Warning: file_get_contents(https://ceskykutil.cz/service/newurl/materialy/strecha/na-strechy-je-eternal-plechova-stresni-krytina): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /www/doc/www.ceskykutil.cz/www/sites/default/system/page/PageController.php on line 422
 Na střechy barvy ETERNAL! - Český kutil.cz
Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Na střechy barvy ETERNAL – plechová střešní krytina

Na střechy barvy ETERNAL – plechová střešní krytina
Plechová střešní krytina je velmi oblíbená a používaná již po staletí. Nejužívanějšími materiály, ze kterých jsou kovové střešní krytiny vyráběny, jsou pozinkované, zinkové, titanzinkové, hliníkové nebo měděné plechy.
reklama

Plechové krytiny jsou oblíbené zejména v horských oblastech, protože splňují vysoké nároky na odolnost povětrnostním vlivům, dlouhou životnost, odolnost a pevnost střechy proti prudkému dešti či krupobití, extrémním mrazům, ale i vysokým teplotám a UV záření. Díky nízké hmotnosti naleznou plechové střešní krytiny své uplatnění především u budov, kde statika nedovolí vyšší zátěž nosných krovů.

Ke zvýšení životnosti plechové střešní krytiny a dlouhodobému užívání všech zmiňovaných výhod je nutná údržba její povrchové úpravy. Barvy ETERNAL jsou specialistou v oblasti střešních nátěrů pro nové i ty starší střešní krytiny, plechové nevyjímaje. Z toho pohledu barvy ETERNAL nabízí a profesionální aplikační firmy doporučují výběr z následujících osvědčených nátěrových systémů, určených speciálně pro tento typ krytiny, rozhodně s přihlédnutím k materiálu podkladu:

1. Ochranný nátěr:

ETERNAL mat akrylátový – základní i vrchní nátěr

 • Tento systém použijte v případě nové střešní krytiny nebo starší krytiny, která nevykazuje známky rezavění.

  2. Systém:

  Antikorozní základní nátěr ETERNAL antikor akrylátový + ochranný vrchní nátěr ETERNAL mat akrylátový

  • Tento systém je doporučen na starší plechové krytiny, kde je podklad povrchově degradován rzí a obecně na plechy z korodujícího materiálu („černá“ ocel).

   Rady a tipy k natírání:

   • K nátěru plechové střešní krytiny vyberte barvu speciálně k tomuto účelu určenou s možností jejího dalšího použití i na klempířské doplňky střechy, např. ETERNAL mat akrylátový.
   • ETERNAL mat akrylátový tvoří hedvábně matné nátěry s vysokou odolností proti povětrnosti.
   • Z podkladu střechy je nutné pečlivě odstranit nečistoty, zbytky starých nátěrů. Nová vrstva nátěru nemá šanci udržet se dlouho na vadných, s podkladem pevně nespojených místech!
   • Rez je třeba co nejlépe mechanicky odstranit (drátěným kartáčem), ulpělé zbytky rzi neumožňují antikoroznímu nátěru přímý kontakt s kovem, a tím přímo zhoršují přilnavost nového nátěru.
   • Podklad je třeba pečlivě odmastit, nejlépe roztokem saponátu s následným oplachem vodou, a to nejlépe vysokotlakou WAP s rotační tryskou, která svým výkonem předčí všechny kartáče, brusné papíry a jarovou vodu aplikovanou smetákem.
   • Odmaštění se netýká pouze nových střech. Také ty staré časem pokryje tenká mastná vrstva vlivem spadu z okolního prostředí! Bez opravdu pečlivého očištění se raději do nátěru nepouštějte, je to zbytečná práce a vyhozené peníze za barvu!
   • Ocelový plech nebo plochy nechráněného železa, a to i ty malé (šrouby, spoje), chraňte antikorozním nátěrem ETERNAL antikor akrylátový.
   • Nejvhodnějším obdobím k nátěrům střech je konec léta a podzim, kdy sluneční svit není tak intenzivní, aby způsobil rozpálení povrchu střechy, což je u nátěru nežádoucí!
   • Dbejte na to, aby k aplikaci docházelo při teplotě doporučené výrobcem. Za slunečného počasí se teplota krytiny může od teploty prostředí podstatně lišit.
   • Dodržení doporučené spotřeby a počtu předepsaných vrstev hmoty je zárukou, že nátěr bude mít správnou tloušťku a zajistí tak očekávanou ochranu povrchu střechy.
   • V žádném případě svévolně barvu neřeďte!
   • Dodržet přesný postup aplikace včetně technologických přestávek se rozhodně vyplatí, ušetříte si pozdější nepříjemná překvapení!

