Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Jak ušetřit na montáži žaluzií?

Jak ušetřit na montáži žaluzií?

Život bez žaluzií či rolet je například pro jižanské národy nepředstavitelný a stěží u nich najdete jedno jediné okno, které je nemá. Důvod je logický – s ostrými slunečními paprsky by se nedalo celý den vydržet. U nás mají žaluzie také své opodstatnění a to nejen v létě, kdy slunce ostře svítí, ale i v zimě, kdy nás oslňuje bílý sníh. Máte strach, že se jedná o příliš drahý špás? Tak si je namontujte sami. Řekneme vám jak na to.

reklama

Krok č. 1. – Výběr žaluzií

Pohodlně se usaďte k počítači. Nemusíte vůbec chodit do obchodu, protože nabídka žaluzií na internetu je velmi pestrá a vzhledem k výrazné konkurenci naleznete i velice příjemné ceny, leckdy nižší než v kamenných obchodech a hobby marketech. Výběr si dobře rozmyslete a ukažte vámi vybraný design rodině – víc hlav víc ví. Hlavně nikam nespěchejte, výběr je tím nejdůležitějším krokem. Mějte také na paměti, že žaluzie by měly být barevně, ale i typové sladěné. Pokud se rozhodnete pro horizontální bílé žaluzie, pořiďte si stejné do celého bytu.

Žaluzie si vybírejte i podle toho co přesně od nich očekáváte – jestli potřebujete kompletní zatemnění, nebo jen mírné zastínění, izolaci tepla, zvuku….

Krok č. 2. – Vyměření žaluzií

Připravte si svinovací metr, tužku, pravítko a papír. A jednoduše změřte šířku nahoře, uprostřed a dole a výšku skla v okenním křídle, včetně gumového těsnění, z interiérové strany. Třetí rozměr, který musíte změřit, je hloubka zasklívací lišty, dle které zjistíte, zdali bude potřeba zakoupit distanční podložku – v případě, že bude hloubka příliš malá. U každého konkrétního typu žaluzií je vždy v návodu napsán rozměr, pod který je podložku nutné pořídit.

Krok č. 3. – Montáž

Samotná montáž je velmi jednoduchá, zpravidla vám k ní stačí pouze vrtačka, šroubovák, či kleště. Některé eshopy se stínící technikou poskytují návody na montáž i vyměření ke každému produktu. A to nejen textové, ale i s podrobnými instruktážními videi. Díky nim si budete jistější a nic nezkazíte. A pokud by vám to ani tak nešlo, jednoduše zavoláte na infolinku a necháte si poradit.

Na kolik mě to vyjde?

Když si koupíte žaluzie online a sami si je namontujete, můžete ušetřit až 70 % - což sice zní jako neuvěřitelná suma, ale pokud odečtete mzdu řemeslníka, který by k vám jinak musel jet dvakrát – na zaměření a na montáž, není to natolik neskutečné. O reálném cenovém srovnání si přečtěte na blogu eshopu zaluziedomu.cz – rozdíl mezi koupí na internetu a objednání firmy s montáží je skoro trojnásobný.

Pokud uvažujete o koupi žaluzií, zaplaťte jen za materiál, neplaťte za montáž. Namontovat žaluzie je nejen snadné, ale i velmi zábavné. Tak to vyzkoušejte!

Autor: zaluziedomu.cz

Související články

Potřebujete rychle utěsnit okna? 2  fotek

Potřebujete rychle utěsnit okna?

Máte okna, která vám po všech stránkách vyhovují přesně do té doby, než začne venku pořádně foukat?


Zapravení ostění okna nebo dveří – snadno a rychle se sádrovou omítkou 9  fotek

Zapravení ostění okna nebo dveří – snadno a rychle se sádrovou omítkou

Od rozhodnutí vyměnit stará okna nebo dveře za nové vás obvykle odradí obava z poškození okolních omítek a neestetických fleků, které v ní po úpravách ...


Okna patří květinám aneb parapety 11  fotek

Okna patří květinám aneb parapety

Většina květin a rostlin má rádo světlo nebo polostín a ten se nejlépe hledá u okna na dostatečně nosném a širokém parapetu. Co si však počít, když n ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
0
Stínění oken Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Milos novy
0
KŘUPE PODLAHA. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
Podlaha mi křupe. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
www.supersoused.cz - má někdo reference?? Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mirek Sýkora
0
Přeskládání parket - co použít jako podklad Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jan Novak
0
Porucha myčky Fagor Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Zuzana Dvořáková
0
Čím vytmelit díru v desce linky na baterii Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mil Plam
0
Čím přilepit umakart na lince Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jaroslav Patrný
1
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×