětšete

Předsíně a zejména ty panelákové mají ve většině případů tu nevýhodu, že jsou malé, tmavé a působí stísněně. Existuje ale řada způsobů, jak si s tím poradit, a předsíň pak bude vypadat opticky větší a také projasněnější a čistější.

reklama

Jak opticky zvětšit předsíň?

Základním způsobem, jak opticky zvětšit předsíň, je použít na výmalbu co nejsvětlejší, ideálně bílou barvu. Ta nejenže prostor zvětší, ale také projasní, což je v případě předsíní bez nedostatečného denního osvětlení zapotřebí.

  • Kromě bílé jsou vhodné také světlé barvy v pastelových nebo přírodních tónech.
  • Strop by měl zůstat bílý, tak dosáhnete optického zvýšení místnosti. Případně můžete zvolit světlé, matné pastelové barvy, ale vždy dbejte na to, že strop musí mít zásadně světlejší barvu než stěny.

  • Zapovězeny jsou tmavé barvy, křiklavé odstíny a tapety s výraznými vzory – to vše by v malé předsíni vyvolávalo stísněný dojem.
  • Ideální je pak světlou barvu promítnout nejen do stěn, ale také do podlahy. Kvůli údržbě je vhodné vzít do úvahy dlažbu v bílé či světle šedé, i zde ovšem pozor na vzory – pokud na nich trváte, rozhodně by neměly být velké.
  • Vhodnou variantou k optickému zvětšení podlahy v předsíni je krom světlé barvy také položení běhounu, který prostor prodlouží. Jinak volte spíše malé rohožky či koberečky, a to i z praktických důvodů.

Nábytek

Stejné pravidlo jako pro barvu stěn platí také pro nábytek – pro optické zvětšení volte vybavení předsíně ve světlých odstínech. Masivní, robustní kusy nábytku z tmavého dřeva sem rozhodně nepatří. Vhodnou volbou je vestavná skříň s posuvnými dveřmi. Tu navíc můžete opatřit zrcadlem, které vám poskytne další optické zvětšení prostoru i jeho prosvětlení. Doplnit ji pak můžete menšími kusy nábytku, jako je věšák či botník a podobně, vše si ale vyberte ve stejné barvě.

  • Ať už zvolíte další nábytek jakýkoliv, vyberte si takový, který budete mít možnost uzavřít – ač se to nezdá, dvířka na botníku či skříňce na ukládání čepic, rukavic a dalších drobností způsobí, že vše za nimi zůstane neviditelné a nebude to rušit a tříštit vzhled místnosti.
  • Jinak ve všech malých prostorech platí zlaté pravidlo – čím méně, tím lépe. S nábytkem, dekoracemi ani dalším vybavením to nepřehánějte. Vše pak bude vypadat čistěji, upraveněji a prostor se tak bude zdát větší.
  • Dalším pravidlem je vybírat nábytek s co nejmenší hloubkou – na trhu je nepřeberné množství výklopných botníků i úzkých stolků a skříněk, které využijete k uložení potřebných předmětů a ušetříte tak místo v malé předsíni.
  • Nejen opticky, ale i reálně předsíň zvětšíte instalací posuvných dveří, kterých mnohdy z předsíně vede do dalších částí bytu větší počet, než by bylo potřeba, a ubírají tak na prostoru.

Předsíň vám pomůže opticky zvětšit také zrcadlo – nejenže tu splní svou praktickou funkci pomocníka při upravování vzhledu, ale jeho správné umístění prostor zvětší a otevře. Pro tento efekt je vhodné použít alespoň jedno větší zrcadlo. Pokud zde máte velkou skříň, volte její dveře již opatřené zrcadlem. A nemusíte se bát sáhnout po takové, která má zrcadla na všech svých dveřích, optickému zvětšení předsíně tak jen pomůžete.

