Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Lehké keramické kamenivo Liapor pomůže při opravách mostů na D1

Lehké keramické kamenivo Liapor pomůže při opravách mostů na D1

Kauza popraskané vozovky na dvou mostech dálnice D1 nedaleko Ostravy je asi jen málokomu neznámá. Nad havarijním stavem vozovky staré sotva pět let se pozastavovali nejen řidiči, ale také správci komunikací, politici a jiní. Podle odborných expertiz byl hlavní příčinou havarijního stavu nekvalitní materiál, který byl použit do náspů. V řezu náspem mostu se dále našly takové nežádoucí materiály, jako například dřevo, guma apod. Díky tomu začal celý násep sesedat a vozovka se postupně deformovala. Pod tíhou důkazů se k závadám začíná pomalu hlásit i dodavatel díla. Opravy se tedy daly konečně do pohybu.

reklama

Nekvalitní materiál přechodových částí náspů je momentálně nahrazován lehkým keramickým kamenivem – Liapor. Tento materiál pomůže eliminovat deformační tlaky od násypů, které vyměněny nebudou. Liapor byl vybrán pro své ideální vlastnosti při geotechnických aplikacích. Kromě pevnosti v tlaku, nenasákavosti, mrazuvzdornosti a trvanlivosti je to především objemová stálost. Kamenivo Liapor totiž po zhutnění již dále nesesedá, ani nemění tvar – je objemově stabilní.

Jediným výrobcem a přímým dodavatelem lehkého keramického kameniva Liapor v České republice je společnost Lias Vintířov, LSM, k.s., která je zároveň součástí jedné z největších skupin výrobců tohoto materiálu v Evropě. Společnost spolupracuje i se zhotovitelem oprav D1, v otázce technického poradenství a následné aplikaci dodávaného materiálu.

Díky pravidelné zpětné vazbě mezi dodavatelem materiálu a zhotovitelem je zajištěn rychlý a bezchybný postup oprav a dálnice D1 bude v brzké době moci opět sloužit řidičům tak, jak má.

Autor: Liapor (tisková zpráva)

Klíčová slova:


Související články

Novinka pro amatéry i profesionály - Liapor Mix 1  fotek

Novinka pro amatéry i profesionály - Liapor Mix

Novinek v oblasti betonů je obvykle během roku jako šafránu. Každá novinka je zajímavá, zejména pokud přinese vysokou přidanou hodnotu. A právě tak ...


Novinka pro základy rodinného domu 5  fotek

Novinka pro základy rodinného domu

Než se začne stavět jakýkoliv dům, je potřeba vybudovat dostatečně dimenzované a pevné základy. Tento úkon tedy patří mezi nejdůležitější kroky, které ...


Povinná výbava každého kutila 3  fotek

Povinná výbava každého kutila

Kvalitní dílna rovná se plně vybavená dílna. A to nejenom vším nářadím a potřebnými součástkami. Na konci vší té práce je potřeba, aby se z mistra ...


reklama
reklama

reklama
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×