Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Lindab střecha funguje. II. díl - Poradíme, jak ušetřit…

Lindab střecha funguje. II. díl - Poradíme, jak ušetřit…
Stojí-li Váš dům, chata nebo chalupa, která potřebuje novou střechu kdekoliv, existuje způsob jak ušetřit náklady a energii, kterou k životu potřebujeme. Proto v Lindabu tvrdě pracujeme na optimalizaci výroby i samotných výrobků. Pokud naše střechy, stěny, okapy nebo jiné systémy ušetří váš čas, peníze a energii, náš záměr se zdařil.
reklama

Lindab střecha II. díl

Pokud jste četli první díl našeho seriálu Lindab střecha funguje, už víte, jak vlastně střecha funguje, kde začít při výběru střešní krytiny, jaké volit složení střešní skladby. V následujících řádcích naleznete odpověď na to, jak ušetřit peníze už při dimenzování stavby, což se promítne následně do ceny střechy a ušetříte si starosti, které mohou nastat nesprávnou volbou.

Krytina Click se stojatou drážkou imituje falcovanou krytinu, montáží se však podobá stavebnici pro zručné kutily. Jednoduše zaklapnete lamely krytiny a práce je hotova. Krytina Click je nadčasová a spolehlivá stejně jako klasická drážková střecha. Oproti té má Click nespornou výhodu ve své jednoduchosti.

Jak si ušetřit peníze i starosti,…

Ušetřit si problémy můžeme už při návrhu našeho budoucího domu. Dejte přednost prostým tvarům, bez komplikujících prostupů, sevřených úhlů, míst, kde se bude hromadit sníh nebo stékající voda. Respektujte minimální sklony střešních krytin. Nesmyslně nízkým sklonem si do budoucna zužujete výběr možných krytin. Uvažte, že stékající voda namáhá střechu zdaleka méně, než tající sněhová či nebo ledová krusta. Střešní krytina však musí zvládnout obě situace. Čím méně prostupů střechou, tím lépe. Nenavrhujte prostupy a komíny příliš blízko sebe, komplikuje se tím správné zpracování krytiny v úzkých prostorech.

Při výběru krytiny zvažujte i životnost krytiny ve vztahu k náročnosti její montáže. V dlouhodobé rozvaze rentability nemá příliš smysl instalovat levnou krytinu, protože se bude muset i dříve vyměnit a tím pádem znovu uhradit demontáž staré krytiny a montáž nové. Přitom obvykle namontovat kvalitní krytinu je stejně nákladné, jako instalace nekvalitní krytiny stejného typu. Praxe nám ukazuje, že nekvalitní krytina negativně ovlivní i jiné, třeba kvalitnější stavební součásti. Spolehlivě zabránit dešťové vodě v průniku do budovy je odpradávna základ při stavbě domu. Pokud se nám to nepodaří, je lhostejné jak kvalitní a drahé jsou další vrstvy střechy nebo součásti naší stavby. Starosti si také ušetříte bedlivým výběrem montážní firmy a její průběžnou kontrolou. Mnoho střešních krytin neumožňuje opětovnou montáž a musí se tím pádem podařit na poprvé.

Střešní krytina Topline v nejprodávanější hnědé barvě dokonale ladí se stylem a barevným provedením celého domu a koresponduje s krajinou. Ocel je jako jeden z mála materiálů téměř stoprocentně recyklovatelná. Recyklace přináší sníženou spotřebu základních surovin a tedy i méně oxidu uhličitého uvolněného při výrobě do ovzduší. Díky svým vlastnostem umožňuje ocel vyrábět výrobky vysoce pevné a houževnaté, při zachování velmi nízké hmotnosti. To přináší nižší náklady a úsporu času při montáži. Nižší jsou i výdaje za dopravu a menší množství spáleného paliva znamená opět plus pro naše životní prostředí.

Proč právě plech?...

Plechové krytiny zaujímají pevné místo v široké paletě střešních materiálů a jejich výhod se využívá již desítky let. Výrobci, jako například Lindab, stále vylepšují materiály používané pro jejich výrobu a prodlužují tak jejich životnost. Základní výhody však zůstávají neměnné. Celistvost krytiny a její nízká hmotnost jí dávají náskok před ostatními materiály. Minimum spár a spojů je základním kladem střešní krytiny. Hladký povrch plechových krytin se nešpiní a není nasákavý. Díky tomu plechové krytiny skvěle odolávají mrazu. Protože se do plechové krytiny nedostává voda, nehrozí degradace vlivem zamrznutí a následné expanzi ve struktuře materiálu.