Osvětlení

Dalším způsobem jak opticky zvětšit předsíň je i vhodně zvolené umělé osvětlení – volte LED bodové osvětlení, případně nástěnné lampy či stropní světla (ovšem ne velké visací lustry), která přinesou nejen světlo, ale umí být také designovým prvkem. Rozhodně v tmavé předsíni není vhodné tlumené osvětlení. Kromě centrálního světla na stropě je vhodné další světlo umístit nad zrcadlo a pak do všech tmavých koutů tak, aby byly prosvětleny.

Autor: Lenka Tajbrová (text), Depositphotos (foto)

Klíčová slova:


Související články

Předsíň – vstupní brána do bytu 21  fotek

Předsíň – vstupní brána do bytu

Předsíň je vstupní brána do každého bytu. Je to místo, kde vítáme návštěvy, i prostor, ve kterém provedeme poslední kontrolu své vizáže před tím, n ...


Jak zařídit předsíň či halu 5  fotek

Jak zařídit předsíň či halu

Do obytné zóny bytu vede cesta většinou přes předsíň či halu. Anebo přes zádveří, tedy alespoň malý prostor, kde si lze zout zablácené boty a sunda ...


Pořiďte si ledky od Ledka, převlékněte celou předsíň 9  fotek

Pořiďte si ledky od Ledka, převlékněte celou předsíň

Předsíň je vstupní bránou do bytu, vítá nás po příchodu z práce a ze školy, vstupují do ní návštěvy jako do první místnosti bytu či domu. Často býv ...


Nové interiérové barvy FINE a STONE 6  fotek

Nové interiérové barvy FINE a STONE

U rekonstrukce podkroví nastává často situace, kdy máme vedle sebe dva kombinované povrchy - například sádrokartonovou hladkou desku na šikminách a št ...


Jak vybrat vhodný regál nebo stěnu do předsíně? 6  fotek

Jak vybrat vhodný regál nebo stěnu do předsíně?

Předsíně v bytech bývají malé, úzké a temné. Když do nich potřebujeme vybrat vhodný regál nebo šatní stěnu, obvykle se snažíme myslet minimalistick ...


Jakou barvu podlahy zvolit, aby slušela našemu interiéru 19  fotek

Jakou barvu podlahy zvolit, aby slušela našemu interiéru

Při výběru laminátové podlahy bychom měli myslet nejen na její praktické využití, ale pozornost je třeba věnovat také estetické stránce. Proces výběru ...


Sluneční barvy 11  fotek

Sluneční barvy

Sluneční barvy nejlépe využijeme za krásného slunečného počasí. Tato technika trochu připomíná osvit černobílého fotografického papíru. Jestliže na ně ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
7
Plíseň v bytě - větrák? Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 14.8.2019 19:56 Def Ender
2
Rozdělení dětského pokoje Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 31.10.2018 13:05 Administrátor Andrea
2
Položení koberce Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 14.2.2018 07:24 jana
5
parkety Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 6.2.2018 12:51 jana
1
nová skartovačka Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 5.2.2018 14:26 Andrea Roubalová
1
Výroba pohovky pro 2 lidi Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 5.2.2018 14:24 Martin Liškutín
1
1
nová kancelář Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 18.6.2012 18:43 jiřina bělková
0
Odvlhčovač (klima) Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Ondřej
0
Stavba palandy Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Martin
7
Plíseň v bytě - větrák? Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 14.8.2019 19:56 Def Ender
5
parkety Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 6.2.2018 12:51 jana
2
Položení koberce Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 14.2.2018 07:24 jana
2
Rozdělení dětského pokoje Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 31.10.2018 13:05 Administrátor Andrea
1
nová skartovačka Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 5.2.2018 14:26 Andrea Roubalová
1
Výroba pohovky pro 2 lidi Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 5.2.2018 14:24 Martin Liškutín
1
nová kancelář Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 18.6.2012 18:43 jiřina bělková
1
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×