Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Mladí designéři mají barevnou aneb Vypínače Levit®

Mladí designéři mají barevnou aneb Vypínače Levit®

ABB s.r.o., její organizační jednotka Elektro-Praga, představila novou designovou řadu zásuvek a vypínačů Levit®. Základní návrh této řady vzešel z rukou mladého českého designéra Jana Čapka, který v sobě umně skloubil nadčasovost, kreativitu a praktický přístup z pohledu vyrobitelnosti v sériových podmínkách. Nová řada Levit® rozšiřuje stávající nabídku ABB vypínačů na 16 designů a dokazuje, že i obyčejná zásuvka může být malým uměleckým dílem.

reklama

Levit® je jak elegantní, tak nadčasový, ale i hravý a individualistický. Čistá moderní linie s širokou škálou barevných kombinací jej předurčuje pro uplatnění v mnoha směrech architektury, jak v bytové oblasti, tak v moderních prostorách kanceláří, zábavních center, hotelových zařízeních, díky kreativnímu a přesto velmi univerzálnímu designu.

Základním rysem designu je, že rámečky a kryty přístrojů jsou složeny ze dvou vrstev, díky čemuž se horní barevné plochy vznášejí či levitují nade zdí, jako létající koberec nad arabskou pouští, z čehož také pochází samotný název řady. V základní nabídce je 11 barevných kombinací počínaje standardní bílou přes odstíny kávové a metalické až po pastelově svítivé barvy. Z nich lze vybrat vhodnou kombinaci jak pro masové instalace, tak pro milovníky klasiky, či pro pestré, odvážné a architektonické instalace.

Hlavní umění designu Levit® ale spočívá nejen v pestrých barvách a univerzálním designu, ale také v možnosti kombinovat spodní díly s horními v divokém reji barev. Pokud majitele po pár letech omrzí oranžová, vybere si novou barvu vrchního krytu rámečků, vypínačů a dalších přístrojů a jednoduše sejme a pak nacvakne nové výměnné díly krytů ve zvolené barvě. Designová hra s vypínači má v nabídce jedenáct barevných kombinací počínaje standardní bílou, přes odstíny kávové a metalické až po pastelově svítivé barvy. Tyto základní kombinace je možné rozdělit do tří skupin, a to podle toho, jakou barvu mají dolní díly u dané horní barvy.

Designová řada Levit® obsahuje také veškeré přístrojové vybavení pro moderní elektroinstalaci – spínače se signalizací řešenou LE diodami, žaluziové spínače, datové zásuvky, televizní zásuvky, ale i moderní kryty pro HDMI, či USB zásuvky. Samozřejmostí jsou stmívače včetně verzí pro LED zdroje, digitální termostaty, pohybové senzory a FM rádio do zdi.

Designér Jan Čapek na sebe upozornil už před deseti lety, kdy se spolužákem z VŠUP v Praze Kryštofem Nosálem navrhl pánskou lifestylovou pračku Washman. Proslavil se také v souvislosti s ergonomickým tvaroslovím lahví pro Karlovarské minerální vody a letos získal prestižní ocenění Czech Grand Design 2013 coby Designér roku za set nafukovacích hraček Pes Bulík a Formule pro Fatra Napajedla.

ABB (www.abb.cz) je přední světovou společností působící v oblasti energetiky a automatizace. Umožňuje zákazníkům ze sféry průmyslu a výroby a distribuce energií zlepšit jejich výkonnost při současném snížení dopadu jejich činností na životní prostředí. ABB má kolem 150 000 zaměstnanců ve více než 100 zemích světa. V České republice působí na osmi lokalitách a zaměstnává více než 3300 lidí.

Autor: ABB (tisková zpráva)

Související články

Decento - působivý design s duší 5  fotek

Decento - působivý design s duší

Krásně jednoduchý kulatý tvar, špičkový materiál. To jsou hlavní rysy designu domovní elektroinstalace – spínačů a zásuvek Decento®. Skutečné porcelán ...


Skončila soutěž o elektroinstalační materiál ABB a další ceny 7  fotek

Skončila soutěž o elektroinstalační materiál ABB a další ceny

Levit® má mnoho tváří. Může být jak elegantní, tak nadčasový ale i hravý a individualistický. Vypínače a zásuvky Levit® , to je pestrost čisté mode ...


Jedná jako muž, myslí jako žena, přátelský k dětem. Kdo? Egon! 12  fotek

Jedná jako muž, myslí jako žena, přátelský k dětem. Kdo? Egon!

Jak moc při stavbě nebo rekonstrukci přemýšlíte o elektroinstalaci? Je vaším jediným požadavkem, aby byly vypínače a zásuvky tam, kde je budete potře ...


Nové stmívače ABB pro LED zdroje 3  fotek

Nové stmívače ABB pro LED zdroje

Dokonalá souhra = dokonalá světelná pohoda. 100% kvalita stmívání a úspora energie. Dokonalé stmívání LED zdrojů (žárovek a retrofitů) v podání ABB je ...


reklama
reklama

reklama
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×