Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Nafukovací bazén jako dárek, proč ne?

Nafukovací bazén jako dárek, proč ne?
Přemýšlíte o vánočním dárku pro celou rodinu? Co takhle se zamyslet nad budoucí letní sezonou? Nadzemní bazény mají oproti těm zapuštěným jednu klíčovou vlastnost a také výhodu - jejich stavba je jednoduchá a nenáročná. Zatímco při stavbě zapuštěného bazénu se nedá vyhnout terénním úpravám, nadzemní bazény, ať již nafukovací nebo plastové, žádné zvláštní zásahy do terénu nevyžadují. Přesto i takový nafukovací bazén je třeba postavit.
reklama

Pokud už přemýšlíte o další letní sezoně, možná se vám jako dárek bude líbit pořídit si na zahradu bazén. Nafukovací bazény mají několik výhod: Postavíte je lehce sami, jsou přemístitelné po sezonách a ne tolik nákladné, jako bazény zapuštěné. Máte-li tedy místo na postavení bazénu a koupete se rádi, klidně využijte nabídku obchodů i nyní. Na léto budete připraveni a ještě ušetříte, mimo sezonu bývají totiž příznivější ceny.

Než začneme

Dříve než se pustíme do samotné stavby bazénu je třeba bazén někde obstarat, resp. nakoupit. V případě nadzemních bazénů nejde o žádnou závratnou položku, solidní nafukovací bazén lze pořídit již za několik tisíc korun.

Při výběru bazénu se řiďte volnou rozlohou své zahrady a tím, k čemu, resp. komu má bazén sloužit. Malým dětem stačí podstatně menší bazén než dospělým. Pochopitelně je také levnější. Větší bazény stojí logicky více, nabízejí také důmyslné zpracování a kvalitní materiály s dlouhodobou trvanlivostí. Hloubka nadzemních bazénů je však omezená, nikdy nebude dosahovat hloubky bazénu zapuštěného.

Položení bazénu

Stavba nafukovacího bazénu se dá v klidu realizovat během jednoho dne. Nejprve je vhodné uhladit povrch, na kterém bude bazén stát. Přímo pod bazén se dává podložka, která brání jeho případnému poškození. Půjde-li o nafukovací bazén, stačí ho rozložit na speciální folii a začít napouštět vodu. Bazén se de facto postaví sám prostřednictvím síly vody.

Příslušenství

Pro pohodlí, zábavu a snadnou údržbu slouží bazénové příslušenství. Stojí za to si je pořídit již při nákupu bazénu, nezřídka je nákup bazénu včetně příslušenství cenově zvýhodněný.

To platí i pro bazén Intex 5,49 x 1,22 m - ULTRAKOMPLETSET s kartušovou filtrací.

K bazénu si pořiďte také praktické schůdky nebo krycí plachtu, která napomáhá čistotě vody v bazénu. Stejně tak i kartušový filtr a filtrační pumpa. Součástí bazénového setu bývá i podložka pod bazén. Jmenované položky patří k elementárnímu zařízení, na které je třeba při stavbě bazénu myslet.

,

Autor: Patrik Farský (text a foto), PePa (foto)

Související články

Jak udržet vodu v bazénu čistou 5  fotek

Jak udržet vodu v bazénu čistou

Každý chce mít ve svém bazénu čirou čistou vodu bez bakterií, virů, plísní, kvasinek, řas a hub. Proti tomu všemu, co vodu přirozeně znečišťuje, pomáh ...


Prasklý bazén? Nevadí, slepte si ho. 9  fotek

Prasklý bazén? Nevadí, slepte si ho.

K dovoleným, letním radovánkám i chalupaření neodmyslitelně patří koupání. Mnohým z nás se nechce tlačit v davu na koupališti a tak si pořídil, nebo s ...


Připravujeme bazén k zimnímu spánku 15  fotek

Připravujeme bazén k zimnímu spánku

Na příjemné letní koupání na zahradě už můžeme jenom vzpomínat. Teď už je nejvyšší čas bazén dobře zazimovat. Není to příliš složité, jen je nutné ...


Jak se správně starat o vodu v bazénu 5  fotek

Jak se správně starat o vodu v bazénu

Sezona zahradních bazénů a příjemných horkých dnů u vody je v plném proudu, i když skutečně slunné chvíle se v současnosti dají počítat spíše na ho ...


Tip pro bazén 1  fotek

Tip pro bazén

Objevili jsme novinku, kterou dodává firma Deceuninck. Jedná se o nový typ krytů na bazény. Teplé letní počasí za chvíli skončí a právě kryt na ven ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
10
Zastřešení bazénu jaké? Bazény a závlahy
Poslední příspěvek: 30.4.2019 06:40 Lada
9
čím čistit zámkovou dlažbu Zahrada
Poslední příspěvek: 13.4.2019 19:25 Jaroslav Marinak
1
bazénové schůdky Bazény a závlahy
Poslední příspěvek: 27.1.2018 17:46 Romana
1
Jak zkrášlit betonovou stěnu? Zahrada
Poslední příspěvek: 20.9.2015 18:43 Magdalna Kuchaříková
1
Jezírko a měděné svody Bazény a závlahy
Poslední příspěvek: 5.4.2013 14:10 Jan Pudil
0
Kapková závlaha Bazény a závlahy
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Smartiri
0
koupací jezírko bez řas Bazény a závlahy
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jana
0
folie do bázenu z palet Bazény a závlahy
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 luis
10
Zastřešení bazénu jaké? Bazény a závlahy
Poslední příspěvek: 30.4.2019 06:40 Lada
9
čím čistit zámkovou dlažbu Zahrada
Poslední příspěvek: 13.4.2019 19:25 Jaroslav Marinak
1
bazénové schůdky Bazény a závlahy
Poslední příspěvek: 27.1.2018 17:46 Romana
1
Jezírko a měděné svody Bazény a závlahy
Poslední příspěvek: 5.4.2013 14:10 Jan Pudil
1
Jak zkrášlit betonovou stěnu? Zahrada
Poslední příspěvek: 20.9.2015 18:43 Magdalna Kuchaříková
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×