Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Velká poptávka po hypotékách na Moravě

Velká poptávka po hypotékách na Moravě
Ačkoliv by se mohlo zdát, že v současné nejisté době klesá zájem o stavění jak soukromé, tak s developery, situace se mění podle krajů. Tak například Jihomoravský kraj patří k regionům s nejstabilnější poptávkou po hypotékách.
reklama

Zatímco za celou Českou republiku se v prvním čtvrtletí snížil objem poskytnutých hypotečních úvěrů občanům meziročně o 31 %, v Jihomoravském kraji byl rozdíl pouhých 15 %. Hypoteční banka včetně svých partnerů jako lídr trhu dokonce vykázala nárůst objemu poskytnutých hypoték v Jihomoravském kraji o 14 %, a to na 684 mil. Kč.

V prvním čtvrtletí roku 2009 bylo poskytnuto občanům v Jihomoravském kraji podle statistik Ministerstva pro místní rozvoj celkem 1115 hypotečních úvěrů v celkovém objemu 1,89 miliardy korun. Za první čtvrtletí roku 2008 to bylo 1355 hypoték za 2,24 miliardy korun. Jihomoravský kraj byl tak na začátku roku regionem s nejmenším poklesem objemů poskytnutých hypoték.

Také v Brně je u klientů Hypoteční banky nejoblíbenějším produktem hypoteční úvěr do 85 % zástavní hodnoty nemovitosti s fixací úrokové sazby na 5 let. Přibližně 60 % schválených hypoték má pětiletou fixaci sazeb.

Stabilnímu zájmu o hypotéky na jižní Moravě pomáhá také pestrá nabídka nových i starších bytů. Například v Brně a okolí využívají zájemci hypotéku především na nákup bytu a rodinného domu. Z hlediska pozemků mají největší zájem o stavební parcely v severozápadní části od Brna, která je oblíbená především díky přírodě.

Ze statistik Hypoteční banky:

 • Jihomoravský kraj je z hlediska objemu druhým největším regionem hypotečního trhu za Prahou, v žádném z dalších krajů nebylo uzavřeno více než 1 000 hypoték za čtvrtletí.
 • Nejmladší klienti jsou právě z Jihomoravského kraje – více než čtvrtinu klientů loni tvoří lidé z věkové skupiny 25 až 29 let.
  • Více informací naleznete na www.hypotecnibanka.cz

   Autor: Tisková zpráva, Homestyle (foto)

   Klíčová slova:


   Související články

   Hypotéku uzavřete i po webu 1  fotek

   Hypotéku uzavřete i po webu

   Pokud máte internet, jistě jste již objevili kouzlo výhod platby faktur a složenek nebo uzavírání pojištění z klidu domova. Ano, internet je fenomén, ...


reklama
reklama

reklama
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×