Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Nakupujeme střešní krytiny: na co si dát pozor

Nakupujeme střešní krytiny: na co si dát pozor

Stavíte dům, nebo přišel čas provést výměnu stávajících střešních krytin a vy s nadšením sledujete, že nabídka je obrovská a leckteří prodejci lákají na extrémně nízké ceny. Dle zkušeností bohužel není skutečnost tak růžová, jak ji vykreslují firmy na svých plakátech. Z tohoto důvodu rozhodně doporučujeme neuspěchat podpis smlouvy, zjistit si potřebné informace a předejít tím potenciálním nedorozuměním. Pročtení následujících tipů, jak při koupi střechy nenaletět, by vám mělo ušetřit nejen čas a peníze, ale i spoustu problémů a dohadování s prodejcem.

reklama

Nákup střešní krytiny

Pokud vás již zaujala určitá nabídka, je dobré si prověřit, zda prodávající patří mezi oficiální dealery nabízené značky střešní krytiny. Nejjednodušším způsobem je vyhledat si informaci na webových stránkách příslušného výrobce či zavolat na jejich bezplatnou linku. Oblíbenou praktikou neférových prodejců je inzerování solidní zavedené značky, nicméně ve finále zákazník nevědomky skončí s produktem méně kvalitního výrobce.

Další trik, který je bohužel pro koncové zákazníky stěží odhalitelný, spočívá v úmyslném zeslabování plechů či ochranné zinkové vrstvy. Tento nešvar může vést k rychlému opotřebení střechy a radost ze zdánlivě výhodné koupě rychle pomine.

Je nákup střešní krytiny oříšek? Pro běžného zákazníka těžko odhalitelný trik spočívá v úmyslném zeslabování plechů z oficiálně deklarovaných 0,5 mm tloušťky na 0,45 mm i méně. Stejně tak ochranná vrstva zinku na povrchu ocelové desky bývá předmětem podvodů, kdy namísto nezbytných 275g/m² hazarduje výrobce levných materiálů s 200-250 g/m², což přirozeně snižuje dlouhodobou ochranu proti korozi. Například Společnost Ruukki již od samého počátku výroby střešních krytin otevřeně deklaruje jak použité tloušťky a třídy oceli (0,5 mm), tak zinkování (275 g/m2) a rovněž oboustrannou aplikaci povrchové úpravy s použitím moderních ekologických materiálů a tuto kvalitu si drží desítky let beze změny.

Nezapomínejte, že prodejce by tu měl být pro vás také poté, co jste mu za střechu zaplatili; zpravidla vám musí být schopen zodpovědět veškeré otázky a poskytnout pomoc. Máte právo vyžádat si informace související se servisem, garancí apod. Nechte si předložit certifikáty a prohlášení o vlastnostech, které značkoví výrobci s hrdostí poskytují svým prodejcům.

Zajímejte se o záruční podmínky výrobce. Záruka daná zákonem sice činí dva roky, ale u střešních krytin byste se s tímto rozhodně neměli spokojit. Seriózní prodejci dokonce standardně nabízejí záruku i několik desítek let, což představuje téměř doživotní garanci kvality.

Díky zpracování vlastní oceli v závodech za přísné kontroly kvality, může společnost Ruukki garantovat tloušťku všech povrchových ochranných vrstev. Proto jsou garance bez amortizace či skrytých podmínek až na 50 let.

Obchodníci nabízející nevýhodné podmínky se snaží vzbudit v zákaznících důvěru a nelichotivými detaily se pochopitelně neradi chlubí. Jedním s častých triků je nutnost „registrace” zakoupeného produktu během krátké doby po nákupu. Pokud k tomu nedojde, slíbená dlouholetá záruka nebude platná. Další nechvalnou praktikou je maskování podstatných informací do nenápadného odstavce, který je navíc často psán drobným písmem. Může se tam například ukrývat informace o amortizaci zakoupené střešní krytiny v řádech 5-8 % ročně, což při případné reklamaci může znamenat obrovské snížení původní hodnoty.

Vynalézavost některých prodejců nezná mezí a uvedené situace představují pouze příklady nejčastějších triků.

