Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Malování akvarelovými pastelkami Kores Akuarelle

Malování akvarelovými pastelkami Kores Akuarelle
Chcete-li si vy či vaše děti rozšířit umělecké vyjadřovací prostředky, vyzkoušejte akvarelové pastelky, s nimiž docílíte dosud nevídaných výsledků. Trojhranné akvarelové pastelky Kores Akuarelle jsou pro děti i dospělé průlomem ze světa kreslení do říše malby. Stopu vodou rozmývatelné pastelky s vysokým obsahem pigmentu snadno rozetřete pomocí přiloženého akvarelového štětce a posunete tak běžnou kresbu do zatím netušených uměleckých rovin. Objevte svět, který se skrývá mezi pastelkami a vodovými barvami. Vezměte do ruky nástroj designérů, módních návrhářů a ilustrátorů. Uvidíte, že nebudete litovat.
reklama

Trojhranné akvarelové pastelky Kores Akuarelle v sobě tedy snoubí dvě techniky. Dosáhnete s nimi jak efektu kreslení pastelkou, tak malby vodovými barvami. Je možné s nimi pracovat jako s klasickými pastelkami, ovšem za pomoci vody a štětce je snadno rozetřete a docílíte tak krásného stínování, rozpíjení a můžete tak vytvářet působivé barevné přechody. Pastelky lze také využít ke kresbě do vlhkého podkladu či v kombinaci s malbou akvarelovými barvami.

Postup je velice jednoduchý a zvládne ho hravě každý. Nejdříve si připravte papír, který by v tomto případě neměl být obyčejný „měkký“, ale spíše tvrdší čtvrtka. Poté vezměte akvarelové pastelky a začněte s nimi kreslit. Když máte náčrt hotov, vezměte štětec mírně namočený do vody a rozetřete barvu pastelky v těch místech, kde chcete vytvořit barevnou plochu.

Práce s akvarelovými pastelkami může být jednobarevná či vícebarevná. Obě možnosti vám jako malíři poskytují velký prostor. Vícebarevné kresby jsou potom obzvláště vhodné pro různé experimentování s tónováním. Díky extra silné tuze a vysoké kvalitě pigmentu akvarelových pastelek Kores Akuarelle dosáhnete působivých efektů a zářivých barev.

Popusťte uzdu své fantazii a nechte se unést s akvarelovými pastelkami Kores do světa nekonečných možností kreslení a malby.

Tip

Zkuste při tvorbě využít například šablonky či speciální razítka. Vykouzlí vám obrys obrázku, kterému můžete poté dodat barevné kouzlo díky akvarelovým pastelkám. Začněte s vybarvením motivu pouze po okrajích a mokrým štětcem poté vybarvujte směrem ke středu. Dostanete díky tomu krásný plastický efekt. Více na www.kores-praha.cz.

Autor: Kores (text a foto)

Související články

Pro školáky 16  fotek

Pro školáky

Aby se dětem pastelky, tužky, ořezávátko a poznámkové papíry nerozbíhaly po stole do všech stran, můžeme na ně vyrobit šikovné pomocníky - stojánek, k ...


Andělíček s provázkovým kabátkem 14  fotek

Andělíček s provázkovým kabátkem

Ještě pár dní a Ježíšek zazvoní kouzelným zvonečkem. Pokud upravujete vánoční výzdobu, máme pro vás jednoduchý tip. Andělíček jako ozdoba nebo jmenovk ...


Kores - Máte čím kreslit? 6  fotek

Kores - Máte čím kreslit?

Začátek školního roku je za dveřmi, sháníme penály, přezůvky, desky na výkresy… a spoustu dalších věcí. Já první školní dny většinou teprve zjišťuju, ...


Enkaustický obrázek krok za krokem 16  fotek

Enkaustický obrázek krok za krokem

O enkaustice jsme již psali. Dnes bych se chtěla zaměřit na postup. Nejsem žádným odborníkem na malování enkaustikou, jsem prakticky začátečník, ale o ...


reklama
reklama

reklama
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×