Díky pokročilým způsobům lakování ocelového plechu dosahuje bezúdržbová perioda krytiny délky 25-45 let dle použité varianty povrchové úpravy. Životnost plechové střechy však nekončí po uplynutí životnosti továrního laku. I po uplynutí první periody se střecha může udržovat nátěry jako klasická pozinkovaná krytina a její životnost tak prakticky není omezena. A kdyby přece jen došlo k rekonstrukci střechy, za likvidaci krytiny nebudete muset platit, jako je to nyní v případě některých krytin obsahujících nebezpečné látky. Naopak za recyklovatelný materiál obdržíte v rámci sběru použitých kovů peníze nazpět.

Klenotem mezi plechovými střechami je krytina Seamline. Vysoce tvárný plech určený i na velmi nízké sklony a obloukové střechy. Krytina je vhodná na moderní i historické budovy, bezúdržbová, s vysokou životností a bohatou škálou barev. Drážková krytina Seamline nachází uplatnění mimo jiné v horských oblastech, kde jsou na střechy kladeny zvýšené klimatické nároky, nápor sněhu, výrazné střídání teplot apod.

Lindab střecha II. díl: Lindab je vždy ochotný pomoci.

Celý tým společnosti Lindab si klade za cíl pomáhat svým zákazníkům používat správně dodávané materiály. I nás těší, když naše krytiny slouží správně svému účelu a žijí pod nimi spokojení zákazníci. Jsme si vědomi, že se střecha realizuje nebo opravuje jednou nebo dvakrát za život, a proto se technologie výrobků stále vyvíjí. Fundovaná a bezplatná pomoc je proto nezbytnou součástí našich výrobků. V Lindabu vám poradíme s návrhem střešní skladby, spočítáme výpis nezbytných prvků i s cenami, v případě potřeby opakovaně navštívíme Vaši stavbu, a to vše samozřejmě zdarma. Know-how je vždy přibaleno k našim výrobkům.

Jednoduchost a barevné ladění tón v tónu. Novostavba rodinného domu se střešní krytinou Lindab Topline v šedé barvě, okapovým systémem Lindab Rainline a dalšími prvky z plechu s barevnou povrchovou úpravou. Lehké střešní krytiny Lindab splňují veškeré estetické, technické i funkční požadavky kladené na střešní krytinu. Krytiny jsou profilovány do tvaru klasických střešních tašek s výraznou nebo naopak nenápadnou vlnou.

www.lindab.cz

Autor: Lindab s.r.o. (text a foto)

Související články

Lindab plechy v akci! 5  fotek

Lindab plechy v akci!

Na jih od Prahy, v obci Klínec, najdete rodinný dům připomínající typickou severskou stavbu. Ačkoli střední Čechy nemusí čelit klimatickým podmínkám j ...


Okapy v zimě – jak se vyhnout poškození 5  fotek

Okapy v zimě – jak se vyhnout poškození

Poškozené střechy, zdeformované nebo úplně zničené okapy a římsy překvapí každou zimu řadu majitelů. Při tání sněhu bývají nejvíce zatěžovány a poškoz ...


Nový internetový portál Lindab Střešní asistent 2  fotek

Nový internetový portál Lindab Střešní asistent

Potřebujete poradit, nebo přímo pomoci s realizací střechy? Opravujete starou střechu nebo se rozhodujete, jaká střešní krytina bude nejvhodnější pro ...


Jak pokládat střešní krytinu z ocelových plechů 12  fotek

Jak pokládat střešní krytinu z ocelových plechů

Střešní krytina z plechových taškových tabulí umožňuje rychlou a poměrně snadnou montáž. V některých případech je možné položit ji i na starou střešní ...


Střecha byla hotová za pár dní… 6  fotek

Střecha byla hotová za pár dní…

Rodinný dům na okraji Rudné u Prahy vyrostl jako z vody. Když došlo na výběr vhodné střešní krytiny, rozhodli se majitelé nakonec pro plech. Zvolili t ...


Lindab střecha funguje.  I. díl - Poradíme, jak na to… 4  fotek

Lindab střecha funguje. I. díl - Poradíme, jak na to…

Pokud jste byli, nebo právě jste, postaveni před dilema, co se starou střechou nebo protékající krytinou, je tento článek určen právě Vám. Každý majit ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
3
Výběr žumpy Stavební materiály
Poslední příspěvek: 18.9.2018 11:47 Zuzana
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Zbělení cihel s vodním sklem Stavební materiály
Poslední příspěvek: 21.6.2016 10:27 Pavel Dufek
0
střecha podzemního domu Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Petr
0
Nová koupelna-vybavení Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 adéla malá
0
instalace odpadů pvc Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Petr
0
Betonové tvárnice Svahovka Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 roman suchánek
3
Výběr žumpy Stavební materiály
Poslední příspěvek: 18.9.2018 11:47 Zuzana
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Zbělení cihel s vodním sklem Stavební materiály
Poslední příspěvek: 21.6.2016 10:27 Pavel Dufek
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×