Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Lehká střecha nad hlavou

Lehká střecha nad hlavou
Jak dlouho vydrží střecha? Zpravidla to v mnoha ohledech záleží na tom, jak pečlivě se o ní staráte: kontrolujete ji, složitě natíráte, případně měníte poškozené části. Lze ale tyto protivné, pracné a někdy i nebezpečné činnosti vyloučit? Ano, a je to paráda - bezúdržbové krytiny u nás v prověřené kvalitě nabízí společnost Lindab. I z řady dalších důvodů zájem o ně sílí, přitom však nemusí váš dům vypadat jako v uniformě, protože typově i barevně je z čeho vybírat.
reklama

O volbě nové střechy uvažujete nejen při stavbě domu, ale často i při rekonstrukci. Bezúdržové krytiny Lindab váží jen pět kilogramů na metr čtvereční, což znamená možnost subtilnější střešní konstrukce a nebo zachování staršího krovu, který by měl třeba s pálenou taškou statické problémy. V obou případech jde o celkem slušnou úsporu. Navíc samotné lehké krytiny z pozinkované oceli s ochrannou vrstvou z HB Polyesteru mají vzhledem k svým vlastnostem velmi rozumnou cenu.

Pětkrát jinak, ale vždycky dobře

Nabídka společnosti Lindab představuje pět různých typů profilovaných lehkých střešních krytin v téměř třiceti barevných odstínech a povrchových úpravách mat, polomat a lesk. Zajímavé jistě je, střechu z kvalitního švédského ocelového plechu objednáváte přímo na míru svého domu, takže neplatíte ani metr materiálu navíc. Krytina se dodává v pásech o stavební šířce 1 – 1,12 metru a v délce do šesti metrů. Ušetříte i za dopravu, protože dobře stohovatelný materiál nezabírá zbytečný prostor. Nová střecha přitom může být hotová za dva až tři dny. Výhoda je i v tom, že švédské střechy lisují výrobní závody u nás, v Praze a Hustopečích, takže jsou k dostání prakticky hned.

Lindab Roca

Po mnohaletém výzkumu se vývojářům společnosti podařilo vytvořit střešní krytinu s dokonalým přírodním vzhledem a odolným povrchem s minerálními zrny, která zachovává historický vzhled budov. S rekonstruovanými vesnickými budovami dokonale ladí a nepůsobí na nich jako pěst na oko. Což platí i pro městskou zástavbu. Roca Toscana je k dispozici ve třech žíhaných barevných odstínech je ideální pro domy navazující na středomořskou architekturu. Pro domy v přírodním prostředí je určena Roca Rustica s pěti odstíny, která následuje tradiční venkovský styl, ale s nejmodernějšími technickými vlastnostmi.

Lindab Topline

Tato krytina věrně imituje klasickou skládanou střechu. Nabízí nejširší paletu třiadvaceti barev a odstínů v lesku i matu včetně atraktivních metalických povrchů nebo barvy mědi. Výška vlny je 42 milimetrů. U tohoto typu lze koupit i krytinu s nejkvalitnější povrchovou úpravou HB Polyester.

Lindab Mega

Představuje cenově zajímavou krytinu přinášející výrazně profilovaný románský styl nabízený ve čtrnácti barvách a šesti matných odstínech. Výška vlny je 30 milimetrů, délka modulů 350 a 400 milimetrů. Pro všechny lehké krytiny je typická snadná montáž a bezúdržbovost. Používat je lze na sklony střech od čtrnácti stupňů.

Lindab Ideal

Pro toho, kdo má hloub do kapsy, je určena tato krytina, která je ve své kategorii cenově nejdostupnější na trhu. Tvoří ji vysoce kvalitní ocelový plech ve čtrnácti odstínech. Jejich matná škála zdařile imituje staré krytiny, takže se hodí například i pro rekonstrukce historických dřevěnic.

Lindab Goodlock

Tyto unikátní šablony jsou vybaveny skrytým zámkovým kotvením. Mají výrazně plastický vzhled takže představují esteticky perfektní řešení: nikde žádné šrouby, žádné spoje, dokonalá střecha, čímž se maximálně eliminuje možnost zatékání či působení povětrnostních vlivů. Šablony v pěti barvách a povrchové úpravě Polyester matný lze pokládat okamžitě z palety.

Záruka mluví sama za sebe

Podle toho, jaké zátěži jsou střechy vystaveny, je prokázaná životnost krytiny Lindab bez natírání a údržby minimálně čtyřicet let. Nesvědčí o její kvalitě dostatečně fakt, že výrobce poskytuje záruku na krytinu s polyesterovou ochrannou vrstvou patnáct let a na tu s vrstvou HB Polyester dokonce třicetiletou? To není jen doporučení, ale jistota, že s takovou střechou prostě nebudete mít dlouho žádné starosti.

Více informací na www.lindabstrechy.cz.

Autor: Jiří Jan a Lindab, s.r.o. (text), Lindab, s.r.o. (foto)

Související články

Na co myslet, když stavíme střechu 7  fotek

Na co myslet, když stavíme střechu

Samozřejmě především na to, aby nás dobře chránila. Je jistě důležité, jak bude domu slušet, ale prvotní je to, zda na nás nebude pršet, neodfoukne ji ...


Ocelová střešní krytina i na fasádu? Netradiční a zároveň funkční řešení! 3  fotek

Ocelová střešní krytina i na fasádu? Netradiční a zároveň funkční řešení!

Kvalitní ocel již desítky let patří k nejvyhledávanějším materiálům na střechy všeho druhu – od rodinných domů až po kancelářské budovy či průmyslo ...


Rodinné bydlení na střeše obchodního centra vzniklo díky lehké ocelové konstrukci Lindab a deskám fermacell 6  fotek

Rodinné bydlení na střeše obchodního centra vzniklo díky lehké ocelové konstrukci Lindab a deskám fermacell

Plochá střecha obchodního centra Alfa Market v centru lázeňského města Luhačovice posloužila jako prostor pro moderní rodinné bydlení. Na střeše centr ...


Lindab - plně funkční plechová střecha na dlouhou dobu za akční cenu 5  fotek

Lindab - plně funkční plechová střecha na dlouhou dobu za akční cenu

Střecha je ochranný štít Vašeho domu. Musí odolávat náporům větru, přívalovým dešťům a slunečnímu záření. Musí bez problému fungovat při extrémních te ...


Lehké střešní krytiny 5  fotek

Lehké střešní krytiny

Lehké střešní krytiny splňují estetické, technické i funkční požadavky kladené na moderní střešní krytinu. Bývají profilovány do tvaru klasických stře ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
3
Výběr žumpy Stavební materiály
Poslední příspěvek: 18.9.2018 11:47 Zuzana
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Zbělení cihel s vodním sklem Stavební materiály
Poslední příspěvek: 21.6.2016 10:27 Pavel Dufek
0
střecha podzemního domu Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Petr
0
Nová koupelna-vybavení Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 adéla malá
0
instalace odpadů pvc Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Petr
0
Betonové tvárnice Svahovka Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 roman suchánek
3
Výběr žumpy Stavební materiály
Poslední příspěvek: 18.9.2018 11:47 Zuzana
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Zbělení cihel s vodním sklem Stavební materiály
Poslední příspěvek: 21.6.2016 10:27 Pavel Dufek
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×