Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Kvalitu dělá detail - stavební prvky společnosti HPI-CZ

Kvalitu dělá detail - stavební prvky společnosti HPI-CZ
Jak bude fungovat střecha, tedy zda jí poteče nebo ne, jak nás ochrání před únikem tepla a co dokáže udělat s v každé stavbě se kondenzujícími parami, je v mnohém závislé na správném provedení věcí, jež bychom mohli z neznalosti velkoryse přehlížet. Nevyplatilo by se nám to: správné řešení detailů prostupů střešního pláště má totiž rozhodující vliv na dlouhodobé správné fungování celého střešního systému. Praktické výsledky přinášejí do této oblasti stavební prvky od společnosti HPI.
reklama

Prostupy řeší průchod konstrukcí střechy, který potřebujeme pro nejrůznější instalace spojené například se slunečními kolektory, příjmem satelitní televize a podobně. Na prostupy z exteriérové části je možné jít několika způsoby s ohledem na různé typy a druhy krytin. Když ještě nabídka střešních doplňků nebyla ani zdaleka tak široká, využívala se netradiční řešení, například v podobě úprav větracích tašek nebo se otvory do střešní krytiny prostě vyvrtaly. Dnes konečně nastoupila profesionálnější řešení.

Prostupové tašky

Prostupové tašky pro pálené a betonové krytiny jsou dnes nedílnou součástí doplňků pro střešní systémy, stejně jako prostupy pro profilované plechové krytiny. Koupit je lze tvarované přímo pro konkrétní krytinu či univerzální typ. Na ně můžeme aplikovat širokou řadu nástavců podle našich konkrétních potřeb – sanitární odvětrání, adaptéry na turbokotel, anténní nástavce či doplňky pro solární a fotovoltaické systémy.

Prostupové manžety

A jak utěsnit potrubní rozvody až do průměru 610 milimetrů? Lze použít prostupových manžet na bázi EPDM pro plechové krytiny. Přilnavost manžety ke krytině zajišťuje integrovaný butylový pásek. Použitý materiál v kombinaci s hliníkovým rámem po obvodu manžety umožňuje snadné přizpůsobení různým tvarům profilovaných krytin. A navíc vykazuje vysokou odolnost vůči povětrnostním vlivům a UV záření.

A co prostupy z interiéru?

Praxe ukazuje, že mnohem větší problém představují prostupy v podstřešní interiérové části stavby, což často podceňujeme a pak se divíme, když k nám zatéká a rozmáhají se plísně. Když nad takovými problémy mávneme rukou, můžeme tím později ohrozit stabilitu celé střešní konstrukce. Nejjednodušeji na to vyzrajeme lepicími opravnými páskami. Vyrábějí je prakticky všichni renomovaní výrobci střešních membrán a fólií.

Pásky a manžety

Pásky nám pomohou, i když po pravdě jsou určené pro spojení hydroizolací nebo jejich napojení na pevný podklad. Další řešení nabízejí těsnicí manžety opatřené akrylovým lepidlem pro snadné napojení na stávající hydroizolační membrány. Manžety dostaneme v několika průměrech a tím získáme řešení pro různé typy kabelů v závislosti na jejich tloušťce.

Prostupy nadkrokevní izolací

Jedním z trendů zateplování jsou nadkrokevní izolace. Zvenčí prostup řešíme normálně prostupovými taškami, ale zevnitř můžeme použít absolutní novinku na českém trhu: speciální prostupy nadkrokevními izolacemi. Umožňují profesionální instalaci ventilačních rozvodů skrz nejrůznější typy pěnových izolantů (EPS, XPS, PUR, PIR, fenolické pěny). Díky tomu jednoduše zajišťují ochranu prostupu střešním systémem proti dešti a větru a zároveň redukují tepelné mosty na minimum.

Pro novostavby i rekonstrukce

Obě varianty jsou vybaveny speciálním zaklapávacím mechanismem pro snadnou montáž vrchního a spodního dílu a integrovaným butylovým lepicím tmelem, který zajišťuje pevné připojení k parozábraně. Při aplikaci lze průchodky velmi snadno upravit na požadovaný průměr sanitárních rozvodů díky adaptéru na spodní straně průchodky (100, 125 nebo 150 mm). Varianta pro rekonstrukce je navíc vybavena speciálním flexibilním dílem, který umožňuje napojení na stávající, z místnosti nepřístupné, větrací rozvody, aniž by byl nutný zásah do interiéru.

Připraveno ve spolupráci s firmou HPI.

Autor: Jiří Jan a HPI - CZ (text), HPI - CZ (foto)

Související články

HPI zve na veletrh Střechy Praha 2014 1  fotek

HPI zve na veletrh Střechy Praha 2014

Společnost HPI-CZ vás srdečně zve na 16. ročník veletrhu STŘECHY PRAHA, který se koná ve dnech 23. - 25. 1. 2014 na Výstavišti PVA Letňany. Na stánku ...


Sádrokartonové desky teď namontujete systémem MICHNO od HPI-CZ za akční cenu 3  fotek

Sádrokartonové desky teď namontujete systémem MICHNO od HPI-CZ za akční cenu

Vyhnout se montáži složité kovové konstrukce pro uchycení sádrokartonu a jiných desek umožňuje chytrý MICHNO SYSTEM. Řešení pro bezprofilovou montá ...


Pohyb ETICS a napojení na otvorové výplně 6  fotek

Pohyb ETICS a napojení na otvorové výplně

Omítkové lišty se nevyrábějí jen z tahokovu, drátěného pletiva nebo děrovaných kovových pásů. Už více než dvacet let existují také úhelníky a napojova ...


HPI zve na Střechy Praha 2  fotek

HPI zve na Střechy Praha

Společnost HPI-CZ vás srdečně zve na 15. ročník veletrhu STŘECHY PRAHA, který se koná ve dnech 6. - 9. 2. 2013 na Výstavišti PVA Letňany. Na stánku č. ...


HPI vás zve na veletrh 1  fotek

HPI vás zve na veletrh

Společnost HPI - CZ, která na trh dodává montážní příslušenství pro všechny druhy střešních krytin, pro kontaktní zateplovací systémy a pro vnitřní st ...


Příslušenství pro střechy a zateplení 3  fotek

Příslušenství pro střechy a zateplení

Lidská mláďata slaví v patnácti letech zletilost a dostávají občanky. Firma, která obstála patnáct let ve spletitých a ne vždy docela průhledných podm ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
2
Výběr pásové pily... Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.5.2019 17:54 Alena
10
Rekonstrukce apod. Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 28.10.2018 20:33 Mirek
1
Thermo omítka od fy Baumit Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 5.9.2018 07:17 Jan
2
Vinylová podlaha Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 21.6.2018 11:11 Martin
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
0
Rekontrukce bytu Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jaroslav
0
Izolace starého domu Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Petr
0
Rekonstrukce podlahy Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Paulina
10
Rekonstrukce apod. Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 28.10.2018 20:33 Mirek
2
Výběr pásové pily... Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.5.2019 17:54 Alena
2
Vinylová podlaha Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 21.6.2018 11:11 Martin
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Thermo omítka od fy Baumit Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 5.9.2018 07:17 Jan
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×