Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Měřící sada na spotřebu elektřiny

Měřící sada na spotřebu elektřiny
Máte vysoké doplatky za elektřinu, přestože se snažíte neplýtvat? Už je to tak, i elektrické spotřebiče stárnou, čemuž napomáhá i vzájemné soutěžení firem, která vyrobí nejúspornější spotřebič na trhu a není třeba připomínat, že se jim to daří lépe, než se předpokládalo, protože už nyní patří chladničky zařazené do energetické třídy A v podstatě mezi ty nejméně úsporné na trhu. Koho by třeba kdysi napadlo, že nebude muset svou mrazničku odmrazovat, protože to zvládne úplně sama?
reklama

Nové chladničky a mrazničky se navíc pyšní silnou a kvalitní izolací, systémy automatického rozmrazování, což všechno několikanásobně snižuje spotřebu elektřiny oproti starým modelům. Většině z nás připadá škoda obměňovat spotřebiče, které ještě fungují, ale pravdou je, že nic se nesmí přehánět, protože např. za provoz 20 let staré kombinované chladničky zaplatíme ročně o 2 500 – 3 000 Kč víc, než za provoz nové, čímž se nám investice do nové chladničky vrátí za cca 4 roky, a to už určitě stojí za úvahu.

Jak ověřit spotřebu?

Pokud vám stačí pouze orientační údaje a nechce se vám nic měřit, podívejte se na kalkulačku „Posouzení provozních nákladů domácích spotřebičů“, která dokáže porovnat spotřebu starého a nového spotřebiče. Naleznete ji na webu Energetického poradce www.energetickyporadce.cz/kalkulacky-energie/spotreba-domacnosti. Zapůjčte si měřič spotřeby v Centru energetického poradenství PRE, kde vám poradci vysvětlí jeho obsluhu. Součástí zapůjčené sady je i brožurka orientační hodnoty spotřeby, ve které si můžete ověřit, jak na tom vaše spotřebiče jsou, nebo vám poradci pomohou naměřená data vyhodnotit.

Základní měřicí sada

Základní sada obsahuje klasický měřič spotřeby, který jednoduše zapojíte mezi zásuvku a zástrčku spotřebiče. Námi zapůjčovaný měřič spotřeby nese označení SEM 16+ a umí měřit nejen spotřebu elektřiny v kWh za přednastavenou dobu měření, ale i napětí a frekvenci sítě, hodnotu aktuálně odebíraného proudu, okamžitý (aktuální) příkon apod.

K zapůjčení měřiče stačí navštívit Centrum energetického poradenství PRE a mít s sebou občanský průkaz (není podmínkou být zákazníkem PRE). Měřič si můžete rovnou rezervovat na konkrétní datum na www.energetickyporadce.cz/audit-spotreby/merici-zarizeni/rezervacni-formular.

Profesionální měřicí sada

V profesionální měřicí sadě naleznete celkem tři zásuvkové měřiče a jedno čidlo teploty, které se bezdrátově propojí s komunikačním modemem připojeným k PC. V sadě je na flash disku přiložen ovládací software, přes který se celý systém ovládá. V PC pak můžete sledovat průběhy spotřeb v grafech nebo nastavit časový plán jednotlivým událostem. Námi zapůjčená sada je od společnosti ENControl. Kromě měření spotřeby v kWh za čas můžete nastavit reakci na události (například vypnutí spotřebiče při vzrůstu teploty), naprogramovat zásuvkové moduly (čas, kdy mají spínat/vypínat, měřit) a podobně. Rozsah měření tohoto přístroje je 2 – 3 680 W.

I zapůjčení profesionální měřicí sady lze domluvit v Centru energetického poradenství PRE (není podmínkou být zákazníkem PRE). I tuto sadu si můžete rezervovat na konkrétní datum.

Profesionální detektor předmětů

Profesionální detektor předmětů BOSCH je zařízení sloužící k detekci materiálů a předmětů ve zdech. Tento detektor spolehlivě odhalí elektrické vedení, staré trubky apod., takže nehrozí, že byste například při vrtání do zdi porušili elektroinstalaci.

