Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Na rekonstrukci bytu jedině s kvalitním stavebním nářadím Narex

Na rekonstrukci bytu jedině s kvalitním stavebním nářadím Narex

Dříve na úpravu příbýtku lidem stačila sekera, později kladivo, dnes si neumíme představit provádět rekonstrukci v bytě bez kvalitního nářadí. Vrtačka s příklepem umožňuje široké použití. Úhlové brusky patří neodmyslitelně k nejpoužívanějšímu a nejvíce zatěžovanému elektrickému ručnímu nářadí. Vrtání do armového betonu, betonových prefabrikátů či přírodního kamene se neobejde bez použití elektropneumatického kladiva. Ať už vlastníte jedno nebo druhé, od každého nářadí očekáváte především dlouhodobý výkon.

reklama

Kompaktní příklepová vrtačka NAREX

Konstrukce této kompaktní příklepové vrtačky EVP 13 E-2H3 je provedena výhradně z kvalitních dílů a materiálů, což lze v této cenové kategorii považovat za nepříliš obvyklé. Mimořádné užitné vlastnosti stroji dodává přesná hliníková převodová skříň, díky níž je celý stroj mnohem stabilnější, výkonnější a lépe tak snáší vysoké pracovní tempo. Elektronická regulace vrtačky EVP 13 E-2H3 umožňuje vhodné nastavení otáček podle druhu materiálu a typu použitého nástroje. Pomocí dvourychlostní převodovky lze zvolit optimální otáčky pro vrtání do měkkých či tvrdých materiálů, pro šroubování, anebo pro řezání závitů. Plynulý rozběh na spínači slouží k bodově přesnému navrtávání materiálu. Jako dlouhodobě nejvhodnější alternativou pro příklepové vrtání se ukázalo být zubové sklíčidlo. Na rozdíl od rychloupínacích sklíčidel nabízí pevné sevření a bezpečné dotažení příklepem hodně namáhaného vrtáku. Narex vrtačku dodává se zubovým sklíčidlem, s dorazovou tyčí pro nastavení hloubky vrtání a s přídavným držadlem.

Malé úhlové brusky

Úhlové brusky patří neodmyslitelně k nejpoužívanějšímu a nejvíce zatěžovanému elektrickému ručnímu nářadí v profesionální řemeslnické sféře, elektroinstalacích, instalatérství, průmyslu a stavebnictví. Brusky s kotoučem se začaly používat začátkem 30. let minulého století ve slévárnách k obrušovaní a cídění odlitků. Rozšířily se s nástupem svařovaných konstrukcí, kde se osvědčily při začišťování svárových spojů. Postupem času prošly úhlové brusky řadou inovačních změn a modernizací. Od brusek bez dvojité izolace až k současným kompaktním modelům pro každodenní pracovní nasazení. K nim se řadí i kompletní sortiment profesionálních brusek NAREX, rozšířený o novou řadu uhlových brusek pro opracování kovů.

Malé úhlové brusky s průměrem kotouče 115 nebo 125 mm má NAREX v portfoliu již několik let, nyní k nim přidává výkonnou brusku s digitální elektronikou (s příkonem 1400 W). Elektronika zajišťuje pozvolný rozběh motoru při spuštění brusky, při zatěžování udržuje stálé otáčky motoru a při extrémních zátěžích je schopna zasáhnout buď přerušením odebíraného proudu, nebo přepnutím motoru do tzv. chladícího režimu (pokud vlivem zatížení teplota ve vinutí statoru překročila hranici cca 180° C). Např. bruska EBU 13-14 E má tzv. pancéřované vinutí statoru (ochranný povlak vinutí statoru proti větším nasátým částicím a proti možným zkratům na vodivých můstcích mezi vinutím a usazeným prachem), čímž se podstatně zlepšuje odolnost motoru při hrubém opracovávání ocelových nebo litinových dílů a také se výrazně prodlužuje životnost brusky. Elektronika je také doplněna ovladačem, na němž lze volit otáčky s ohledem na opracovávaný materiál.

Nejvýkonnější úhlová bruska EBU 23-26 A je navržena tak, aby splňovala nejvyšší nároky uživatelů, a to zejména s ohledem na jejich každodenní práci. Jako jedna z mála na trhu disponuje takovým vybavením, které v těžkých pracovních podmínkách zlepšuje nejen výkon stroje, ale především usnadňuje práci a zvyšuje tak bezpečnost obsluhy.

3kg kombinované kladivo pro montáže a instalace

Víceúčelové kladivo EKK 26 E je určeno k vrtání s příklepem i bez příklepu, k sekání a šroubování. Štíhlá a kompaktní konstrukce, nízká hmotnost a jednoduchá ovladatelnost stroje zajišťují dobrou operativnost při montážních úkonech, upínací hlava se systémem SDS-plus zase umožňuje rychlou a pohodlnou výměnu nástrojů. Stroj je vybaven velkoplošným elektronickým spínačem pro přesné bodové navrtávání materiálu a regulaci otáček. Bezpečnost obsluhy při nenadálém zaseknutí vrtáku zajišťuje kluzná spojka, která převodový mechanizmus okamžitě odpojí od motoru.

Pokud se na rekonstrukci svého domova teprve chystáte, určitě si připravte to správné nářadí. Takové, které vás v té nejdůležitější chvíli nezradí a dobře vám slouží. Vždyť veškeré nástroje nám mají především práci ulehčit. A pokud se snažíme ušetřit nákupem levného pomocníka, může se také stát, že uprostřed největšího úsilí vypoví službu a nechá vás ve štychu.

Autor: Narex (text a foto)

Související články

Nová generace vysavačů do dílny i na stavbu 4  fotek

Nová generace vysavačů do dílny i na stavbu

Každý správný montér či kutil ví, že nejlépe se dělá v prostředí čistém, bez prachu či různého nepořádku. Přesto ne v každém provozu se úklid dodrž ...


Listová pila s patentovaným vedením pilového plátku 7  fotek

Listová pila s patentovaným vedením pilového plátku

Lidé pracující se dřevem, laminátem a dalšími materiály ocení elektrickou listovou pilu, která šetří čas i námahu při zhotovování či úpravách danéh ...


Nové řetězové pily NAREX - Připravte si dřevo, bude to nářez! 19  fotek

Nové řetězové pily NAREX - Připravte si dřevo, bude to nářez!

Společnost NAREX, výrobce profesionálního ručního elektrického nářadí, přináší 3 nové modely z řady řetězových pil o jmenovitém příkonu 2 400W, čímž s ...


reklama
reklama

reklama
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×