Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Nadokenní překlad POROTHERM VARIO – volba zastínění i úspora energie

Nadokenní překlad POROTHERM VARIO – volba zastínění i úspora energie
Stavíte rodinný dům a zvažujete, jak vyřešíte zastínění oken? Keramobetonový POROTHERM překlad VARIO od společnosti Wienerberger umožňuje instalaci venkovní rolety nebo žaluzie. Venkovní rolety a žaluzie poskytují řadu výhod, mezi něž patří například zvýšení zabezpečení domu nebo nižší náklady na energie potřebné na vytápění v zimě, či na klimatizaci v létě.
reklama

POROTHERM nadokenní překladVARIO byl speciálně vyvinut pro stavby z kompletního cihlového systému POROTHERM. Protože disponuje stejnou výškou jako cihly, je použití při výstavbě velmi snadné.

Široké možnosti uplatnění nadokenního překladu

Díky široké nabídce délek od 1 až po 3,25 m poskytuje velké možnosti uplatnění při výstavbě. Vzhledem k tomu, že na stavbu je dopravován výhradně v ucelené dodávce, která obsahuje překlad i tepelně-izolační prvek, zaručuje správné provedení tepelné izolace. S překladem lze ručně manipulovat, takže na stavbu není nutné zajišťovat speciální techniku. VARIO je vhodný jak pro jednovrstvé zdivo bez zateplení o tloušťkách od 365 mm do 440 mm, tak ho lze využít pro domy s vnějším zateplením, tedy na vnitřní nosnou část obvodové stěny o tloušťce 240 nebo 300 mm.

Varianta pro rolety i žaluzie

Nadokenní překlad VARIO zaujme stavebníky už svojí cenou – ta je oproti stávajícímu řešení o 20 % nižší, což umožňuje snížit náklady na výstavbu. Jeho hlavní výhodou je ale možnost volby typu překladu dle plánované varianty zastínění okna. Konkrétně typ VARIO R je určen pro zabudování rolety, do VARIO Z patří žaluzie.

Šetřete a buďte v bezpečí

Žaluzie či rolety bydlení nejen zastíní a ochrání před hlukem z ulice, ale mají vliv i na spotřebu energií. Díky nim v zimě z domu neuniká tolik tepla a naopak v létě dovnitř nepronikne horko zvenčí. Významně tak lze snížit výdaje na vytápění a za klimatizaci. Rolety a žaluzie navíc patří mezi bezpečnostní prvky, jejich osazením lze získat výhodnější podmínky pro pojištění domu.

Přehledné označení

Přestože jsou POROTHERM překlady VARIO k dispozici v rozměrech od 1 až do 3,25 m, lze na stavbě rychle, jednoduše a bez metru zjistit, o jakou délku se jedná. Stavebníci tuto informaci najdou uvedenou vždy přímo na překladech i tepelně-izolačních prvcích, které jsou nedílnou součástí dodávky.

Montáž zvládnete i sami

Při instalaci rolet či žaluzií stavebníkům pomůže výrobcem přiložený návod. Montáž i údržba stínicí techniky jsou ve srovnání s konkurenčními výrobky o poznání jednodušší. Koncový zákazník – stavebník – bez problémů sám zvládne správné osazení překladů na rodinném domě. Překlady VARIO jsou výrazně lehčí a umožňují tak snazší manipulaci. Díky komplexnosti dodávky se při montáži zastínění nemusí stavebníci obávat žádných dalších nepředvídaných nákladů.

Více informací naleznete na www.wienerberger.cz.

Autor: Wienerberger (Tisková zpráva)

Související články

POROTHERM EKO – nový trend v cihlách 3  fotek

POROTHERM EKO – nový trend v cihlách

Pro stavebníky domů požadujících vysokou kvalitu, zdravé a současně energeticky úsporné bydlení, je určena novinka POROTHERM 40 EKO a POROTHERM 44 EKO ...


Dvě ocenění pro POROTHERM 3  fotek

Dvě ocenění pro POROTHERM

Ziskem dvou cen se může pochlubit společnost Wienerberger cihlářský průmysl. Druhý ročník soutěže Stavební výrobek - technologie roku 2009, jejímž poř ...


reklama
reklama

reklama
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×