Co všechno detektor umí:

  • Vyhledávání objektů ve stěnách, stropech a podlahách
  • Detekuje železné i neželezné kovové objekty, dřevěné trámy ve zdech, plastové trubky, rozvody a elektrické kabely
  • Na displeji se názorně zobrazují informace o vlastnostech materiálu s přípustnou hloubkou vrtání
  • Hloubka lokalizace max.: 150 mm
  • Přesnost detekce: ± 5 mm
  • Automatické vypínání: cca 5 min
  • Napájení: 4 × 1,5 V (AA)

Profesionální detektor předmětů si mohou půjčit výhradně zákazníci Pražské energetiky. K jeho zapůjčení stačí navštívit Centrum energetického poradenství PRE a mít s sebou občanský průkaz a fakturu za elektřinu (respektive jiný doklad se zákaznickým číslem). Sadu vám doporučujeme zarezervovat na konkrétní datum.

Více informací o měřících zařízeních naleznete na stránkách www.energetickyporadce.cz/audit-spotreby/merici-zarizeni. Centrum energetického poradenství PRE nabízí kromě půjčování měřících zařízení i další služby zdarma. Přijďte se k nám sami přesvědčit.

Autor: Pražská energetika (text a foto)

Související články

Elektroinstalace aneb aby nám to doma svítilo a hřálo 5  fotek

Elektroinstalace aneb aby nám to doma svítilo a hřálo

Elektroinstalace je takové kudrnaté slovo, ale dnes si jistě každý pod ním dokáže představit svazky kabelů, které se vinou našimi domovy a zajišťuj ...


Užijte si dostatek světla i v zimě 4  fotek

Užijte si dostatek světla i v zimě

Přes zimu si moc sluníčka neužijeme, musíme se tedy spolehnout na umělé osvětlení. Jak si vybrat vhodný světelný zdroj a jaké má splňovat nároky do ...


Otestovali jsme za Vás! Spotřebitelské testy drobných domácích spotřebičů 4  fotek

Otestovali jsme za Vás! Spotřebitelské testy drobných domácích spotřebičů

Centrum energetického poradenství PRE připravuje ve spolupráci s deníkem MF Dnes spotřebitelské testy. Získáte u nás informace o všech testech, které ...


PRE na veletrhu MODERNÍ VYTÁPĚNÍ 2  fotek

PRE na veletrhu MODERNÍ VYTÁPĚNÍ

Navštivte expozici Pražské energetiky na 8. mezinárodním veletrhu moderního vytápění, klimatizace, výroby a distribuce energií Moderní vytápění, který ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
7
Plíseň v bytě - větrák? Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 14.8.2019 19:56 Def Ender
1
Oprava hřídelky v nádobě domácí pekárny Kuchyně
Poslední příspěvek: 22.7.2019 14:30 Pavel Karas
2
zapojení dvou zářivek Kuchyně
Poslední příspěvek: 6.4.2019 14:31 roman suchánek
2
Rozdělení dětského pokoje Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 31.10.2018 13:05 Administrátor Andrea
1
Trouba Kuchyně
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:12 Jitka
1
Obklady v kuchyni Kuchyně
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:09 Tomáš
2
Výměna odtoku umyvadla Koupelny
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:02 Pavlína
1
desinfekce Koupelny
Poslední příspěvek: 9.3.2018 11:32 Milos novy
1
oprava wc Koupelny
Poslední příspěvek: 9.3.2018 11:29 Iveta
7
Plíseň v bytě - větrák? Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 14.8.2019 19:56 Def Ender
5
parkety Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 6.2.2018 12:51 jana
2
Výměna odtoku umyvadla Koupelny
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:02 Pavlína
2
Položení koberce Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 14.2.2018 07:24 jana
2
Rozdělení dětského pokoje Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 31.10.2018 13:05 Administrátor Andrea
2
zapojení dvou zářivek Kuchyně
Poslední příspěvek: 6.4.2019 14:31 roman suchánek
1
oprava wc Koupelny
Poslední příspěvek: 9.3.2018 11:29 Iveta
1
desinfekce Koupelny
Poslední příspěvek: 9.3.2018 11:32 Milos novy
1
nová skartovačka Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 5.2.2018 14:26 Andrea Roubalová
1
Výroba pohovky pro 2 lidi Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 5.2.2018 14:24 Martin Liškutín
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×