Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Technologie Kärcher pro Dakar

Technologie Kärcher pro Dakar

Druhého ledna tohoto roku odstartoval již 39. ročník velkého závodu Rallye Dakar. Historie tohoto závodu se píše již od roku 1979, kdy prvního ledna vyrazilo na trať Paříž – Dakar dlouhou 10 000 km prvních 170 závodníků. Nikdo z nich si tenkrát nedokázal představit, jaké útrapy a extrémní podmínky je na trase čekají. Mnoho z nich si sáhlo až za hranice. Závod tehdy dokončilo pouhých 74 účastníků a každý z nich si odnesl neuvěřitelné zážitky i zkušenosti a mnoho z nich první závod poznamenal na celý život.

reklama

Letošního ročníku se účastní 316 posádek a jednotlivců, z toho 24 Čechů. Již na startu se český humor nezapřel. Martin Kolomý z Tatra Buggyra Racing, chtěl, aby si start užili i početní diváci. Sešlápnutím plynového pedálu přítomné diváky ohodil bahnem. Možná měl pocit, že by si diváci měli vyzkoušet to, co většina závodníků zažívá téměř každý den závodu, když prach a bahno skoro znemožní výhled na trať.

Jen si to představte, stačí jeden průjezd korytem plným bahna nebo dunou plnou prachu či písku a vy už pak téměř nic nevidíte. Zatáčku jen lehce odhadujete a tušíte. I takové situace zažívají účastníci závodu. Jak z takového pohledu vypadá Rallye Dakar? V některých situacích špatně, protože viditelnost je téměř nulové. Posádky i jednotlivci dojíždí do cílů jednotlivých tras často k nepoznání pokrytí prachem a bahnem. Proto již po šesté postavila společnost Kärcher pro závodníky čisticí stanice s extra účinnými tlakovými myčkami a mokro-suchými vakuovými vysavači. Ve městě La Paz (Bolívie) a Salta (Argentina) budou mít všechny týmy možnost před noční přípravou na následující cestu svá vozidla důkladně umýt.

Není divu, že si závodníci tuto službu velmi oblíbili. V roce 2016 bylo ve dvou čisticích centrech Kärcher podél trasy umyto asi 1500 závodních a podpůrných vozidel. Kärcher tak zajišťuje závodníkům větší bezpečí.

Loňského roku se dokonce na stanicích tvořily fronty.

Závod často prochází místy, kde je voda nejdražší tekutinou. Proto technologie Kärcher pro Dakar umožňuje úsporu vody, a to ve srovnání s tradičním mytím aut s hadicí na vodu a houbou téměř o 80%. Kromě toho je vysokotlaké čištění ekologicky šetrnou alternativou k používání chemikálií a tím pádem vede k lepším čisticím výsledkům v mnohem kratším čase. V čisticích centrech na závodě je v zájmu ochrany životního prostředí odpadní voda pečlivě shromažďována a recyklována.

Pohled na letošní ročník Rallye Dakar je pro závodníky díky Kärcheru přece jen o poznání barevnější.

www.karcher.cz

Autor: Kärcher (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Jak vyčistit interiér auta? 7  fotek

Jak vyčistit interiér auta?

Je po prázdninách. Děti brečí, rodiče se radují. A tatínci obzvlášť. Dva měsíce museli ve zpětném zrcátku trpělivě sledovat, jak jejich ratolesti k ...


Krb a kamna už nemusíte vymetat ručně 5  fotek

Krb a kamna už nemusíte vymetat ručně

Topná sezóna zaklepala na dveře. Váš krb i kamna proto budou potřebovat pravidelnou údržbu. Jak se ale pohodlně a rychle zbavit popela, aniž byste ...


Chystáme se na Dakar 5  fotek

Chystáme se na Dakar

Do největší rally zbývají již dny. Jak se naši chystají na Dakar 2018? Co je u nich nového? Zeptali jsme se Martina Kolomého z Buggyra Racing.


 6 důvodů proč čistit s Kärcher Full Control 6  fotek

6 důvodů proč čistit s Kärcher Full Control

Jarní úklid umí být pěkná otrava. Špína, kterou jsme nestihli uklidit na podzim, spolu s tou zimní drží jak helvétská víra a vy mobilizujete rodinn ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×