Warning: file_get_contents(https://ceskykutil.cz/service/newurl/materialy/strecha/i-vase-strecha-ma-sanci): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /www/doc/www.ceskykutil.cz/www/sites/default/system/page/PageController.php on line 422
 Eternal: i Vaše střecha má šanci - Český kutil.cz
Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Eternal: i Vaše střecha má šanci

Eternal: i Vaše střecha má šanci
Pohled do kalendáře říká, že je jaro. S ním se spousta z nás konečně naplno promění ve stvoření, nazývané kutil. Kdo má v sobě jen trochu chuti i zápalu tvořit vlastníma rukama a pustit se do vylepšování svého okolí na kterém se podepsala zima, podívá se na dům zvenku a řekne si, že je načase pustit se také do střechy.
reklama

Pokud také přemýšlíte nad investicí do střechy a stojíte před rozhodnutím, zda krytinu sanovat nebo položit novou, připomínáme vám možnost sanovat střešní krytinu speciálním nátěrem (na našich stránkách jsme o této možnosti již informovali) a vytvořit tak levnou variantu „nové“ krytiny a přitom s dlouhodobým efektem. Sanace střech zpravidla spočívá ve vytvoření ochranného systému na povrchu starší krytiny, která ji chrání proti slunečnímu záření, degradaci materiálu a stárnutí.

Střecha není viditelně poškozená, ale působí zašlým dojmem.

ETERNAL – ochrana pro všechny střechy

Pokud se domníváte, že se barvou chrání a zkrášlují pouze plechové střechy, jste na omylu. Tento způsob je vhodný pro všechny typy používaných krytin jakými je vláknocementová, pálená, asfaltová, betonová, šindelová či plechová krytina. Aplikací ochranného systému se oživí barevnost krytiny, která je dále chráněna před UV zářením a dalšími klimatickými vlivy. Životnost krytiny se tím prodlouží minimálně o dalších pět let, pak je možné aplikovat nový ochranný nátěr.

Před aplikací je zapotřebí střechu důkladně očistit.

Po nanesení nátěru vyhlíží ošetřená střecha jako nově položená.

Jeho nanesením dochází k vyplnění pórů a prasklin v krytině, kde jinak může zatékat. Na základě dlouholetých praktických zkušeností s nátěrovými hmotami střešních krytin Eternal vyvinul přípravek určený k nátěrům výše jmenovaných střešních krytin, který umožňuje zakrýt a utěsnit i drobné trhlinky v podkladu pouze jedinou vrstvou. Tím díky svému unikátnímu složení představuje vodotěsný nátěrový film s vysokou přídržností k podkladu, dlouhodobou životností, odolný UV záření a trvale pružný i při nízkých teplotách. Jde o naprosto jedinečné řešením ochrany střech, a to nejen v případě oprav a revitalizací starších střešních krytin.

Plech & spol.

Nezapomnělo se ani na plechové krytiny, které splňují vysoké nároky na odolnost povětrnostním vlivům, dlouhou životnost a pevnost střechy při prudkém dešti či krupobití, vzdorují extrémním mrazům, ale i vysokým teplotám a UV záření. Díky nízké hmotnosti se plechové střešní krytiny uplatní především u budov, kde statika nedovolí vyšší zátěž nosných krovů.

Ke zvýšení životnosti plechové střešní krytiny a k dlouhodobému užívání všech zmiňovaných výhod je nutná údržba její povrchové úpravy. Pro ni Eternal nabízí – a profesionální aplikační firmy doporučují – výběr z následujících osvědčených nátěrových systémů:
Eternal antikor akrylátový – antikorózní základní i vrchní nátěr. Tento systém použijte v případě nové střešní krytiny nebo starší krytiny, která nevykazuje známky rezavění. Eternal mat akrylátový a systém antikorozní základní nátěr Eternal antikor akrylátový + ochranný vrchní nátěr.

Tento systém je doporučen na starší plechové krytiny, kde je podklad povrchově degradován rzí a obecně na plechy z korodujícího materiálu („černá“ ocel). Jak postupovat při nátěru střechy si přečtěte zde.

Rozhodli jste se pro sanaci? Pak vám doporučujeme s ní příliš dlouho neotálet! S rostoucím věkem materiálu střešní krytiny je nutné věnovat výrazně vyšší pozornost přípravě povrchu, na který se bude nátěrová hmota aplikovat.

Další informace o problematice renovací střech naleznete na www.naterynastrechy.cz.

Autor: SH (text), JK a Austis (foto)

Související články

Plíseň na zdi, plíseň v bytě? Jak na ně? Definitivní tečku za plísněmi v interiéru i exteriéru představuje ETERNAL 9  fotek

Plíseň na zdi, plíseň v bytě? Jak na ně? Definitivní tečku za plísněmi v interiéru i exteriéru představuje ETERNAL

Nátěrové hmoty ETERNAL IN steril a ETERNAL antibakteriální jsou řešením, jak se navždy zbavit problému jako je plíseň na zdi, plíseň v bytě, bakter ...


Vyhrajte nátěr střechy za jednu korunu. První kolo akce má vítěze 6  fotek

Vyhrajte nátěr střechy za jednu korunu. První kolo akce má vítěze

Nedávno jsme, milí čtenáři, vyhlásili akci, ve které jste mohli získat 25% slevu na nátěr vaší střechy nebo nátěr střechy za korunu. Čas běží jako div ...


Natíráme vítěznou střechu z Čeřenic 40  fotek

Natíráme vítěznou střechu z Čeřenic

Vážení a milí kutilové, jistě si pamatujete na možnost získat nový nátěr své střechy od našeho partnera, firmy Austis, kterou jsme vám na našich strán ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
3
Výběr žumpy Stavební materiály
Poslední příspěvek: 18.9.2018 11:47 Zuzana
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Zbělení cihel s vodním sklem Stavební materiály
Poslední příspěvek: 21.6.2016 10:27 Pavel Dufek
0
střecha podzemního domu Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Petr
0
Nová koupelna-vybavení Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 adéla malá
0
instalace odpadů pvc Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Petr
0
Betonové tvárnice Svahovka Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 roman suchánek
3
Výběr žumpy Stavební materiály
Poslední příspěvek: 18.9.2018 11:47 Zuzana
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Zbělení cihel s vodním sklem Stavební materiály
Poslední příspěvek: 21.6.2016 10:27 Pavel Dufek
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×