Warning: file_get_contents(https://ceskykutil.cz/service/newurl/materialy/strecha/vlaknocementova-stresni-krytina): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /www/doc/www.ceskykutil.cz/www/sites/default/system/page/PageController.php on line 422
 Nátěr střechy pro delší životnost - Český kutil.cz
Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Nátěr střechy pro delší životnost

Nátěr střechy pro delší životnost
Dříve oblíbené eternitové krytiny obsahující azbest jsou v současnosti nahrazeny ekologicky vyhovující vláknocementovou střešní krytinou. Tyto krytiny, které jsou vyrobené na bázi cementu a umělých vláken, mají vlastnosti eternitu, jsou však zdravotně nezávadné. Výrobci nabízejí širokou škálu jejich provedení od hladkých šablon po vlnité desky, různých velikostí. Krytina tvoří otěruvzdorný, tvrdý, trvanlivý povrch, odolávající povětrnostním vlivům.
reklama

Ke zvýšení životnosti vláknocementové střešní krytiny a k dlouhodobému zachování všech zmiňovaných výhod je doporučována údržba povrchu této krytiny. Zabrání se tak jejímu mechanickému poškození, vznikajícímu ztrátou pevnosti materiálu i usazováním mechů a lišejníků.

K povrchové úpravě vláknocementové střešní krytiny i její stabilní údržbě doporučujeme použít hydroizolační nátěrový systém ETERNAL na střechy, který tvoří:

1. Penetrační nátěr – Forte penetral

 • Penetrace zajišťuje sjednocení povrchu, zlepšení přilnavosti následných vrstev a snížení nasákavosti natíraného materiálu. Tvoří žádoucí pojivový můstek mezi povrchem natíraného materiálu a vlastní nátěrovou hmotou.

2. Ochranný nátěr – ETERNAL na střechy

 • Trvale pružná nátěrová hmota pro ochranné nátěry a drobné opravy vláknocementové střešní krytiny.

Rady a tipy k natírání:

 • K nátěru vláknocementové střešní krytiny vyberte barvu speciálně určenou k tomuto účelu s možností jejího dalšího použití i na klempířské doplňky střechy, např. ETERNAL na střechy.
 • ETERNAL na střechy je hydroizolační nátěrová hmota, která vykazuje velmi dobrou přídržnost k podkladu, pružnost nátěru překlene i drobné trhlinky a vady podkladového materiálu.
 • Z podkladu je nutné pečlivě odstranit nečistoty, zbytky starých nátěrů, měch a lišejníky! Nová vrstva nátěru nemá šanci se dlouho udržet na vadných, s podkladem pevně nespojených místech! Bez opravdu pečlivého očištění se raději do nátěru nepouštějte, je to zbytečná práce a vyhozené peníze za barvu!
 • Podklad je třeba pečlivě odmastit, nejlépe roztokem saponátu s následným oplachem vodou, a to nejlépe vysokotlakou WAP s rotační tryskou, která svým výkonem předčí všechny kartáče, brusné papíry a jarovou vodu aplikovanou smetákem.
 • Penetrace rozhodně není pouhý obchodnický trik! Povrch savých materiálů neumožňuje bez penetrace dostatečné „zakotvení“ nátěru. Nátěr savého podkladu provedený bez penetrace může mít pěkný vzhled, jeho spojení s podkladem je ale nedokonalé. Penetrační nátěr vyplní mikroskopické póry a nerovnosti povrchu savého podkladu a vytvoří základ pro dobré přilnutí nátěrové hmoty.
 • Důkladnou penetrací, a to až do úplného nasycení podkladu, dojde k celkovému sjednocení povrchu střechy a tím následnému zajištění rovnoměrné a stejně dobré přilnavosti ochranného nátěru.
 • Nejvhodnějším obdobím k nátěrům střech je konec léta a podzim, sluneční svit není tak intenzivní, aby způsobil rozpálení povrchu střechy, což je u nátěru nežádoucí!
 • Teplota okolního prostředí nemusí být stejná jako teplota natíraného podkladu střechy, dbejte proto na to, aby k aplikaci docházelo při teplotě doporučené výrobcem.
 • Dodržení doporučené spotřeby a počtu předepsaných vrstev hmoty je zárukou, že nátěr bude mít správnou tloušťku a zajistí tak očekávanou ochranu povrchu střechy.
 • V žádném případě svévolně barvu neřeďte!
 • Dodržet přesný postup aplikace včetně technologických přestávek se rozhodně vyplatí, ušetříte si pozdější nepříjemná překvapení!

Jak postupovat při nátěru:

Eternitová střecha před renovací.

1. Očištění podkladu od mechanických nečistot, zbytků uvolněných starých nátěrů, mechů, lišejníků a odmaštění povrchu technologií WAP s přídavkem saponátu.

2. Penetrační nátěr prostředkem FORTE penetral. Penetraci nanášíme nejlépe štětkou, a to tak dlouho, dokud podklad saje! Příliš se nedoporučuje nanášet penetraci vzduchovým stříkáním. Jen profesionál dokáže nanést penetraci kvalitně a celistvě nástřikem! Doporučená spotřeba je 0,15–0,20 kg/m2.

3. Aplikaci hydroizolační hmoty ETERNAL na střechy provedeme štětkou nebo válečkem, ideálně ve dvou vrstvách, při celkové spotřebě 0,50 – 0,55 kg/m2.

Pepův tip

Podrobné informace k problematice střech, jejich nátěrů, detailně rozebrané aplikační postupy a jiné „vychytávky“ naleznete na internetové adrese www.naterynastrechy.cz.

Autor: komerční prezentace, Austis (text a foto)

Související články

Každá střecha má šanci 10  fotek

Každá střecha má šanci

Vylepšení vzhledu omšelé plechové či eternitové střechy novým nátěrem asi nikoho nepřekvapí. Že se však nátěrem dá zachránit i střecha ze starých bet ...


Přidáte střeše 20 let života 1  fotek

Přidáte střeše 20 let života

Na základě dlouholetých praktických zkušeností s nátěrovými hmotami střešních krytin přichází ETERNAL s novinkou, která je určena k nátěrům krytiny z ...


ETERNAL IN Thermo - barva, která teplem neplýtvá 11  fotek

ETERNAL IN Thermo - barva, která teplem neplýtvá

Máte vysoké náklady na topení? Vlhnou vám zdi? Pozorujete na stěnách tvorbu plísní? Cítíte při kontaktu se stěnou nepříjemný chlad? Potřebujete se zba ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
3
Výběr žumpy Stavební materiály
Poslední příspěvek: 18.9.2018 11:47 Zuzana
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Zbělení cihel s vodním sklem Stavební materiály
Poslední příspěvek: 21.6.2016 10:27 Pavel Dufek
0
střecha podzemního domu Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Petr
0
Nová koupelna-vybavení Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 adéla malá
0
instalace odpadů pvc Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Petr
0
Betonové tvárnice Svahovka Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 roman suchánek
3
Výběr žumpy Stavební materiály
Poslední příspěvek: 18.9.2018 11:47 Zuzana
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Zbělení cihel s vodním sklem Stavební materiály
Poslední příspěvek: 21.6.2016 10:27 Pavel Dufek
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×