Warning: file_get_contents(https://ceskykutil.cz/service/newurl/materialy/zdivo-a-omitky/tepelne-izolacni-obvodove-zdivo-super-izo): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /www/doc/www.ceskykutil.cz/www/sites/default/system/page/PageController.php on line 422
 Tepelně-izolační obvodové zdivo SUPER IZO - Český kutil.cz
Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Tepelně-izolační obvodové zdivo SUPER IZO

Tepelně-izolační obvodové zdivo SUPER IZO
Klatovská společnost BETONOVÉ STAVBY – GROUP s.r.o. je výrobcem a dodavatelem kompletního stavebního systému pro hrubé stavby, který sestává z tepelně-izolačních tvárnic SUPER IZO (alt. IZO PLUS), vnitřního nosného a nenosného zdiva, bednících dílců, stropních konstrukcí BSK a BSSP, doplňkem jsou též kompletní komínové systémy BLK a PLEWA (SRN).
reklama

Stěnové dílce zdiva SUPER IZO jsou liaporbetonové sendvičové tvárnice určené pro jednovrstvé obvodové nosné i výplňové zdivo tloušťky 300 mm, určené pro stavby s požadavkem na vysoký tepelný odpor (R = 3,44 m2K/W bez omítek, s tepelně-izolačními omítkami R = 3,73 m2K/W (U= 0,268 W/m2K) a tepelnou akumulaci stěny při zachování malé tloušťky obvodového zdiva zajišťující maximální využití obestavěného prostoru. Zdivo z tvárnic SUPER IZO je možné použít pro rodinné domy, vily, bytové domy i pro stavby průmyslové (výrobní haly, provozovny, zateplené sklady a garáže, autoservisy, čerpací stanice, prodejny) popř. pro stavby občanské vybavenosti (školy, tělocvičny, hotely, vodojemy, čistírny odpadních vod atd.) s omezením do výšky max. 4–5 podlaží.

Základním materiálem použitým pro výrobu stěnových dílců zdiva SUPER IZO je mezerovitý liaporbeton. Pro jejich výrobu je použito výhradně přírodních pálených (liapor) a nepálených materiálů – tj. křemičitého písku, kamenné drtě, cementu a vody. Podle patentem chráněného postupu se k této směsi přikládá ve vibrolisovacím zařízení vložka z tvrzeného stabilizovaného samozhášivého polystyrenu (styroporu). Tím vzniká základní konstrukční sendvičový prvek.

Při vývoji systému stěnových dílců zdiva SUPER IZO byl kladen největší důraz na vylepšení tepelně-izolačních vlastností a snížení hmotnosti obvodového zdiva. Spojením liaporbetonu s polystyrénovou izolací vznikl dokonalý sendvičový blok, který je oproti klasickým zdicím materiálům lehčí, je výborně opracovatelný (možnost řešení i členitých půdorysů bez tepelných mostů) a výrazně překračuje požadované hodnoty tepelného odporu pro běžnou bytovou výstavbu. V praxi to znamená velkou úsporu nákladů na vytápění oproti klasickým technologiím.

Přidáme-li kompletnost systému (tvárnice rovné, rohové, překladové a věncové), malý počet kusů na 1 m2 zdiva a systém péro + drážka, docílíme i výrazného snížení pracnosti a to jak odbouráním různého dělení, tak i menší náročností na kvalitu pracovníků. Provedením sendvičové konstrukce jedním pracovním cyklem rovněž odpadá případné řešení dodatečného zateplení. Díky dokonalé rovinnosti hotových povrchů (zdivo je možné použít i jako režné) používáme jednovrstvé omítky, při požadavku dvouvrstvých omítek lze užít minimální tloušťky jednotlivých vrstev. Rovněž spotřeba malty při vlastním zdění je minimální díky maltování pouze ložných spár a to v tloušťce max. 10 mm.

Pro hospodárnost systému hovoří i šířka a hmotnost zdiva, která výrazně snižuje náklady na přepravu, i ucelenost stavebního systému, který sestává z řady výrobků, které jsou vzájemně sladěny výškou (vnitřní nosné a nenosné zdivo) nebo se vhodně doplňují (stropní konstrukce systému BSK či panely BSSP, betonové lehčené komíny BLK a PLEWA, bednicí dílce atd.).

Firma Betonové stavby – Group s.r.o. ke svým dodávkám též nabízí propracovaný bezplatný technický servis (zpracování cenových a technických nabídek, zaškolení pracovníků na stavbách atd.).

Více se dozvíte na www.betonstavby.cz.

Autor: komerční prezentace, BS Klatovy (text a foto), PePa (foto)

Související články

Betonové lehčené komíny BLK –  kvalitně a bez kompromisů 9  fotek

Betonové lehčené komíny BLK – kvalitně a bez kompromisů

Firma Betonové stavby – Group, s.r.o. Klatovy nabízí a dodává na náš stavební trh kompletní certifikovaný komínový systém sestávající z lehčených liap ...


Tvárnice pro systém ULTRA THERM 6  fotek

Tvárnice pro systém ULTRA THERM

Globální oteplení, které by mělo snížit naše neustále rostoucí náklady na vytápění, se přes všechny katastrofické scénáře jaksi nedostavuje. Ceny ener ...


LIVETHERM ... pro LIDI s vlastním názorem 7  fotek

LIVETHERM ... pro LIDI s vlastním názorem

Beton vždycky býval a v současné době i je základní stavební hmotou používanou pro stavby rodinných i bytových domů. Betonové tvárnice jsou českému st ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
3
Výběr žumpy Stavební materiály
Poslední příspěvek: 18.9.2018 11:47 Zuzana
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Zbělení cihel s vodním sklem Stavební materiály
Poslední příspěvek: 21.6.2016 10:27 Pavel Dufek
0
střecha podzemního domu Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Petr
0
Nová koupelna-vybavení Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 adéla malá
0
instalace odpadů pvc Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Petr
0
Betonové tvárnice Svahovka Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 roman suchánek
3
Výběr žumpy Stavební materiály
Poslední příspěvek: 18.9.2018 11:47 Zuzana
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Zbělení cihel s vodním sklem Stavební materiály
Poslední příspěvek: 21.6.2016 10:27 Pavel Dufek
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×