Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Můžete si koupit lampu a stát se světlem aneb Solární lampa Sunnan

Můžete si koupit lampu a stát se světlem aneb Solární lampa Sunnan
Ne, nedivte se tomuto slovnímu spojení, je pravdivé. Český Kutil se na tiskové konferenci, pořádané společností Ikea, dozvěděl o zajímavé iniciativě, která prosvětlí temné večery mnoha dětem. A rozhodl se o ní informovat své čtenáře, z nichž se pak také mohou stát novodobí Světlonoši.
reklama

Stejně jako školní rok nezačíná ve všech zemích světa prvního září, není pravidlem, že všechny děti na naší planetě mohou chodit do školy. A i když do ní třeba chodí, existují miliony dětí, které si po setmění nemohou číst, nemohou psát úkoly, ani si kreslit a hrát. Žijí totiž v oblastech, kde není zavedena elektřina. A právě některému z těchto dětí se můžete stát světlem, přesněji řečeno – projasnit mu temné večery a umožnit mu učit se a hrát si.

Ikea se již od roku 2005 celosvětově zapojuje do sociálních projektů, jejichž hlavními partnery jsou dvě přední celosvětové organizace UNICEF a Zachraňte děti. A právě teď se s UNICEF snaží prozářit život dětem v rozvojových zemích.

Proto společnost vyvinula solární lampu Sunnan, v níž je skloubena úsporná LED technologie se solárními panely. Po 9–12 hodinách nabíjení panelu na slunci lampa vydá čtyři hodiny jasného světla. Protože nepotřebuje elektřinu, lze ji používat prakticky kdekoliv. Také v našich podmínkách se uplatní. Může zdarma svítit při čtení v posteli nebo malým dětem, které se bojí uléhat ve tmě, v pokoji před usnutím. V noční chodbě jemně posvítí na cestu, je po ruce pro případ výpadku proudu, na dovolené vám od ní nechytí stan, užijete ji i na cestách, v autě apod.

Za každou solární lampu Sunnan (stojí 499 Kč), nabízenou v pěti výrazných barvách a prodanou v obchodech Ikea po celém světě, je jedna lampa věnována fondu UNICEF, aby prozářila život jednoho dítěte. Pro země rozvojového světa se vyrábí verze lampy, která je natolik odolná, aby se nepoškodila v těžkých životních podmínkách, a je vybavena solární baterií, schopnou vydržet vysoké teploty.

První zásilky budou směřovat do Pákistánu, aby pomohly dětem v táborech pro lidi, kteří museli uprchnout ze svých domovů a žijí v odlehlých vesnicích Baluchistánu a severozápadní pohraniční oblasti.

Více se o této a podobných aktivitách dozvíte zde.

Autor: Elena a Ikea (text), Ikea (foto)

Související články

Jednoduché proměny vašeho domova 2  fotek

Jednoduché proměny vašeho domova

„Snadná proměna domova“, to je heslo, které se stalo hlavním tématem následujícího obchodního roku v IKEA, jehož cílem je umožnit zákazníkům, aby si i ...


Budete renovovat kuchyni? 2  fotek

Budete renovovat kuchyni?

Je jaro a mnozí z vás se pustili do rekonstrukcí, renovací a vůbec vylepšení svých domů a bytů. Ve většině případů je místem, kde se rodina nečastěji ...


Design patří do skutečných domovů 11  fotek

Design patří do skutečných domovů

Společnost IKEA vytvořila pro návštěvníky letošního Designbloku v rámci své expozice rozsáhlý interaktivní prostor, ve kterém si návštěvníci mohli pro ...


reklama
reklama

reklama
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×