   Jak postupovat při nátěru:

   1. Očištění podkladu od korozních zplodin, mechanických nečistot, zbytků uvolněných starých nátěrů a odmaštění povrchu technologií WAP s přídavkem saponátu.

   2. Ošetření ocelového podkladu a drobných železných součástí střechy antikorozní nátěrovou hmotou ETERNAL antikor akrylátový nejlépe ve dvou vrstvách.

   3. Aplikace barvy ETERNAL mat akrylátový štětcem, válečkem nebo vzduchovým stříkáním ve dvou vrstvách při celkové spotřebě 0,28 – 0,30 kg/m2.

   Pepův tip

   Podrobné informace k problematice střech, jejich nátěrů, detailně rozebrané aplikační postupy a jiné „vychytávky“ naleznete na internetové adrese www.naterynastrechy.cz.

   Autor: Austis (text a foto), sk (foto)

   Klíčová slova:


   Související články

   Střecha pálená nebo střecha betonová? 2  fotek

   Střecha pálená nebo střecha betonová?

   Pokud máte zálusk na tradiční skládanou střechu z tašek, možná rozmýšlíte, zda zvolit tradiční pálenou nebo její betonovou příbuznou. Jejich vlastn ...


   Navštivte Festival dřeva a nářadí v Letňanech 2  fotek

   Navštivte Festival dřeva a nářadí v Letňanech

   Součástí největšího veletrhu pro střechy, fasády, izolace, dřevo, řemeslo a úspory energií STŘECHY PRAHA je nově Festival dřeva a nářadí. Akce prob ...


   Výherci soutěže o vstupenky na veletrh Střechy Praha 2019 2  fotek

   Výherci soutěže o vstupenky na veletrh Střechy Praha 2019

   Veletrh Střechy Praha je největší a jedinečnou akcí v oboru střech v České republice a střední Evropě s tradiční účastí nejvýznamnějších výrobců a ...


   Stavební materiály a jejich výběr - jak to děláte vy? 7  fotek

   Stavební materiály a jejich výběr - jak to děláte vy?

   S jarem se vždycky kromě včel a mravenců vyrojí také množství pilných stavebníků. Přes zimu plánovali, vymýšleli a počítali, a jakmile je to možné, ...


   Každá střecha má šanci 10  fotek

   Každá střecha má šanci

   Vylepšení vzhledu omšelé plechové či eternitové střechy novým nátěrem asi nikoho nepřekvapí. Že se však nátěrem dá zachránit i střecha ze starých bet ...


   ETERNAL IN Thermo - barva, která teplem neplýtvá 11  fotek

   ETERNAL IN Thermo - barva, která teplem neplýtvá

   Máte vysoké náklady na topení? Vlhnou vám zdi? Pozorujete na stěnách tvorbu plísní? Cítíte při kontaktu se stěnou nepříjemný chlad? Potřebujete se zba ...


   Plechová střecha jako nová 8  fotek

   Plechová střecha jako nová

   Představujeme již čtvrtou vítěznou střechou v dlouhodobé soutěži „o nátěr střechy zdarma“, kterou připravuje Český kutil ve spolupráci s výrobcem vodo ...


   reklama
   reklama

   reklama
   Diskuze kutilů
   3
   Výběr žumpy Stavební materiály
   Poslední příspěvek: 18.9.2018 11:47 Zuzana
   1
   Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
   Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
   2
   Stavební folie Stavba a rekonstrukce
   Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
   1
   Zbělení cihel s vodním sklem Stavební materiály
   Poslední příspěvek: 21.6.2016 10:27 Pavel Dufek
   0
   střecha podzemního domu Stavební materiály
   Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Petr
   0
   Nová koupelna-vybavení Stavební materiály
   Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 adéla malá
   0
   instalace odpadů pvc Stavební materiály
   Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Petr
   0
   Betonové tvárnice Svahovka Stavební materiály
   Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 roman suchánek
   3
   Výběr žumpy Stavební materiály
   Poslední příspěvek: 18.9.2018 11:47 Zuzana
   2
   Stavební folie Stavba a rekonstrukce
   Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
   1
   Zbělení cihel s vodním sklem Stavební materiály
   Poslední příspěvek: 21.6.2016 10:27 Pavel Dufek
   1
   Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
   Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
   reklama
   reklama

   Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

   © 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
   Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
   Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.   © 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
   ×