Warning: file_get_contents(https://ceskykutil.cz/service/newurl/materialy/stavebni-chemie/sanitarni-silikon-dulezity-pomocnik): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /www/doc/www.ceskykutil.cz/www/sites/default/system/page/PageController.php on line 422
 Sanitární silikon Ceys – utěsnění spár - Český kutil.cz
Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Sanitární silikon Ceys – utěsnění spár

Sanitární silikon Ceys – utěsnění spár
Neobejde se bez něj žádná stavba či rekonstrukce. I v domácnosti jsou silikonové univerzální a sanitární tmely neocenitelným pomocníkem. Mají až kosmické vlastnosti co se týká odolnosti. Jsou vybaveny vynikající přilnavostí na materiály jako je sklo, keramika, hlazené obklady, dlažby, lakované a nelakované kovy i dřevo. Odolávají plísním, vlhkosti, jsou pružné a trvale elastické. Především v panelových jádrech, kde se při používání pračky vše klepe a třese, je eleasticita silikonu nenahraditelná, protože silikon ve spáře stále těsní, pruží, nevydrolí se a nepraská.
reklama

V domácnosti sanitární silikony užíváme tam, kde jsou problémy s vodou a vlhkostí. Například pro utěsnění spár ve sprchových koutech, kolem van a umyvadel ne bo záchodů, v kuchyních zase kolem dřezů a pracovních desek. Vhodné jsou i k bazénům, nejsou však vhodné pro lepení akvárií.

Druhy použití a vhodnosti aplikace na různé materiály se u jednotlivých výrobců a tmelu liší, nejlépe je přečíst si před koupí návod nebo se orientovat podle grafických symbolů na kartuších.

Cena za silikon je od 100 korun výše.

Prodávají se v cca 310ml plastových kartuších s nanášecím hrdlem. Vhodné je kupovat zboží od zavedených firem s delší působností na trhu (například Ceys ), než nevyzkoušené neznačkové novinky.

Postup

  1. Před použitím silikonu je důležité, aby povrch, kam ho budeme aplikovat, byl suchý, čistý, zbavený prachu a nečistot.

  2. V případě renovace zbytky starého siikonu vyškrábneme tak, abychom nepoškodili obklad nebo vanu. Vhodný je rozpůlený dřevěný kolíček. Okolí spár je možné před aplikací ochránit krycí krepovou páskou.

  3. Silikon naneseme do spáry buď z kartuše upevněné v pistoli, nebo, při plnění menších spár, můžeme použít silikon v tubě.

  4. Po aplikaci vyhladíme silikonový tmel mýdlovou vodou na prstu nebo gumovou profilovou stěrkou.

Pepův tip

Po konci práce uvolníme tlak aplikační pistole a hrdlo zašroubujeme, aby silkon nezatvrdnul. Pokud jsme odřízli zúžené hrdlo a není možné našroubovat koncový uzávěr, můžeme použít celé hrdlo nové nebo uzavřít přívod vzduchu vsunutím hřebíku do hrdla nebo uzavřením igelitem a gumičkou.

Pro odstranění starého nebo zatvrdlého silikonu je možné použít rozpouštědlo - výrobek s názvem ODSTRAŇOVAČ SILIKONU.

Autor: PePa (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Soutěž o silikonové tmely pro těsnění, izolaci či výplně spár 2  fotek

Soutěž o silikonové tmely pro těsnění, izolaci či výplně spár

Koupelnu často považujeme za nejhygieničtější místo v našem domově. Ne vždy tomu tak je díky všudypřítomné vlhkosti a vznikající plísni. Rekonstruk ...


Rekonstrukce koupelen 3. díl – Obklady, doplňky 16  fotek

Rekonstrukce koupelen 3. díl – Obklady, doplňky

Zdi jsou postaveny, sanita usazena a zbývá jen koupelnu obložit a položit dlažbu. Tady je prostor pro vyzkoušení vaší šikovnosti i možnost úspory. Obl ...


Antikutil-silikony aneb patlám, tedy jsem 7  fotek

Antikutil-silikony aneb patlám, tedy jsem

Silikony a tmely naši kamarádi jsou. Práce s nimi je tak jednoduchá, že ji zvládne přece každý. Napatlám a už to drží. Ovšem podle toho to taky vypadá ...


Sanitární silikonové tmely 5  fotek

Sanitární silikonové tmely

Sanitární acetátové silikonové tmely se využívají v domácnostech k těsnění spár, které jsou vystavené zvýšené vlhkosti. To znamená v koupelnách, na to ...


reklama
reklama

reklama
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×