Z nové střechy byste měli mít radost několikrát. Poprvé, když ji vidíte nainstalovanou a dům získá krásnou přikrývku, která učiní dům hezčí, než byl ve vašich představách. Další pozitivní emoce prožijete po letech, když si uvědomíte, co všechno střecha zažila a přitom vypadá stále stejně.

Věřte tomu, že investice do střešních krytin nikdy nebudete litovat, pokud se rozhodnete pro solidního prodejce nabízejícího kvalitní značku. Toto rozhodování nicméně neuspěchejte a nepodceňte výše uvedené postřehy inspirované konkrétními případy z každodenního života.

Autor: Ruukki (text a foto)

Související články

Ruukki představuje novou střešní krytinu Hyygge 3  fotek

Ruukki představuje novou střešní krytinu Hyygge

Tradiční výrobce kvalitních střešních krytin společnost Ruukki uvádí na trh novou maloformátovou střešní krytinu Ruukki Hyygge. Jednoduchá elegantn ...


Ruukki představuje novinku - střešní krytinu Frigge 4  fotek

Ruukki představuje novinku - střešní krytinu Frigge

Tradiční výrobce kvalitních střešních krytin, společnost Ruukki, uvádí v červnu na trh novou plochou modulovou střešní krytinu Ruukki Frigge. Její ...


Nová střecha by vám měla sloužit bez velkých starostí desetiletí 13  fotek

Nová střecha by vám měla sloužit bez velkých starostí desetiletí

Rekonstrukce střechy je poměrně náročná záležitost, ať už po finanční stránce, tak po té realizační. Nová střecha nevznikne za jeden den. A protože ...


Plechová střecha pro váš klid 2  fotek

Plechová střecha pro váš klid

Existují jedinci, kteří neposedí, nikde nevydrží, jeden víkend je zastihnete v Aši, druhý třeba v Paříži. Ale co si budeme povídat, většina lidí takov ...


Základním předpokladem dobré střechy je dokonalá vodotěsnost

Možná si říkáte, že to je přeci naprosto jasné, že nová střecha bude dokonale vodotěsná. Jenže v praxi to tak vždy být nemusí. Jedná se zejména o p ...

Jednoduchá rekonstrukce střechy 3  fotek

Jednoduchá rekonstrukce střechy

Čas od času doslouží vše, co nás obklopuje, a pak musíme takovou věc vyměnit. Opravy a renovace se týkají i střech. Ono stačí, když nás nečekaně zasko ...


Ochrana spotřebitele, nákup, reklamace a značky na výrobcích 5  fotek

Ochrana spotřebitele, nákup, reklamace a značky na výrobcích

V životě řešíme mnoho různých situací. Přitom ale nejde jen o nákup různých výrobků, které nám mohou usnadnit život, ale i služby, za něž měsíčně p ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
Stříška na komín Střechy a komíny
Poslední příspěvek: 9.6.2019 09:58 Dalimil
1
"Hranaté okapy" Střechy a komíny
Poslední příspěvek: 8.3.2019 08:33 Dalimil
4
Renovace taškových střech Střechy a komíny
Poslední příspěvek: 28.5.2018 11:54 Stanislav Pavelka
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
1
Zatéká mi rovnou plechovou stříškou Střechy a komíny
Poslední příspěvek: 3.2.2017 17:24 Věra
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
0
Zatéká mi rovnou plechovou stříškou Střechy a komíny
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Věra
0
Zapáchající komín v baráku Střechy a komíny
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Šárka Vančurová
0
Oprava střechy z asfaltových pásů Střechy a komíny
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Lukáš
4
Renovace taškových střech Střechy a komíny
Poslední příspěvek: 28.5.2018 11:54 Stanislav Pavelka
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Zatéká mi rovnou plechovou stříškou Střechy a komíny
Poslední příspěvek: 3.2.2017 17:24 Věra
1
"Hranaté okapy" Střechy a komíny
Poslední příspěvek: 8.3.2019 08:33 Dalimil
1
Stříška na komín Střechy a komíny
Poslední příspěvek: 9.6.2019 09:58 Dalimil
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×